Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 03 stycznia 2017

Ośrodek jest już spółką

Od nowego roku poniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji zmienił swoją osobowość prawną. Placówka jest teraz spółką i ma własną radę nadzorczą. Nowa forma organizacyjna wymaga między innymi korekty dokumentów i pieczątek, ale zdaniem kierownictwa placówki, nie wpływa w żaden sposób na jej działanie.

Decyzję o przekształceniu OSiR-u w spółkę radni Ponieca podjęli w listopadzie, niemal rok po tym, jak placówka została powołana z chwilą budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej.  Jak zapewniają władze gminy, zmiany wynikają z chęci jeszcze większego wykorzystania możliwości i potencjału placówki. OSiR będzie nadal pełnił dotychczasowe funkcje. Przekształcenie w spółkę ma między innymi pozwolić na sprawniejsze pozyskiwanie funduszy ze środków unijnych i państwowych. Zmiana własnościowa wymagała między innymi powołania rady nadzorczej.

- W jej skład wchodzą trzy osoby: Jolanta Górka, Łukasz Kasprzyk i Teresa Andrzejewska. Rada już pracuje, a sama placówka działa normalnie, choć mamy oczywiście sporo pracy związanej z dokumentami w związku ze zmianą struktury – mówi prezes OSiR-u, Łukasz Idowiak. Te zmiany to między innymi zlecenie produkcji nowych pieczątek i części dokumentacji. - Koszty oczywiście są, ale będą one nieznaczne w zestawieniu z korzyściami, jakie dla placówki niesie nowa formuła działania. Kadrowo nic się nie zmienia – mówi prezes Idowiak.

OSiR równolegle z wprowadzaniem zmian dokumentacyjnych pracuje teraz nad rocznym planem imprez, które będą odbywać się w Poniecu. Zarówno tych kulturalnych, jak i sportowych.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez spółka, w dniu 2017-01-03 10:44:42

Podać wszystkim koszty tej rady nadzorczej. Ile to będzie kosztować podatników panie burmistrzu i radni z Ponieca?

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Szafa warsztatowa WSWP-100.18
888,00 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Suplementy diety dla sportowców
Wiertarka udarowa CELMA PRCz13/IEO
333,00 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN