Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 17 lipca 2017

Oferty znów droższe od planów

Kolejny przetarg w gminie Pępowo zakończy się fiaskiem? Tym razem po otwarciu ofert na usługi dowozu dzieci do szkół obie z proponowanych wycen są wyższe niż zakładała gmina. Na razie nie wiadomo, jaką decyzję w sprawie ewentualnej "dokładki" podejmą władze Pępowa.

To już trzeci przetarg w ostatnim miesiącu, kiedy po otwarciu ofert okazuje się, że cena kalkulowana przez gminę okazuje się mocno rozbieżna z realiami rynku. W taki sam sposób odwołano przetarg na rozbudowę bazy sportowej przy szkole. Oferty na bieżnię i skocznię w dal były zbyt wysokie. Podobnie stało się w przypadku dróg. Wójt unieważnił przetarg na modernizację
ul. 1 Maja, przebudowę Promienistej i drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Siedlcu.

Teraz podobna sytuacja ma miejsce w przypadku przetargu na usługi dowozu dzieci do szkół. Gmina po raz pierwszy zamierzała zawrzeć umowę na dwa lata. Ma to związek z końcem kadencji samorządu jesienią przyszłego roku. Wójt Pępowa zapewniał, że nie chce kończyć dowożenia dzieci do szkół w grudniu 2018 roku i pozostawić z tym problemem nowych władz samorządowych.

Oferty na dowóz uczniów składano do końca ubiegłego tygodnia. Wpłynęły dwie propozycje. Jedna z nich na kwotę ponad 688 tysięcy złożona przez firmę z Gostynia, druga opiewa na pond 813 tysięcy. Tyle za usługi oczekuje przewoźnik z Sobiałkowa.

- Zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia kwotę 620 tysięcy złotych - oświadczył wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Mimo próśb z naszej strony nie otrzymaliśmy jednak z Urzędu Gminy informacji o dalszych losach przetargu. Gmina teoretycznie może zdecydować się na „dołożenie” odpowiedniej puli do wybranej oferty.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wąż ogrodowy Magic 30m
35 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Organizer do samochodu
25 PLN
Oprawa damska