Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Wiadomości, dodano: 13 lipca 2017

Oddają krew dla rannego strażaka

Strażacy zawodowi i ochotnicy w całej Wielkopolsce włączają się w zbiórkę krwi dla kpt. Stanisława Tomaszyka, strażaka poważnie poszkodowanego w wypadku podczas ćwiczeń wysokościowych. W pomoc zaangażowali się również strażacy z powiatu gostyńskiego.

Jak informuja poznańskie portale infromacyjne do wypadku doszło we wtorek w czasie ćwiczeń policji i strażaków na poznańskim lotnisku Ławica. Czterech strażaków z grupy ratownictwa wysokościowego leciało policyjnym śmigłowcem razem z antyterrorystami. Poszkodowany strażak kpt. Stanisław Tomaszyk, był dowódcą zespołu trenującego. Opuszczał się na linie jako ostatni, wtedy spadł z wysokości kilku metrów. Jego stan jest poważny. Lekarze utrzymują go w śpiączce farmakologicznej. 
W związku z wypadkiem i koniecznością skomplikowanych operacji Wielkopolski Komendant Straży Pożarnej zwrócił się z prośbą o honorowe oddawanie krwi na rzecz rannego. Tak ruszyła fala pomocy dla strażaka. Zbióki krwi organizowane są w całej Wielkopolsce. Wczoraj krew oddawano także w Gostyniu. - Krew oddali tzrej strazący OSP i jeden stażak PSP zdążyli oddać krew w ambulansie, który zgodnie z harmonogramem, co jakiś czas przyzjeżdża do Gostynia. - mówi mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń. - Rozesłaliśmy tą informację po jednostkach i urzędach, aby trafiła do jak najszerszej liczby osób. Każdy, kto chce pomóc powinien udać się do punktu krwiodawstwa np. w Lesznie. Dawcy proszeni sa o podanie, że krew oddają dla kpt. Stanisława Tomaszyka. - dodaje zastępca KP PS Gostyń. 
Okoliczności wypadku wyjaśnia nie tylko komisja powołana przez straż pożarną, ale także policyjny wydział kontroli oraz prokuratura.

Jak informują poznańskie portale, do wypadku doszło we wtorek 11 lipca w czasie ćwiczeń policji i strażaków na poznańskim lotnisku Ławica. Czterech strażaków z grupy ratownictwa wysokościowego leciało policyjnym śmigłowcem razem z antyterrorystami. Poszkodowany strażak kpt. Stanisław Tomaszyk był dowódcą zespołu trenującego. Opuszczał się na linie jako ostatni, wtedy spadł z wysokości kilku metrów. Jego stan jest poważny. Lekarze utrzymują poszkodowanego w śpiączce farmakologicznej. Okoliczności wypadku wyjaśnia nie tylko komisja powołana przez straż pożarną, ale także policyjny wydział kontroli oraz prokuratura.

W związku z wypadkiem i koniecznością skomplikowanych operacji Wielkopolski Komendant Straży Pożarnej zwrócił się z prośbą o honorowe oddawanie krwi na rzecz rannego. Tak ruszyła fala pomocy dla strażaka. Zbiórki krwi organizowane są w całej Wielkopolsce. W środę krew oddawano także w Gostyniu. - Krew oddali trzej strażacy OSP Bruczków i jeden strażak PSP. Zdążyli oddać krew w ambulansie, który zgodnie z harmonogramem co jakiś czas przyjeżdża do Gostynia. W sumie około 2 litrów krwi - mówi mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń. - Rozesłaliśmy informację o zbiórce krwi po jednostkach i urzędach, aby trafiła do jak najszerszej liczby osób. Każdy, kto chce pomóc, powinien udać się do punktu krwiodawstwa np. w Lesznie. Dawcy proszeni są o podanie, że krew oddają dla kpt. Stanisława Tomaszyka - dodaje zastępca KP PS Gostyń. 

MiS

Czytaj również

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Koszulka Fitness Reebok Damska
Obuwie damskie Reebok
219 PLN
Ramka HOME
15 PLN
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
Oprawy dziecięce