Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 21 kwietnia 2017

Nowa siłownia, nowe zasady

Wart ponad 50 tysięcy złotych sprzęt znalazł się na wyposażeniu wyremontowanej siłowni w Pępowie. Modernizacja trwała ponad miesiąc i po wczorajszym oficjalnym otwarciu siłownia dostępna będzie dla wszystkich chętnych. Zmieniają się jednak zasady, przede wszystkim pojawi się odpłatność.

Remont zaczął się na początku lutego i miał trwać wstępnie około dwóch tygodni. Przedłużył się jednak głównie z powodu zakresu prac. Poza kompleksowym remontem siłownia zyskała praktycznie nowy sprzęt. - Profesjonalne urządzenia zakupione zostały za około 50 tysięcy złotych. Najbardziej atrakcyjnym jest brama z regulacją wysokości drążka – jedna maszyna, na której istnieje wiele możliwości ćwiczeń. Jest to narzędzie treningowe, które stanowi fundament każdej siłowni oraz w znacznej mierze decyduje o standardzie, efektywności i komforcie ćwiczeń – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK w Pępowie.

Oprócz bramy zakupiony został także profesjonalny zestaw hantli, regulowane ławeczki treningowe do ćwiczeń, fachowy wyciąg na mięśnie pleców oraz tak zwany modlitewnik, a także maszyna na mięśnie nóg, zarówno czworogłowe i dwugłowe. Chlubą siłowni od dziś są nowe sprzęty aerobowe, których dotychczas brakowało lub były uszkodzone: bieżnia, orbitrek, rowerek spinningowy oraz wioślarz od producenta Concept2 z monitorem LCD opcjonalnie odbierającym pomiar tętna, a także posiadający interakcyjny mechanizm oporowy z wykorzystaniem turbiny powietrznej.

Nowy sprzęt oznacza jednak także zmianę zasad korzystania z bezpłatnej dotąd siłowni. Od teraz wstęp będzie wymagał wykupienia karnetu. - Jednorazowy bilet wstępu będzie wynosił 10 złotych, natomiast karnet miesięczny to 50 złotych. Dla młodzieży do lat 18 karnety miesięczne obejmujące ćwiczenia wyłącznie z instruktorem będą kosztowały 15 złotych, jednorazowy bilet – 3 złote. Zebrane w ten sposób środki umożliwią opłacenie instruktora, serwisowanie sprzętu oraz – w przyszłości – zakup kolejnych urządzeń – dodaje Żelazny.

Siłownia na razie będzie czynna tak jak dotychczas: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.

(m)

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Potencjalny użytkownik pępowskiej siłowni, w dniu 2017-04-21 11:21:27

Odpłatność pochwalam - sprzęt będzie szanowany. I teraz ta siłownia ma szansę być naprawdę fajnym miejscem w Pępowie

Dodane przez Noo a jak, w dniu 2017-04-21 15:38:36

Brawo panowie, bardzo fajne miejsce zyskało Pepowo.

Dodane przez KENET, w dniu 2017-04-21 15:53:04

WÓJT SIĘ ALE SPASŁ.....

Dodane przez unik, w dniu 2017-04-21 20:06:27

klata plecy barki od tego są ciężarki

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Koszulka Fitness Reebok Damska
Oprawa damska
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
BUTY ADIDAS TERREX SWIFT SOLO D67031
319zł PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
Adidas ZX 750
279,00 zł PLN