Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 21 kwietnia 2017

Nie będzie dużych utrudnień?

Samorząd Pogorzeli przygotowuje się do przetargu wyłaniającego wykonawcę budowy ronda. Zdaniem burmistrza Piotra Curyka inwestycja nie powinna spowodować dużych utrudnień komunikacyjnych. Budowa ma potrwać około 3 miesięcy i miałaby się zakończyć do września.

Budowa ronda w Pogorzeli będzie największą drogową inwestycją w tym roku. Po uzgodnieniu z powiatem podziału kosztów samorząd przygotowuje się już do ogłoszenia przetargu wyłaniającego wykonawcę.

- Czekamy tylko na finalny kosztorys i zaraz jak go otrzymamy, ogłaszamy przetarg. Trudno powiedzieć, czy zdążymy jeszcze w kwietniu, czy będzie to już początek maja. Pozwolenie na budowę już mamy, a teren jest w dużej części samorządowy. Gmina dokonała wykupów, a po inwestycji wydzielony zostanie geodezyjnie i przekazany powiatowi - mówi burmistrz Piotr Curyk.

Budowa ma potrwać około trzech miesięcy. Będzie z pewnością oznaczała utrudnienia dla kierowców. Zdaniem władz Pogorzeli nie będą to jednak utrudnienia nie do ominięcia. - Układ ulic pozwala na przejazd samochodów nawet w przypadku zamknięcia  Armii Poznań. Kiedyś ruch był kierowany przez rynek. Częściowo też mała obwodnica rozprowadzi ruch na Borek i na Koźmin. W stronę Gostynia także można przejechać różnymi, mniejszymi uliczkami. Da się to sprawnie zorganizować. Jeśli będą większe utrudnienia, to tylko czasowe – dodaje włodarz.

Kiedy może ruszyć budowa ronda? Najbardziej prawdopodobny termin to czerwiec. Wówczas finał powinien mieć miejsce we wrześniu.

(m)Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez niezadowolony, w dniu 2017-04-21 17:09:34

no to do roboty puki co, bo może nietoperz się obudzić

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
Paski męskie skórzane
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa męska z nakładką
Torebka damska