Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 06 lipca 2017

Niebezpieczny zakręt zarośnięty

Pilnej interwencji na drodze Skoraszewice - Krzyżanki domagają się kierowcy poruszający się tą trasą. Kręty odcinek z powodu zarastających pobocza roślin jest bardzo niebezpieczny. Starostwo tłumaczy, że do tej pory nie mogło działać przez okres lęgowy ptaków.

Z prośbą o interwencję w sprawie drogi w Skoraszewicach zwrócił się do nas jeden z mieszkańców. - Chodzi o niebezpieczny zakręt, jaki znajduje się w Skoraszewicach. Rów zarastają krzaki ograniczające widoczność. Do tego od strony rowu jest zapadnięty asfalt i , chcąc go ominąć, wynoszą się na zewnętrzną stronę jezdni, a jadący z naprzeciwka często "ścinają" ten zakręt. Wypadek jest tam tylko kwestią czasu – mówi mieszkaniec Skoraszewic.

Drogą administruje powiat, który wyjaśnił nam, że wycinkę w tym miejscu zlecił dwa tygodnie temu. Okazało się to jednak niemożliwe. - W obecnym czasie nie można przeprowadzić kompleksowej wycinki ze względu na okres lęgowy ptaków, dlatego, by poprawić bezpieczeństwo, krzewy zostaną przycięte. Realizacji zadania możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Kompleksowa wycinka została zaplanowana na rok 2018 - tłumaczy Tomasz Langner z Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Służby powiatowe poinformowały też, że zainteresują się również stanem nawierzchni w tym miejscu. Zdaniem Tomasza Langnera ubytki w jezdni zostaną uzupełnione na przełomie lipca i sierpnia.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez kamila, w dniu 2017-07-06 11:17:54

TEN ZAKRĘT I CAŁE POBOCZE JEST ZAROŚNIĘTE JUŻ PONAD MIESIĄC!!! CIEKAWE, ŻE POBOCZA PRZY INNYCH DROGACH BYŁY DAWNO KOSZONE - TAM NIE OBOWIĄZYWAŁA OCHRONA PTAKÓW ZE WZGLĘDU NA OKRES LĘGOWY????? ŚMIECHU WARTE!!!!

Dodane przez hej, w dniu 2017-07-06 12:04:05

takich miejsc w całym powiecie jest mnóstwo!!!! zgłaszajcie do zarządcy drogi!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
Torebka damska
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Torebka damska
Avatary
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN