Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Plebiscyt, dodano: 10 czerwca 2017

Ostatnie chwile głosowania

W najbliższy poniedziałek, na minutę przed północą zakończy się Plebiscyt na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Kto nie oddał dotąd głosu, powinien to zrobić jak najszybciej, gdyż jeden SMS może zdecydować o wszystkim. Zgodnie z przewidywaniami ostatni tydzień głosowania to niesamowita walka na szczycie tabeli. Wśród pretendentów do tytułu największe szanse ma sześcioro sołtysów.

Gdy rozpoczynaliśmy III Plebiscyt na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim, każdy miał równe szanse na zwycięstwo. Dziś już wiadomo, że nie wszyscy zdołali to wykorzystać i z pewnością nie zdobędą tytułu. Teoretycznie największe możliwości mieli przedstawiciele dużych miejscowości, jednak po raz kolejny nie znalazło to odzwierciedlenia w samym głosowaniu. Na czele rankingu stanęli za to sołtysi najlepiej postrzegani przez Czytelników portalu Gostyn24 i „Gazety Gostyńskiej” i cieszący się najwyraźniej nie tylko sporym zaufaniem w swoim środowisku, ale też ogromną sympatią ludzi.

Przez ostatnie tygodnie rywalizacja o tytuł najlepszego sołtysa w powiecie gostyńskim toczyła się głównie w gminach Pępowo, Poniec, Piaski i Pogorzela. W pozostałych trzech Plebiscyt nie wywołał aż tak dużych emocji. To z kolei sprawiło, że przedstawiciele tych właśnie gmin nie znajdą się prawdopodobnie w ścisłym finale i żaden z nich nie zostanie zwycięzcą.

Od ubiegłego tygodnia pozycję lidera tabeli utrzymuje niezmiennie Szymon Jakubowski, sołtys Pasierb w gminie Krobia. Drugi w tabeli z niewielką stratą do lidera jest Zenon Słomiński, sołtys Drzęczewa I w gminie Piaski, który wyprzedził w ostatnich dniach trzecią w rankingu Łucję Markowską, sołtys Łęki Wielkiej w gminie Pogorzela, zajmującą dotąd pozycję wicelidera. Różnice głosów pomiędzy nimi są jednak niewielkie i wynoszą kilkadziesiąt punktów, dlatego każdy z nich zachowuje realne szanse na tytuł najlepszego sołtysa w powiecie gostyńskim.

Kolejną trójkę włodarzy cenionych przez czytelników portalu Gostyn24.pl i „Gazety Gostyńskiej” stanowią: Zdzisław Figielek - sołtys Głuchowa w gminie Pogorzela, ubiegłoroczny zwycięzca Plebiscytu Bernard Dorsz - sołtys Szelejewa II w gminie Piaski oraz Dominika Ferens - sołtys Janiszewa w gminie Poniec. Ta trójka również zachowała szanse na tytuł, choć nieco mniejsze, gdyż różnica głosów pomiędzy obecnym liderem Szymonem Jakubowskim a szóstą w rankingu Dominiką Ferens wynosi na dzień 10 czerwca godz. 10:00 ponad 250 głosów. To dużo i niedużo. Wszystko zależy od tego, jak na nowe wyniki zareagują Czytelnicy.

Patrząc przez pryzmat tego, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, wydaje się, że wśród tych właśnie osób znajduje się tegoroczny zwycięzca Plebiscytu na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim, który otrzyma markowy telewizor 32 cale oraz wartościowy tablet ufundowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla siebie oraz wysokiej klasy lodówkę dla mieszkańców wioski, którą reprezentuje. Pozostali sołtysi mogą liczyć na sprzęt AGD w postaci robotów kuchennych bądź odkurzaczy pod warunkiem, że ich wynik będzie najlepszy w danej gminie.

Na dzień 10 czerwca godz. 10:00 lista 10 najlepszych sołtysów wygląda tak:
1. Pasierby - Szymon Jakubowski
2. Drzęczewo I - Zenon Słomiński
3. Łęka Wielka - Łucja Markowska
4. Głuchów - Zdzisław Figielek
5. Szelejewo II - Bernard Dorsz
6. Janiszewo - Dominika Ferens

7. Czarkowo - Kazimierz Jakubowski
8. Michałowo - Dagmara Rucińska
9. Stara Krobia - Roman Olejniczak
10. Dąbrówka - Tomasz Wujek.

Partnerami tegorocznego plebiscytu są czołowe firmy działające w obszarze rolnictwa, których przedstawiciele będą czuwać także nad przebiegiem głosowania. Głównym partnerem jest Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, oferująca znane w całej Polsce produkty mleczne. Kolejny partner to firma Procam, oddział w Krobi, ul. Poniecka 3, oferująca najlepsze środki ochrony roślin, nasiona i nawozy, a także Alior Bank, placówka partnerska Gostyń, ul. św. Floriana 3, oferująca między innymi kredyt dla dwojga oraz firma ARIS Bartłomiej Smorowiński, Gostyń, ul. Powstańców Wlkp. 36, zajmująca się ubezpieczeniami i odszkodowaniami dla rolników.

Patronat nad Plebiscytem na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim objęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gostyniu oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Gostyniu. Honorowy patronat nad imprezą objął Jan Dziedziczak, poseł RP z okręgu kalisko-leszczyńskiego, wiceminister spraw zagranicznych.

Przypominamy, że w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim głosować można na dwa sposoby – za pomocą wiadomości tekstowych, wysyłając SMS pod numer 71160 o treści SOLTYSI.X - w miejsce X wpisując numer swojego faworyta (koszt 1,23 zł z VAT). Lista nazwisk dostępna jest online w portalu Gostyn24 przez całą dobę, a ilość oddanych głosów sumowana i przekazywana w czasie rzeczywistym. Głosować można również za pomocą specjalnych kuponów zamieszczanych w „Gazecie Gostyńskiej”, które następnie należy oddać w zamkniętej i podpisanej „G24” kopercie do placówki, w której kupiono gazetę lub w naszej redakcji przy ul. św. Floriana 3 w Gostyniu. Wszystkie głosy z gazety zostaną doliczone do głosów wysłanych drogą elektroniczną. Każdy SMS i każdy kupon to jeden głos. Podsumowanie oraz wręczenie nagród w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim nastąpi 18 czerwca, podczas tegorocznych obchodów Dnia Mleka, które będą miały miejsce na gostyńskim rynku.

MM


 

 

 

 

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez czytelnik, w dniu 2017-06-10 19:11:43

Pasierby nie leżą w gminie Krobia, a Łęka Wielka w gminie Pogorzela . Witam

Dodane przez Basia głosuje, w dniu 2017-06-12 12:28:27

Co z nagrodami za największą ilość wysłanych SMS-ów? Nagrodę wygrałaby jedna i ta sama osoba.

Dodane przez Elżbieta, w dniu 2017-06-12 19:38:23

Czy jest sens bawić się w tego rodzaju plebiscyty? One nigdy nie były i nie będą sprawiedliwe.

Dodane przez lodówka, w dniu 2017-06-13 11:45:09

Gratuluję Panie Sołtys. Ma Pan najdroższą lodówkę w Polsce. Nawet w Media Markt są tańsze

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Powerbank
35 PLN
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
Etui na telefon do biegania
9,90 PLN
Obuwie damskie Reebok
219 PLN
Słuchawka BT Samsung
49 PLN
Magiczna kula do prania
13 PLN