Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 12 kwietnia 2017

Odszedł ze stanowiska, czuje niedosyt...

Ireneusz Niemiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski, pożegnał się ze stanowiskiem. Stracił dotychczasową posadę ze względu na awans. Od dziś pełni funkcję zastępcy dyrektora Regionalnego Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Informację tę przyjął z dużym zaskoczeniem i wielkim wyróżnieniem. Nie odmówił, ale jak twierdzi, cały czas czuje niedosyt. - Nie zrobiłem wszystkiego, co sobie zaplanowałem - przyznaje wicedyrektor Ireneusz Niemiec.

Ireneusz Niemiec był nadleśniczym Nadleśnictwa Piaski od 1 kwietnia 2016 roku (o zmianiach personalnych w Nadleśnictwie Piaski informowaliśmy -TUTAJ-). Urzędowanie rozpoczął trzymiesięczną kontrolą. Dopiero po je zakończeniu mógł przystąpić do działania. - My nie prowadzimy wbrew ogólnemu przekonaniu społeczeństwa tylko zadań związanych z wycinką, sadzeniem i pielęgnowaniem lasu, prowadzimy rónież szeroko zakrojone inwestycje w drogi leśne, remonty leśniczówek czy tworząc punkty mające niwelować zagrożenia pożarowe. - mówi Ieneusz Niemiec. - Poznałem specyfikę tego nadleśnictwa i czułem, że nachodzi okres mojej twórczej pracy, której nie będę niestety mógł już wykonać. - mówi Niemiec dodając, że czas spędzony w piaskowskim nadleśnictwie minął zbyt szybko. -  Nie nasyciłem się. Przychodząc myślałem, że uda mi się pełnić tę zaszczytną funkcję aż do emerytury .... - opowiada. -  Sporo udało się zrobić. Na pewno dobrze „sprzedaliśmy“ naszą pracę podczas kontroli, uzyskując doskonały wynik. Oczywiście była to też zasługa mojego poprzednika. Mimo mojego krótkiego pobytu tutaj udało mi się zrealizować kilka ważnych inwestycji jak remont leśniczówki w Leśnictwie Kosowo , remonty drogi w Międzyborzu czy puntk alarmowo-dyspozycyjny przy siedzibie nadleśnictwa na potrzeby ochrony przeciwpożarowej. W planach są kolejne, jak chociażby remonty dróg w Leśnictwie Siedlec i Dębno, remonty leśniczówek w Halinie i Krystynkach czy ogrodzenia i łazienek w nadleśnictwie.. - wymienia Ireneusz Niemiec. - Robimu wszystko, aby lasy nadleśnictwa Piaski były silne i zdrowe, a amieszkańcy mogli z nich bezpeicznie korzystać. - podsumował nasz rozmówca.
Z dniem 12 kwietnia Ireneusz Niemiec objął funkcję zastępcy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ds. gospodarki leśnej. Będzie odpowiedzialny oprócz standardowych zadań leśnych również za wszelkie przetałcenia gruntów lasów oraz inwestycje na gruntach leśnych. Pod swoją pieczą będzie miał nie jedno, ale dwadzieścia pięć nadleśnictw w Wielkoposlce, w tym Nadleśnictwo Piaski. - Nie rozstaje się więc z tym regionem. Nie ukrywam też, że ten rok spędzony w Piaskach, patrząc na mój rozwój zawodowy, był chyba najważniejszy w życiu...A minął błyskawicznie. - opowiada Ireneusz Niemiec. - Oczywiście cieszę się z awansu, ale niedosyt jak już wspomniałem pozostanie. - podsumował nowy zastępca dyrekotra Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. 
Ireneusz Niemiec jak podkreślał w rozmowie z nami z sentymentem będzie wspominał czas spędzony w Nadleśnictwie Piaski, kadrę, władze loklane, ale również całe środowisko lokalne. Najbardziej żałuje spotkań i wydarzeń, w których nie mógł osobiście uczestniczyć ze względu na inne obowiązki. - Niektóre spotkania zostawiałem sobie „na później“. Dizś okazuje się, że zabrakło czasu. Wszystkim chciałbym podziękować za zaproszenia, ale też przeprosić, ze nie mogłem być osobiście. Tym, których miałem okazję poznać i współpracować z nimi jeszcze raz - dziękuję. - podsumował Ireneusz Niemiec, były nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski.  
Według nieficjalnych informacji Ireneusza Niemca ma zastąpić na stanowisku jeden z pracowników Nadleśnictwa Piaski. Nie zdradza jednak o czyją kandydaturę chodzi. - Zapewniam, że doskonale da sobie radę. - podsumowuje Ireneusz Niemiec.

Ireneusz Niemiec był nadleśniczym Nadleśnictwa Piaski od 1 kwietnia 2016 roku (o zmianach personalnych w Nadleśnictwie Piaski informowaliśmy -TUTAJ-). Urzędowanie rozpoczął trzymiesięczną kontrolą. Dopiero po jej zakończeniu mógł przystąpić do działania. - Wbrew ogólnemu przekonaniu społeczeństwa my nie prowadzimy tylko zadań związanych z wycinką, sadzeniem i pielęgnowaniem lasu, ale również szeroko zakrojone inwestycje w drogi leśne, remonty leśniczówek czy tworzenie punktów mających niwelować zagrożenia pożarowe - mówi Ireneusz Niemiec. - Poznałem specyfikę tego nadleśnictwa i czułem, że nachodzi okres mojej twórczej pracy, której nie będę niestety mógł już wykonać - kontynuuje Niemiec, dodając, że czas spędzony w piaskowskim nadleśnictwie minął zbyt szybko. - Nie nasyciłem się. Przychodząc, myślałem, że uda mi się pełnić tę zaszczytną funkcję aż do emerytury ... - opowiada.

- Sporo udało się zrobić. Na pewno dobrze "sprzedaliśmy" naszą pracę podczas kontroli, uzyskując doskonały wynik. Oczywiście była to też zasługa mojego poprzednika. Mimo mojego krótkiego pobytu tutaj udało mi się zrealizować kilka ważnych inwestycji jak remont leśniczówki w leśnictwie Kosowo, remonty drogi w Międzyborzu czy punkt alarmowo-dyspozycyjny przy siedzibie nadleśnictwa na potrzeby ochrony przeciwpożarowej. W planach są kolejne, jak chociażby remonty dróg w leśnictwie Siedlec i Dębno, remonty leśniczówek w Halinie i Krystynkach czy ogrodzenia i łazienek w nadleśnictwie - wymienia Ireneusz Niemiec. - Robimy wszystko, aby lasy nadleśnictwa Piaski były silne i zdrowe, a mieszkańcy mogli z nich bezpiecznie korzystać - podsumował nasz rozmówca.

Z dniem 12 kwietnia Ireneusz Niemiec objął funkcję zastępcy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ds. gospodarki leśnej. Będzie odpowiedzialny oprócz standardowych zadań leśnych również za wszelkie przekształcenia gruntów lasów oraz inwestycje na gruntach leśnych. Pod swoją pieczą będzie miał nie jedno, ale dwadzieścia pięć nadleśnictw w Wielkopolsce, w tym Nadleśnictwo Piaski. - Nie rozstaje się więc z tym regionem. Nie ukrywam też, że ten rok spędzony w Piaskach, patrząc na mój rozwój zawodowy, był chyba najważniejszy w życiu... A minął błyskawicznie - opowiada Ireneusz Niemiec. - Oczywiście cieszę się z awansu, ale niedosyt jak już wspomniałem pozostanie - podsumował nowy zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Ireneusz Niemiec, jak podkreślał w rozmowie z nami, z sentymentem będzie wspominał czas spędzony w Nadleśnictwie Piaski, kadrę, władze lokalne, ale również całe tutejsze środowisko. Najbardziej żałuje spotkań i wydarzeń, w których nie mógł osobiście uczestniczyć ze względu na inne obowiązki. - Niektóre spotkania zostawiałem sobie „na później”. Dziś okazuje się, że zabrakło czasu. Wszystkim chciałbym podziękować za zaproszenia, ale też przeprosić, że nie mogłem być osobiście. Tym, których miałem okazję poznać i współpracować z nimi, jeszcze raz dziękuję - podsumował Ireneusz Niemiec, były nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski.

Według nieoficjalnych informacji Ireneusza Niemca ma zastąpić na stanowisku jeden z pracowników Nadleśnictwa Piaski. Nie zdradza jednak, o czyją kandydaturę chodzi. - Zapewniam, że doskonale da sobie radę - podsumowuje Ireneusz Niemiec.

MiS

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
Oprawa damska
Blaty kuchenne
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN