Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 17 maja 2017

Ogromne różnice cen

Skąd tak ogromne różnice cen  w przetargach? – dopytywał radny Ireneusz Matyla po przedstawieniu przez samorząd ofert na budowę kanalizacji w Gębicach. Skrajne propozycje różnią się ceną o ponad pół miliona złotych i są znacznie niższe od kosztorysu. Gmina chce więc od firmy proponującej tak niską cenę wyjaśnień.

Przetarg na kanalizację w Gębicach ogłoszono miesiąc temu. Gotowość budowy sieci zgłosiło pięć firm. – Różnice w przedstawionych cenach są zastraszające. Jedna z ofert to ponad 1,2 mln złotych, jednak najtańsza oferta jest niższa niemal o połowę i wynosi 678 tysięcy złotych. My mamy w budżecie zaplanowany na ten cel ponad milion złotych, bo taki koszt wskazywał nam kosztorys inwestorski – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Nie mniej zaskoczeni są radni. – Rozumiem, gdyby ceny wyniosły 800-900 tysięcy złotych, ale nie rozumiem sytuacji, gdy cena spada o połowę. O co tutaj chodzi? – pytał na posiedzeniu komisji radny Ireneusz Matyla. Zdaniem gminnych władz nie jest to pierwsza taka sytuacja w gminie. W przypadku innej inwestycji kanalizacyjnej na ul. Wiejskiej, Żniwnej i Ogrodowej kosztorys wynosił 455 tys. złotych, a wykonawca wykonał prace za 175 tys. zł. Gmina zapewnia, że będzie wzywać firmę z najniższą ofertą do złożenia wyjaśnień przed rozstrzygnięciem przetargu.

Budowa kanalizacji w Gębicach otrzymała wsparcie w kwocie 735 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

(m)

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez uczciwy, w dniu 2017-05-17 17:41:37

W całej Polsce zawyżają ceny na przetargach, żeby jak najwięcej zarobić, tutaj to cena normalna :)

Dodane przez czytelnik, w dniu 2017-05-17 21:50:45

jeśli wygrała firma z gostynia, która robi kanalizę w bodzewie to wierze że może być tanio :)

Dodane przez jarema , w dniu 2017-05-18 07:23:17

Wygrać przetarg wskazując najniższą cenę, potem robi się aneksy do umowy i tak będzie kosztowało tyle, ile ma kosztować.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Organizer do samochodu
25 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN