Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 17 maja 2017

Ogromne różnice cen

Skąd tak ogromne różnice cen  w przetargach? – dopytywał radny Ireneusz Matyla po przedstawieniu przez samorząd ofert na budowę kanalizacji w Gębicach. Skrajne propozycje różnią się ceną o ponad pół miliona złotych i są znacznie niższe od kosztorysu. Gmina chce więc od firmy proponującej tak niską cenę wyjaśnień.

Przetarg na kanalizację w Gębicach ogłoszono miesiąc temu. Gotowość budowy sieci zgłosiło pięć firm. – Różnice w przedstawionych cenach są zastraszające. Jedna z ofert to ponad 1,2 mln złotych, jednak najtańsza oferta jest niższa niemal o połowę i wynosi 678 tysięcy złotych. My mamy w budżecie zaplanowany na ten cel ponad milion złotych, bo taki koszt wskazywał nam kosztorys inwestorski – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Nie mniej zaskoczeni są radni. – Rozumiem, gdyby ceny wyniosły 800-900 tysięcy złotych, ale nie rozumiem sytuacji, gdy cena spada o połowę. O co tutaj chodzi? – pytał na posiedzeniu komisji radny Ireneusz Matyla. Zdaniem gminnych władz nie jest to pierwsza taka sytuacja w gminie. W przypadku innej inwestycji kanalizacyjnej na ul. Wiejskiej, Żniwnej i Ogrodowej kosztorys wynosił 455 tys. złotych, a wykonawca wykonał prace za 175 tys. zł. Gmina zapewnia, że będzie wzywać firmę z najniższą ofertą do złożenia wyjaśnień przed rozstrzygnięciem przetargu.

Budowa kanalizacji w Gębicach otrzymała wsparcie w kwocie 735 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

(m)

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez uczciwy, w dniu 2017-05-17 17:41:37

W całej Polsce zawyżają ceny na przetargach, żeby jak najwięcej zarobić, tutaj to cena normalna :)

Dodane przez czytelnik, w dniu 2017-05-17 21:50:45

jeśli wygrała firma z gostynia, która robi kanalizę w bodzewie to wierze że może być tanio :)

Dodane przez jarema , w dniu 2017-05-18 07:23:17

Wygrać przetarg wskazując najniższą cenę, potem robi się aneksy do umowy i tak będzie kosztowało tyle, ile ma kosztować.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Torba rowerowa na telefon
19 PLN
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN