Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 14 lipca 2017

Nowe chodniki od lipca

Kostka brukowa w miejsce spękanych i nierównych płytek chodnikowych ma pojawić się jeszcze w te wakacje w Pogorzeli, Wziąchowie, Małgowie i Paradowie. Inwestycje finansuje samorząd gminny. Wyjątkiem jest ulica Krotoszyńska, gdzie remont współfinansuje gmina z powiatem.

Modernizacje chodników to inwestycje o relatywnie mniejszych wartościach niż budowa dróg. Dla mieszkańców, zwłaszcza pieszych, są jednak często tak samo ważne. - Są to nieduże zamówienia wartości około 20 tysięcy złotych każde. Rozpoczynamy więc jeszcze w lipcu remont chodnika na końcu ul. Żeromskiego i Glinki. W lipcu ma też rozpocząć się przebudowa chodników w Małgowie, Paradowie i Wziąchowie - mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.

Kolejny odcinek nowego ciągu pieszego ma być też wyremontowany wzdłuż ulicy Krotoszyńskiej. - Tutaj współpracujemy z powiatem, bo chodnik biegnie wzdłuż ich drogi. Powiat przekazuje pieniądze, a my dajemy albo materiał, albo wykonawstwo. W tym roku chcemy wymienić odcinek około 150 metrów na tej długiej ulicy liczącej 800 metrów. Chcemy docelowo na 2-3 rzuty ją skończyć. To też wizytówka Pogorzeli, bo wjeżdżając do miasta widać doskonale stan chodnika, który miejscami jest już fatalny – dodaje włodarz Pogorzeli.

Wszędzie tam, gdzie rozpoczną się remonty, stare płytki zastąpi już kostka brukowa. – Jest znacznie bardziej funkcjonalna. Płytka ma zaledwie 4 cm grubości, kostka dwa razy więcej i jest dużo łatwiejsza w naprawach. Nawet przy zapadnięciu fragmentu chodnika jego naprawa jest dużo prostsza niż płytek, które nie tylko osiadają, ale też pękają i nie nadają się już do dalszego użytku - dodaje Piotr Curyk.

Zdaniem burmistrza inwestycje chodnikowe w gminie powinny zakończyć się jeszcze w okresie wakacyjnym.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Agnieszka, w dniu 2017-07-16 08:53:40

Aż się trzęsie na widok negatywnych komentarzy o innych a obłudnie przed władzą twierdzi inaczej.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN
Oprawa damska
Torebka damska
Oprawa damska