Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 20 kwietnia 2017

Nie było znaku, nie było kary

Na co dzień chyba wszyscy jesteśmy za przykładnym karaniem piratów drogowych. Każdy ma jednak prawo odmówić przyjęcia mandatu za przekroczenie prędkości, jeśli uzna, że są do tego podstawy. Jeden z naszych czytelników wysłał nam film z zatrzymania przez gostyńską drogówkę. Sprawa trafiła do sądu.

Jak informuje portal prawonadrodze.org.pl, do zdarzenia doszło 19 października 2016 w Bruczkowie, gm. Borek Wlkp. Patrol policji zatrzymał wówczas kierowcę samochodu osobowego, który przekroczyć miał dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 21 km/h. Policjantka chiała ukarać domniemanego sprawcę mandatem i punktami karnymi. Ten odmówił jednak przyjęcia mandatu bez podania przyczyny, co spowodowało, że sprawa trafiła do sądu w Gostyniu - W związku z odmową przyjęcia mandatu karnego, Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu wszczęła żmudne czynności wyjaśniające, które zakończyły się skierowaniem przeciwko Markowi Walczakowi wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gostyniu. - czytamy w portalu prawonadrodze.org.pl
W styczniu 2017 roku Sąd Rejonowy w Gostyniu miał odmówić wszczęcia postępowania w tej sprawie. Powód? Znak drogowy D-42 (obszar zabudowany) w Bruczkowie został skradziony, wiec kierowcy nie byli obligowani do ograniczania prędkości  do 50 km/h…  
Wszystko zostało zarejestrowwane videorejestratorem, dlatego Marek Walczak, który przesłał nam film uniknął kary. Z drugiej strony, każdy kierowca jadąc przez wieś powinien nieco zwolnić ze względów bezpieczeństwa.  Z punktu widzenia prawa kierowca miał podstawę by odmówić przyjęcia mandatu, lecz z punktu widzenia  bezpieczeństwa na drodze nie jest to już tak oczywiste. 
Cały artykuł dotyczący tego zdarzenia dostępny jest – TUTAJ - 
MM, źródło: prawonadrodze.org.pl

Jak informuje portal prawonadrodze.org.pl, do zdarzenia doszło 19 października 2016 r. w Bruczkowie, gm. Borek Wlkp. Patrol policji zatrzymał wówczas kierowcę samochodu osobowego, który przekroczyć miał dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 21 km/h. Policjantka chciała ukarać domniemanego sprawcę mandatem i punktami karnymi. Ten odmówił jednak przyjęcia mandatu bez podania przyczyny, co spowodowało, że sprawa trafiła do sądu w Gostyniu - W związku z odmową przyjęcia mandatu karnego Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu wszczęła żmudne czynności wyjaśniające, które zakończyły się skierowaniem przeciwko Markowi Walczakowi wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gostyniu - czytamy w portalu prawonadrodze.org.pl.

W styczniu 2017 roku Sąd Rejonowy w Gostyniu odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie. Powód? Znak drogowy D-42 (obszar zabudowany) w Bruczkowie został skradziony, więc kierowcy nie byli zobligowani do ograniczania prędkości do 50 km/h.

Wszystko zostało zarejestrowane wideorejestratorem, a Marek Walczak, który przesłał nam film, uniknął kary. Z drugiej strony, każdy kierowca jadąc przez wieś, powinien nieco zwolnić ze względów bezpieczeństwa. Z punktu widzenia prawa Marek Walczak miał podstawę, by odmówić przyjęcia mandatu, z punktu widzenia bezpieczeństwa nie jest to już tak oczywiste. 
Cały artykuł dotyczący zdarzenia dostępny jest – TUTAJ -.

MM, źródło: prawonadrodze.org.pl

Czytaj również

Komentarze (60)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez pies, w dniu 2017-04-20 09:54:14

Cwaniaczki gostynskie,brawo dla kierowcy

Dodane przez gostyniak, w dniu 2017-04-20 09:59:53

"Nie mamy obowiązku sprawdzenia czy są ustawione znaki" ale naciągać kierowców na mandaty to mają prawo? AN takie coś jest paragraf!!!! Bezpodstawne wyłudzanie pieniędzy od niewinnych kierowców. Ciekaw jestem ile tego dnia osób w tym samym miejscu zapłaciło, mimo iż nie powinno!!!!

Dodane przez ja, w dniu 2017-04-20 10:07:59

brawo ty policja sie panoszy i dobrze wie gdzie i jak mysleli ze jelenia se znalezli

Dodane przez kierowca, w dniu 2017-04-20 10:09:12

Redakcja jeśli ma możliwość niech sprawdzi w komendzie ile mandatów wystawiono tego dnia za przekroczenie prędkości,w tym miejscu. Wszystkie powinny zostać anulowane, a jeśli nie idzie policjant nakładający je powinien oddać ze swojej kasy!!!!!!!!!!

Dodane przez dzielnicowy, w dniu 2017-04-20 10:09:33

Pani sierżant Edyta Ratajczak zgodnie z ustawa o policji powinna mieć wszczęte postępowanie dyscyplinarne pod kątem art.231 kk - przekroczenie uprawnień.

Dodane przez bzdury, w dniu 2017-04-20 10:14:52

Spróbuj sprawdzić znaki obszaru zabudowanego w Poznaniu przed mierzeniem. Niewykonalne. Rozsądek i wyobraźnia się kłania żeby w obszarze nogę z gazu!

Dodane przez AXL, w dniu 2017-04-20 10:22:39

A gdzie asekuracja przez drugiego z funkcjonariuszy???? Siedzi w radiowozie i grzeje 4 liter

Dodane przez bukjezus, w dniu 2017-04-20 10:26:55

Brak słów po prostu. Mam nadzieję, że całej gostyńskiej komendzie po obejrzeniu tego filmu będzie wstyd. Więcej takich kierowców! A tą blondynę już dawno powinni wyj*bać

Dodane przez sierżant, w dniu 2017-04-20 10:37:54

Sąd Rejonowy w Gostyniu – postanowieniem z dnia 12 stycznia 2017 r. (sygn. akt II W 398/16/2) – odmówił wszczęcia postępowania w sprawie, a to z tego powodu, że znak drogowy D-42 (obszar zabudowany) w Bruczkowie został skradziony, wiec kierowcy nie byli niczym obligowani do ograniczania prędkości do 50 km/h… W związku z powyższym nasuwa się kilka pytań retorycznych: Jak to się stało, że patrol Policji z sierż. szt. Niezgódką na czele nie zauważył, że w Bruczkowie zniknął znak drogowy? Czyżby patrol jeździł „na pamięć”, i co gorsza „mierzył na pamięć”? Ilu jeleni zapłaciło patrolowi bezpodstawne mandaty? Na czym polegały żmudne czynności wyjaśniające prowadzone przez KPP Policji w Gostyniu, skoro nie ustalono nawet tego, że w Bruczkowie nie było znaku, za naruszenie którego ukarano wielu kierowców? Panu Markowi Walczakowi gratulujemy, że nie jest jeleniem. To już jego dziesiąte zwycięstwo z Organami Ścigania Kierowców w przeciągu ostatnich 3 lat – przez co wynik konfrontacji wynosi obecnie 10-0. Lepszy jest tylko Emil, chociaż Patryk Tomaszewski ma duże szanse powalczyć o drugie miejsce. Pani sierżant Edycie Ratajczak życzymy natomiast wielu nieudanych łowów oraz wielu rzekomo przeczytanych instrukcji…

Dodane przez ja 123, w dniu 2017-04-20 10:51:22

Ciekawe jakie posunięcia zrobi komendant w tej sprawie? skoro Pani E. karała bezpodstawnie w jaki sposób ona zostanie ukarana, może rok bez premii w ramach rehabilitacji za wlepione niewinnym mandaty i jej niedopatrzenia w pracy...( ale komu chciałoby się ruszyć dupska z samochodu i zobaczyć że nie ma znaku, skoro pogoda nieciekawa ...) .Pani E.... wykucie na pamięć instrukcji nie wystarczy...ale najlepiej siedzieć w aucie na wiosce i wlepiać mandaty, żeby na premię było.

Dodane przez Obserwator24, w dniu 2017-04-20 10:56:50

Myślałem że czasy niedouczonej Policji mineły bezpowrotnie.

Dodane przez BOB, w dniu 2017-04-20 11:03:32

hahahahahahaha "bo tak" rozwałił system!! bardzo dobrze !! nieudacznicy! ktos wkoncu powiedział o tym głośno ;)

Dodane przez kierowca, w dniu 2017-04-20 11:04:52

Widze ze same barany sie tu wypowiadaja ,jest teren zabudowany czy nie ,wiec nie interesuje mnie znak czy on jest czy go nie ma, jade jak w terenie zabudowanym.

Dodane przez w, w dniu 2017-04-20 11:08:05

smiech na sali

Dodane przez jaro, w dniu 2017-04-20 11:19:16

Zastanawia mnie jedno,czy jakby tenże kierujący przy tej prędkości z jaką jechał spowodował wypadek i ucierpieli by w nim wasi bliscy, nie mówiąc o skutkach śmiertelnych wypadku ,czy też wypisywalibyście takie głupoty o znakach,lub karaniu mandatami przez patrol policji? Może czasem warto chwilę zastanowić się zanim bzdury pisać i pomyśleć kogo w tej sytuacji karać , a kogo pochwalić!

Dodane przez ollllllllla, w dniu 2017-04-20 11:20:25

społeczność gostyńska nie ma szacunku do policji ...ale też na ten szacunek trzeba sobie zasłużyć !

Dodane przez Xyz, w dniu 2017-04-20 11:22:02

Sami mądralińscy się wypowiadają jakby wszystkie rozumy pojedli. Sam kierowca twierdzi że wiedział że jest teren zabudowany, a znak skradziono...to co? Czy to oznacza, że nie musi stosować się do przepisów? Gdyby inne zostały skradzione to tez nie musiałby się stosować do prawa o ruchu drogowym? I jeszcze się z tego cieszy....żenujące, poziom rozpuszczonego 6-latka

Dodane przez jan, w dniu 2017-04-20 12:16:24

Na skrzyżowaniu ulic SPOKOJNA - ZACISZE w Gostyniu miesiąc temu SKRADZIONO lustro drogowe i nikt z władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na ulicach Gostynia tym się nie zainteresował . Jedynym wyjściem powiedzieć to na sesji i obserwować kto się będzie rumienił.

Dodane przez Reader, w dniu 2017-04-20 12:42:29

Prędkość domyślna ustawowa na obszarze zabudowanym to własnie 50 km/h wiec po co stawiać znak ?

Dodane przez nikt, w dniu 2017-04-20 13:07:31

Według Kodeksu Drogowego : " Art. 2 Użyte w ustawie określenia oznaczają: pkt 15. obszar zabudowany - obszar oznaczony odpowiednimi znakami drogowymi," ... i tego sie trzymajmy

Dodane przez Ja, w dniu 2017-04-20 14:37:56

Przecież Policja jest dla ludzi i tak jest w UE , w Polsce Plicjanci powinni się tego nauczyć a nie staną na drodze żeby wpisąć w raporcie że coś robili. Wyskakują niekiedy za krzaków robiąc POLOWANIA na kierowców. Jeśli chcieliby poprawić bezpieczeństwo to niech zrobią jak w krajach Skandynawskich. Ogłaszają w TV że będą kontrole w danym miesiącu i wtedy wszyscy, samochody doprowadzają do stanu używalność, u nas przed przeglądem się coś robi a i tak nie zawsze.

Dodane przez bob, w dniu 2017-04-20 15:30:32

HAHA bo przeciętny Kowalski musi myśleć przy i o robocie....

Dodane przez Obiektywny , w dniu 2017-04-20 16:35:22

Autor filmu pewnie się podnieca czytając komentarze. Oglądalność i kasa pasuje. Nieważne bezpieczeństwo tylko oglądalność się liczy. Dopiero jak ktoś mu potraci bliskiego czego oczywiście nie życzę, to będzie biegał gdzie była policja i czemu nie suszyla. Żałosne programy i odcinki. Nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem.

Dodane przez janek, w dniu 2017-04-20 17:56:32

Panią z Policji widzimy elegancko a dlaczego nie pokazał swojego oblicza autor filmiku ??? Chetnie zobaczyłbym PIRATA drogowego wiedziałbym kogo unikać na drodze . Jeżeli w przesłaniu chodzi o to że nie ma znaku to jedź ze 70-80 w terenie zabudowanym no to dla mnie to ŻENUJĄCE

Dodane przez do kom Janek, w dniu 2017-04-20 18:25:02

Chłopie wal łbem w ścianę może Ci to pomoże.

Dodane przez Piotr, w dniu 2017-04-20 18:30:03

Prawo w tym przypadku jest oczywiście po twojej stronie. Zabrakło ci natomiast zdrowego rozsądku. Nagrałeś jak wjeżdżasz w teren zabudowany, nie zaprzeczysz , że przy samej drodze stoją domy. Ciekawi mnie od kiedy nie było tam tego znaku, ile razy wykorzystałeś jego brak ?Ogólnie mówiąc w tym przypadku wtopa policji i brak wyobraźni kierowcy.

Dodane przez qwerty, w dniu 2017-04-20 18:38:33

ogolnie spoko akcja bez krzykow bez cwaniactwa policjanci nie naciskali pan kamerujacy nie robil afery. wszystko spoko

Dodane przez Kierowca, w dniu 2017-04-20 18:43:25

Durne komentarze. Jak by przed wjazdem do Poznania skradli znak to byście przez cały poznan jechali 90/ Bo nie ma znaku??? Tak jak piszą niektórzy tu komentujący zaistniała sytuację. Chciałbym zo wczuć wasza reakcję jak by ktoś zginą przez takiego przeudo kierowcę. Tylko nad nim płakać .

Dodane przez realista, w dniu 2017-04-20 18:48:49

do jaro karamy lub nie za to co jest a nie za to co sie moze wal sie

Dodane przez Oleg, w dniu 2017-04-20 19:54:11

Brak słów.. wyjeżdżasz do wioski, jedziesz 50... Nie ukrywam, że często zdarza mi się przekroczyć prędkość, ale na własną odpowiedzialność. Sam nie przyjalbym mandatu i cieszył się, że się udało, a nie robiłbym jakiś śmiesznych akcji w internecie, tym bardziej że blondi była kulturalna. Karać trzeba policjantów, którzy bezpodstawnie przeszukują, każą otwierać bagażnik, albo zachowują się jak cwaniaki. UWAGA! jeśli policjant używa suszarki bez wodeorejestratora(czyli takiego jak na filmiku), tym bardziej jakiejś starej iskry to bez obaw można odmówić przyjęcia mandatu, sąd będzie przychylny dla kierowcy.

Dodane przez duzo jeżdże, w dniu 2017-04-20 19:57:32

Zostałem ukarany kilkukrotnie za jazde z nadmierna predkoscia i tylko to, ze było to daleko od miejsca zameldowania, a mandaty były w miare niskie, to bym mandatów nie przyjmował, bo pomiary były wykonywane z naruszeniem wszelkich zasad, a wielokrotnie po sprawdzeniu okazywało sie, że pomiar został wykonywany jeszcze przed obszarem zabudowanym- zwykłe naciaganie na kase bez sprawdzenia stanu faktycznego ze strony policji. w tym przypadku przepisy mówia wyraznie co to jest teren zabudowany i ile tam mozna jeździc, ale kierowca tez powinien zwolnic w takim miejscu.

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-04-20 20:00:10

A na pewno w taki sposób się zatrzymuje kierowcę? Wychodząc na ulicę, nawet "lizakiem" nie ruszyć?

Dodane przez Feliks, w dniu 2017-04-20 21:12:57

Zastanawia mnie dlaczego filmik zaczyna się na parę metrów przed zatrzymaniem do kontroli, a nie od wjazdu do tej miejscowości. Chwilę później (określone na filmiku jako minutę wcześniej) jest jak wjeżdża do tej wiochy ale nie ma momentu jak jest zatrzymywany do kontroli. Ogólnie filmiki cięte i montowane dla mnie są mało wiarygodne. Proszę o zademonstrowanie filmiku od momentu wjechania do wiochy i do czasu zatrzymania do kontroli. Wtedy będzie wiarygodny i nie będzie mi się nasuwać na myśl, że znak zniknął w "cudowny" sposób albo, ze to była celowa ustawka. Poza tym dla bezpieczeństwa innych kierowców powiedziałbym glinarzom, że nie przyjmuje mandatu bo nie ma znaku i nie byłoby problemu i pseudo afery. Dla mnie ten cały autor i reżyser filmu jest mało wiarygodny.

Dodane przez mama, w dniu 2017-04-20 21:17:45

Jakiś czas temu patrol naszej policji zatrzymał do kontroli samochód, którym podróżował mój 17 letni syn na tylnym siedzeniu. Lało nieprzerwanie tzn widoczność bardzo ograniczona a pan S. widzial z odległości ok 80 metrów że pasażer nie ma zapietych pasów. Podczas zatrzymania pasy bezpieczeństwa były zapięte, ale pan S. widział, że 80 m. wcześniej nie były zapięte więc zastraszyl młodocianego i wlepil mu mandat. Dodam jeszcze, że syn musiał 15 min stać na deszczu kiedy pan S. wypisywał mandat. Panie S . proszę pamiętać, że policjantem się bywa a człowiekiem się jest.

Dodane przez Kierood wielu kat, w dniu 2017-04-20 21:19:19

ludzie giną na drogach....a jak widać chałupy to trzeba zwolnić i tyle,,,kierownik,,,choć znaku nie ma to moje zdanie...chyba w nich krowy nie mieszkają...a nawet gdyby to nie radzę się spotkać szoferowi z takim pieszym ....życzę zdrowego rozsądku i długiego życia ...na drodze

Dodane przez u---r, w dniu 2017-04-20 22:30:15

policja jezdzi na pamięć ???

Dodane przez Fran, w dniu 2017-04-20 22:47:28

jest taki portal wiocha.....i tam to powinno trafić

Dodane przez ALX, w dniu 2017-04-20 22:59:26

Super materiał i dowód co robi gostyńska drogówka! Tym bardziej na terenie tej gminiy! Zainteresuje tym odpowiednie Wydziały Kontroli!

Dodane przez kiu, w dniu 2017-04-20 23:12:20

coraz trudniej o oryginał

Dodane przez bamber, w dniu 2017-04-21 00:38:58

Ta pani na zieloną trawke. Wstyd przynosi komendantowi.

Dodane przez 123, w dniu 2017-04-21 01:09:21

Znak D-42 , ale chyba kilka zabudowań w zwartej zabudowie znaczy to samo bez znaku ,nie wiadomo jak tam jest zabudowane.

Dodane przez Kolo, w dniu 2017-04-21 07:25:56

Kierowca powinien zacząć myśleć a nie tylko na znakach się opierać.

Dodane przez kiero, w dniu 2017-04-21 08:41:03

Gostyń - miasto policyjne! ostatnio jadąc z piasków w kierunku poznania do połowy ul. poznańskiej minąłem 4 radiowozy!!! ludzie nawet pierdnąć głośniej się nie da! druga sprawa...czy pomiary suszarką na końcu ul. poznańskiej są legalne? na każdym słupie jest tablica metalowa która zakłóca prace radaru, nie przyjmujcie tam mandatów za prędkość!

Dodane przez kawaler, w dniu 2017-04-21 08:45:29

Wolna jest macie namiar?Fajna moze pana

Dodane przez motocyklista, w dniu 2017-04-21 08:50:27

Brawo dla kierowcy popieram

Dodane przez TM, w dniu 2017-04-21 11:32:42

Znak Srak - to jest prędkość 88km w terenie gdzie jest chodnik, zabudowania, itd. Pomijając ten przypadek, chciałbym żeby wreszcie społeczeństwo piętnowało jazdę niebezpieczną. Po prostu niebezpieczną - prędkość, wyprzedzanie na podwójnej, pod górkę, na zakręcie. etc. Ludzie giną na drogach, to jest problem a nie jakiś odosobniony wątek. Pewnie koleś jeździe tu codziennie i wie że że jest obszar zabudowany...

Dodane przez Obserwator24, w dniu 2017-04-21 14:50:37

Lałbym jakby się okazało że sam autor zaiwanił znak żeby zrobić szoł.

Dodane przez kolega z pracy., w dniu 2017-04-21 16:19:10

Do kiero: Wydaje mi się że przez Twoją płytkę w głowie z jednym zwojem bardziej szkodzisz suszarce, niż te metalowe tablice na słupach.

Dodane przez Żałosne , w dniu 2017-04-21 16:36:55

Prowokacja żeby zrobić dobry filmik ... tak to wygląda oceniając obiektywnie.

Dodane przez życie jarocina, w dniu 2017-04-21 17:20:41

Nie ma większego idioty jak ten Walczak w Jarocinie wszyscy tego barana znają ale ze złej strony. Myślę, że on sam to jest idealny bezbłędny takich jak on to tylko na szub......cę. Po wypowiedziach można zauważyć, że nie jest on inteligentny. Dupek.

Dodane przez Kitka, w dniu 2017-04-21 19:41:17

Policjantka wypadła całkiem spoko wykonywała swoją pracę a każdy człowiek uczący się już jazdy zdając na prawko wie co to obszar zabudowany nie potrzebuje znaków bo to logiczne ze jak wjezdzasz do miejscowości to zwalniasz nie tylko dlatego ze może stać policja Ale dlatego ze można kogoś potracic i tyle

Dodane przez Kierowca, w dniu 2017-04-21 20:22:03

Brawo . Przy powieść o blondynkach się sprawdza . Super pani policjant , do budowy ronda , a nie na kontrole drogowe .

Dodane przez O.k., w dniu 2017-04-22 06:47:50

Cep chciał się wylansować to mi teraz dadzą popalić białe czapki oj pożaluje tego co zrobił.

Dodane przez belze_bong, w dniu 2017-04-22 07:26:51

To najpiękniejsza policjantka na północ od równika.

Dodane przez Bossxxxd, w dniu 2017-04-22 14:24:43

Proszę się odwalic od Pani policjantki robiła tylko swoją robotę i tyle w temacie

Dodane przez modry, w dniu 2017-04-22 16:15:46

Nie popieram piratów drogowych,ale każde prawo należy szanować,Jeżeli prawo stanowi,że musi stać odpowiedni znak drogowy,a takiego nie było,to trudno-nawet pirata nie można ukarać.

Dodane przez uuuu, w dniu 2017-04-22 21:54:36

kawał o blondynkach sprawdza się ....

Dodane przez kierowca , w dniu 2017-04-23 06:33:23

Gdyby podał przyczynę odmowy mandatu to policjantka by sprawdziła i odspąpiła by od wypisania mandatu taki miała by obowiązek ale jak pajac chciał zabłysnąć w gazecie to mu się nie udało.Będzie chyba tego żałował.Jestem tylko ciekawy kto ukradł znak warto by przeprowadzić wywiad może by wyszło że chciał sobie jaja z policji zrobić zainteresowany pan W.Coś tu śmierdzi Panie prokuratorze co Pan na to?i sprawa by się odwróciła.

Dodane przez do autora filmu, w dniu 2017-04-23 09:15:38

rozumiem ze jesli ukradna znak z nazwa miejscowosci to policcja straz czy pogotowie maja prawo do pana nie przyjechac bo nie bylo trafili??? a druga sprawa skoro nie bylo znaku teren zabudowany to dlaczego jechal pan "tylko" 70km/h a nie 90? bo doskonale pan wiedzial ze tam jest teren zabudowany

Dodane przez obiektywny, w dniu 2017-04-23 09:24:39

kilka lat temu zrodlo tego filmu "prawonadrodze" nagralo film jak to pracownik ITD jedzie jak pirat zlamal faktycznie kilka przepisow...mnie jednak uderzylo jak zafascynowany swoja rola zycia rezyser tamtego filmu nie skupial sie na jezdzie i nie zauwazyl kilku rzeczy np zarzucil pracownikowi ITD ze jechal przez hersztupowo 68km/h (wtedy mozna bylo tam jechac 70km/h) sugerujac ze jest w terenie zabudowanym (owszem byl ale o podniesionej predkosci do 70km/h na calym terenie) czego nie zauwazyl autor filmu to mi pokazalo ze wcale nie chodzi o zadne prawo lecz o show i ogladalnosc

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Paski męskie skórzane
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV