Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 14 lipca 2017

Oddział będzie, ale inaczej

Dziewiąty oddział ponieckiego Przedszkola Samorządowego powstanie od września. Nie będzie się jednak mieścił, jak wcześniej zapowiadano, w części niewyremontowanych zabudowań należących kiedyś do sióstr. Wszystko z powodu przedłużających się procedur związanych z remontem zabytku.

Ponieckie przedszkole to jedno z najnowocześniejszych w całym powiecie gostyńskim. Placówka powstała w dawnym szpitalu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Obiekt po wykupie wyremontowano gruntownie dzięki dotacji unijnej w ramach programu Jessica. Do 2016 roku w przedszkolu działało siedem oddziałów. Dzięki kolejnej, dużej inwestycji od września 2017 w placówce będzie ich osiem. Pojawiła się jednak konieczność przygotowania kolejnego ze względu na bardzo dużą liczbę dzieci. Samorząd postanowił wyremontować pozostałą część dawnego szpitala, w której kiedyś mieszkały zakonnice. Zaplanował na to fundusze w budżecie, jednak już wiadomo, że do września remontu nie zrealizuje.

- To obiekt pod ścisłym nadzorem konserwatorskim i ma to wpływ nawet na tempo prac projektowych, nie mówiąc o samej realizacji remontu. Wiemy już, że do 1 września nie zdołamy wykonać planowanej modernizacji i adaptacji. To jednak nie problem, bo nasze przedszkole było tworzone z myślą o dziewięciu oddziałach. Dziewiąty w najbliższym roku szkolnym będzie działał w budynku na tyłach obiektu głównego. Dziś znajduje się tam nowoczesna aula, która jednak jest tak zbudowana, że może służyć jako normalna sala i tak się właśnie stanie – deklaruje wiceburmistrz Ponieca Eugeniusz Nowak.

Pod opieką przedszkola od września ma się znaleźć rekordowa jak dotąd liczba ponad 230 dzieci. Samorząd zapewnia, że będzie realizował inwestycję polegającą na adaptacji dawnych mieszkań sióstr i być może dziewiąty oddział w nowym miejscu ruszy w roku 2018/2019.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Ciekawe, w dniu 2017-07-15 17:02:54

Zastanawia mnie kiedy i na jakich zasadach zostanie wybrany nowy nauczyciel do nowego oddziału. Myślę, że jak zwykle z góry wiadomo. Kwalifikacje nie mają tu znaczenia.

Dodane przez Agnieszka, w dniu 2017-07-16 08:51:02

Sądząc po zachowaniu i po wypowiedziach kwalifikacje nie mają nigdzie znaczenia

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Jaguar
Parapety
Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN