Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Plebiscyt, dodano: 03 czerwca 2017

Plebiscyt na ostatniej prostej. Lista TOP 10

Został już tylko tydzień do zakończenia III Plebiscytu na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Na tym etapie widać wyraźnie, kto ma największe szansę na zwycięstwo. W nadchodzącym tygodniu można się zatem spodziewać bardzo ostrej rywalizacji do samego końca, zwłaszcza że różnica liczby głosów w pierwszej dziesiątce jest niewielka. 

To ostatni tydzień, w którym czytelnicy portalu Gostyn24 i „Gazety Gostyńskiej” wybierają najlepszego sołtysa. Głosowanie zakończy się dokładnie 12 czerwca 2017 r. o godz. 23:59. Do tego czasu teoretycznie każdy ma szansę na tytuł, jednak patrząc na liczbę zgromadzonych głosów, na czoło wysunęła się grupa siedmiu sołtysów, wśród których jest prawdopodobny zwycięzca.

W ubiegłym tygodniu po raz kolejny nastąpiły spore zmiany na szczycie tabeli. Dotychczasowy lider Łucja Markowska, sołtys Łęki Wielkiej, nie utrzymała swojej wysokiej pozycji. Nowym liderem rankingu został Szymon Jakubowski, sołtys Pasierb. Trzecie miejsce stracił też Bernard Dorsz z Szelejewa II, którego w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim wyprzedził Zenon Słomiński, sołtys Drzęczewa I.

W ubiegłym tygodniu lista 10 najlepszych sołtysów pod względem ilości zgromadzonych głosów wyglądała następująco:
1. Łęka Wielka - Łucja Markowska
2. Szelejewo II - Bernard Dorsz
3. Pasierby - Szymon Jakubowski
4. Głuchów - Zdzisław Figielek
5. Janiszewo - Dominika Ferens
6. Drzęczewo I - Zenon Słomiński
7. Stara Krobia - Roman Olejniczak
8 Czarkowo - Kazimierz Jakubowski
9. Grabonóg - Małgorzata Szuba
10. Dąbrówka - Tomasz Wujek.

Na tydzień przed końcem rywalizacji 3 czerwca godz. 8:00 lista 10 najlepszych sołtysów pod względem ilości zgromadzonych głosów wygląda tak:

1. Szymon Jakubowski, sołtys Pasierb
2. Łucja Markowska, sołtys Łęki Wielkiej
3. Zenon Słomiński, sołtys Drzęczewa I
4. Bernard Dorsz, sołtys Szelejewa II
5. Zdzisław Figielek, sołtys Głuchowa
6. Kazimierz Jakubowski, sołtys Czarkowa
7. Dominika Ferens, sołtys Janiszewa
8. Roman Olejniczak, sołtys Starej Krobi
9. Tomasz Wujek, sołtys Dąbrówki
10. Leszek Chałupniczak, sołtys Bruczkowa.

To właśnie ta dziesiątka ma największe szanse na zdobycie tytułu najlepszego sołtysa w powiecie gostyńskim 2017 i zgarnięcie nagród, którymi w tym roku są: markowy telewizor 32 cale dla włodarza wioski oraz wysokiej klasy lodówka z przeznaczeniem dla mieszkańców miejscowości, którą reprezentuje. Organizator przewidział też nagrody dla najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach. Będzie to sprzet AGD w postaci odkurzaczy lub robotów kuchennych. Laureat nagrody głównej zamiast sprzętu AGD otrzyma tablet ufundowany Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na dzień 3 czerwca godz. 8:00 zestawienie najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach wygląda następująco (kolejność gmin świadczy o ilości głosów oddanych na wszystkich kandydatów - najwięcej w gminie Piaski, najmniej w gminie Krobia):

Gmina Piaski – Zenon Słomiński, Drzęczewo I
Gmina Poniec – Łucja Markowska, Łęka Wielka
Gmina Pępowo – Szymon Jakubowski, Pasierby
Gmina Borek Wlkp. - Tomasz Wujek, Dabrówka
Gmina Pogorzela – Zdzisław Figielek, Głuchów
Gmina Gostyń – Katarzyna Pasieracka, Osowo
Gmina Krobia – Roman Olejniczak, Stara Krobia.

Partnerami tegorocznego plebiscytu są czołowe firmy działające w obszarze rolnictwa, których przedstawiciele będą czuwać także nad przebiegiem głosowania. Głównym partnerem jest Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, oferująca znane w całej Polsce produkty mleczne. Kolejny partner to firma Procam, oddział w Krobi, ul. Poniecka 3, oferująca najlepsze środki ochrony roślin, nasiona i nawozy, a także Alior Bank, placówka partnerska Gostyń, ul. św. Floriana 3, oferująca między innymi kredyt dla dwojga oraz firma ARIS Bartłomiej Smorowiński, Gostyń, ul. Powstańców Wlkp. 36, zajmująca się ubezpieczeniami i odszkodowaniami dla rolników.

Patronat nad Plebiscytem na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim objęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gostyniu oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Gostyniu. Honorowy patronat nad imprezą objął Jan Dziedziczak, poseł RP z okręgu kalisko-leszczyńskiego, wiceminister spraw zagranicznych.


Przypominamy, że w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim głosować można na dwa sposoby – za pomocą wiadomości tekstowych, wysyłając SMS pod numerv 71160 o treści SOLTYSI.X - w miejsce X wpisując numer swojego faworyta (koszt 1,23 zł z VAT). Lista nazwisk dostępna jest online w portalu Gostyn24 przez całą dobę, a ilość oddanych głosów sumowana i przekazywana w czasie rzeczywistym. Głosować można również za pomocą specjalnych kuponów zamieszczanych w „Gazecie Gostyńskiej”, które następnie należy oddać w zamkniętej i podpisanej „G24” kopercie do placówki, w której kupiono gazetę lub w naszej redakcji przy ul. św. Floriana 3 w Gostyniu. Wszystkie głosy z gazety zostaną doliczone do głosów wysłanych drogą elektroniczną. Każdy SMS i każdy kupon to jeden głos.

MM

 

 

 

 

 

Czytaj również

Komentarze (6)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Sołtys , w dniu 2017-06-04 07:14:55

Pasierby hahahah same wysyłasz te sms potrzebujesz się w ten sposób .... śmieszny jesteś

Dodane przez 9, w dniu 2017-06-04 08:51:25

I niezmienni Wujek na 9 miejscu :) brawo !

Dodane przez dario, w dniu 2017-06-06 07:45:33

konkurs śmieszny - ludzie w nim nie wybierają najlepszego sołtysa - (nie ma ich wszystkich na listach), tylko osobę, która zdobędzie najwięcej głosów tzn. wyśle na siebie najwięcej smsów. Ludzie głosują tylko na tego co znają - nie na najlepszego! Bo nie wiedzą który jest najlepszy! Aby wyłonić najlepszego - niech staną do zawodów tylko sołtysi - niech pochwalą się swoją karierą i osiągnięciami - wówczas będzie można wybrać najlepszego! A tak jest to tylko zbijanie kasy na marnych smsach! Pozdrawiam

Dodane przez Głosujący, w dniu 2017-06-06 09:37:39

Do daro Na liscie nie ma wszystkich sołtysow bo nie wyrazili zgody na udział w plebiscycie

Dodane przez wiejska panna, w dniu 2017-06-06 10:26:19

Dario czy jak ci tam. Boli że ludzie nie głosują a ty przecież jestes najlepszy heheh W całej Polsc są takie plebiscyty więc Ameryki nie odkryłeś. Może zacznij lepiej działać to ktoś cię doceni i wyśle jednego marnego smsma heheh

Dodane przez dario, w dniu 2017-06-08 19:44:39

Nie jestem sołtysem i nigdy nim nie będę... nie dla mnie ten urząd... Wiem, że do niektórych sołtysów nikt nie dzwonił... Nikt ich nie pytał o zgodę... sorry, ale taki konkurs dla nie to gniot, ale każdy może mieć swoje zdanie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179,99 PLN
Oprawa damska
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV