Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 12 lipca 2017

Plan osiedla do konsultacji

Uchwalony przez radnych plan zagospodarowania terenów przy ul. Ogrodowej i Szkolnej w Pępowie został wyłożony do publicznych konsultacji. To ostatni etap, w którym mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi. Po tej procedurze będzie mogła rozpocząć się budowa nowego osiedla.

Tereny przy ul. Szkolnej i Ogrodowej gmina od ponad 10 lat chce przeznaczyć pod budowę nowego osiedla w Pępowie. W 2006 roku uchwalono pierwotny plan zagospodarowania, który jednak wymagał korekt związanych ze zmianami prawnymi. Plan nie obejmował wówczas działek z prawej strony od ul. Ogrodowej. W maju rada przyjęła nowy plan zakładający przeznaczenie do sprzedaży pod budownictwo mieszkaniowe około 20 działek nie mniejszych niż 1200 metrów kwadratowych.

Aby inwestycje mogły ruszyć, konieczne jest jeszcze skonsultowanie planów z mieszkańcami. Ta procedura właśnie rusza. - Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Gminy Pępowo. Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi należy składać na piśmie do wójta z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej, adresu i oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 września 2017 r. - wyjaśnia wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Gmina Pępowo zapowiedziała już, że w przypadku nowych terenów przy ul. Ogrodowej i Szkolnej chce zminimalizować dla chętnych opłatę planistyczną do zaledwie jednego procenta. Wszystko po to, by szybko rozwijać zabudowę jednorodzinną.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez LOJALNY, w dniu 2017-07-12 10:18:23

No no no

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie damskie Reebok
219 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Oprawy dziecięce
Eva Minge
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS
Avatary