Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 21 kwietnia 2017

Nowa siłownia, nowe zasady

Wart ponad 50 tysięcy złotych sprzęt znalazł się na wyposażeniu wyremontowanej siłowni w Pępowie. Modernizacja trwała ponad miesiąc i po wczorajszym oficjalnym otwarciu siłownia dostępna będzie dla wszystkich chętnych. Zmieniają się jednak zasady, przede wszystkim pojawi się odpłatność.

Remont zaczął się na początku lutego i miał trwać wstępnie około dwóch tygodni. Przedłużył się jednak głównie z powodu zakresu prac. Poza kompleksowym remontem siłownia zyskała praktycznie nowy sprzęt. - Profesjonalne urządzenia zakupione zostały za około 50 tysięcy złotych. Najbardziej atrakcyjnym jest brama z regulacją wysokości drążka – jedna maszyna, na której istnieje wiele możliwości ćwiczeń. Jest to narzędzie treningowe, które stanowi fundament każdej siłowni oraz w znacznej mierze decyduje o standardzie, efektywności i komforcie ćwiczeń – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK w Pępowie.

Oprócz bramy zakupiony został także profesjonalny zestaw hantli, regulowane ławeczki treningowe do ćwiczeń, fachowy wyciąg na mięśnie pleców oraz tak zwany modlitewnik, a także maszyna na mięśnie nóg, zarówno czworogłowe i dwugłowe. Chlubą siłowni od dziś są nowe sprzęty aerobowe, których dotychczas brakowało lub były uszkodzone: bieżnia, orbitrek, rowerek spinningowy oraz wioślarz od producenta Concept2 z monitorem LCD opcjonalnie odbierającym pomiar tętna, a także posiadający interakcyjny mechanizm oporowy z wykorzystaniem turbiny powietrznej.

Nowy sprzęt oznacza jednak także zmianę zasad korzystania z bezpłatnej dotąd siłowni. Od teraz wstęp będzie wymagał wykupienia karnetu. - Jednorazowy bilet wstępu będzie wynosił 10 złotych, natomiast karnet miesięczny to 50 złotych. Dla młodzieży do lat 18 karnety miesięczne obejmujące ćwiczenia wyłącznie z instruktorem będą kosztowały 15 złotych, jednorazowy bilet – 3 złote. Zebrane w ten sposób środki umożliwią opłacenie instruktora, serwisowanie sprzętu oraz – w przyszłości – zakup kolejnych urządzeń – dodaje Żelazny.

Siłownia na razie będzie czynna tak jak dotychczas: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.

(m)

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Potencjalny użytkownik pępowskiej siłowni, w dniu 2017-04-21 11:21:27

Odpłatność pochwalam - sprzęt będzie szanowany. I teraz ta siłownia ma szansę być naprawdę fajnym miejscem w Pępowie

Dodane przez Noo a jak, w dniu 2017-04-21 15:38:36

Brawo panowie, bardzo fajne miejsce zyskało Pepowo.

Dodane przez KENET, w dniu 2017-04-21 15:53:04

WÓJT SIĘ ALE SPASŁ.....

Dodane przez unik, w dniu 2017-04-21 20:06:27

klata plecy barki od tego są ciężarki

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
Oprawa damska
Oprawa UNISEX
Powerbank
35 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Skrzynka narzędziowa TITAN PLUS NTP20C
29,00 PLN