Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 16 lipca 2017

Parafiada ściągnęła całe rodziny (FILM i FOTO)

Kilka godzin wspólnego śpiewania, zabaw i integracji połączonych ze zbiórką pieniędzy na renowację organów parafialnych – tak wygląda niedzielna Parafiada w Poniecu. Smakołyki dla wszystkich ufundowały gospodynie z okolicznych wsi, a sponsorzy zadbali o fanty na loterię.

Parafiada była trzecim dniem Dni Ziemi Ponieckiej. W niedzielne popołudnie na stadion przy ul. Harcerskiej przyszło sporo osób. - To czwarta edycja Parafiady. Celem jest integracja ludzi, wspólna zabawa i spotkanie. Od dwóch lat prowadzimy także loterię fantową dla urozmaicenia i zebrania funduszy - mówi Krzysztof Szymendera, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Poniecu.

Parafia wydała na remont ponad 150 tysięcy złotych. Wymieniono połowę piszczałek i dmuchawę. - To jednak nie pieniądze, ale organizacja spotkania parafian są najważniejsze w tej imprezie – zapewniał proboszcz, który czuwał nad całością, sam występował z gitarą na scenie, a nawet pozował do zdjęć na pięknie odrestaurowanym motocyklu.

Na scenie Parafiady można było oglądać wokalistów sekcji Humoreska, scholę ze specjalnym programem przygotowanym właśnie na ten dzień, chór Cecylia, pokaz DJ-ów i kapelę podwórkową Eka. Finałem jak co roku była loteria fantowa i to właśnie dochód z niej zasili konto parafii. Dołożone do niego zostaną też datki z puszek ustawionych na stołach gospodyń serwujących pyszne ciasta i inne przysmaki.

(m)

 

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez pytacz, w dniu 2017-07-16 16:56:42

Czy na tym zdjęciu jest pani Magdalena ????

Dodane przez nnn, w dniu 2017-07-16 20:55:27

nie to jest Pani Adrianna

Dodane przez pytacz, w dniu 2017-07-17 10:07:21

Moment .... moment.... czy aby jest to pewne??? mnie się wydaje, że ta dama ze zdjęcia to Magdalena !

Dodane przez Don Jhon, w dniu 2017-07-17 12:52:20

Nie to HARLEJOWIEC szalony Krzysztof..:)

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Oprawy Vogue
Promocyjna cena PLN
Oprawa damska
Oprawa damska