Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

O tym się mówi, dodano: 31 marca 2017

Nauczyciele zastrajkowali

Flagi państwowe, związkowe, plakaty informujące o strajku umieszczone na placówkach oświatowych i brak lekcji - tak dziś wygląda sytuacja w wielu polskich szkołach. W powiecie gostyńskim do ogólnopolskiego protestu nauczycieli zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego dołączyło pięć placówek.

Choć w powszechnej opinii reformy edukacji nie da się już powstrzymać, to wielu nauczycieli manifestuje dziś swój sprzeciw wobec niej. Protest polega na zbiorowym powstrzymaniu się pracowników oświaty od wykonywania pracy. Nauczyciele nie prowadzą zajęć wychowawczych i opiekuńczych. Strajkują także pracownicy szkolnej administracji i obsługi. Według informacji przekazywancyh przez ogólnopolskie media największe poparcie dla strajku jest w województwach pomorskim, śląskim, łódzkim, podkarpackim i mazowieckim. 
Czego domagaja się strajkujący? Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się, by do 2022 roku w szkołach nie było zwolnień oraz, by żadnemu pracownikowi warunki zatrudnienia nie zmieniły się na niekorzyść. ZNP oczekuje również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10%.
W powiecie gostyńskim za stajkiem opowiedzieli się nauczyciele z 5 placówek - Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu, Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi im Czrnego Legionu w Gostyniu, Zespołu Szkół w Piaskach, Zespołu Szkół w Bodzewie i Zespołu Szkół w Szelejewie. Jak usłyszeliśmy od protestujących dotychczasowe  argumenty, manifestacje i pikiety spotkały się z murem, dlatego trzeba było działać.
Najwięcej placówek oświatowych dołączyło do strajku w gminie Piaski, w sumie 33 nauczycieli. - Nasz strajk jest legalny. - podkreśla Piotr Działdowski, nauczyciel ZS w Szelejewie, prezes zarządu oddziału gminnego ZNP w Piaskach. - Wszyscy uczniowie mają zapewnioną opiekę, ten obowiazek należał do dyrektora. W godzinach, kiedy nie ma lekcji odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. - kontynuuje nasz rozmówca dodjąc, że nauczyciel maja dość ignornacji i nie wierzą w obietnice o tym, że zwoleń nie będzie. - Na pewno w takich szkołach jak gmina Piaski, gdzie szkoły gimnazjakne będą zamienione w szkoły podstawowe nei ma gwarancji, że nauczyciele będą mieli pracę. Na pewno nie będzie sytaucji, że nauczyciele, których etaty będą ograniczone bądź straca pracę, zostaną zatrudnieni w szkołąch ponadgimnazalnych. – podsumowuje prezes zarządu oddziału gminy ZNP w Piaskach.  
W gminie Gostyń strajkują nauczyciele dwóch placówek - Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 1. Szkoły sa obflagowane, w oknach widnieją plakaty informujące o strajku szkolnym, a sale lekcyjne świecą pustakami. Sprzeciw pracowników oświaty wcale nie oznacza dłuższego weekendu dla uczniów. Jeżeli rodzice nie mieli możliwości zaopiekowania się swoim dzieckiem tego dnia, szkoła gwarantowała im pomoc. - Poinformowaliśmy o plnowanym starjku rodziców. Oczywiście każdy uczeń, który przyszedłby do szkoły zostanie objęty opieką. - zaznacza Honorta Kuc Talaga, prezes zarządu oddziału gmonnego ZNP w Gostyniu. - Do godz. 9:30 nie zjawił się żaden uczeń. – dodaje. Do strjaku nie pzystaili jedynie katecheci. Sebastian Nowak, polonista i katecheta w Gimnazjum nr 1 odmówił nam komentarza. Na pytania, dlaczego nie solidarycuje się w strajku z innymi nauczycielami oraz czy jest to odgórna dyrektywa - nie odpowiedział.
Zgodnie z procedurą każda szkoła decydowała o strajku samodzielnie, w formie referendum przeprowadzonego wśród nauczycieli. W gminach: Pępowo, Pogorzela, Borek Wlkp., Poniec i Krobia nauczyciele nie wyrazili takiej chęci. – Nie uzyskaliśmy kworum, więc ne ma strajku. – komntuje krótko Piotr Gogulski, prezes zarzadu gmionnego ZNP w Borku Wlkp.
Dodajmy, że równolegle ZNP prowadzi zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zablokowania reformy edukacji. Na początku tego tygodnia związkowcy poinformowali, że mają już wymagane ustawowo pół miliona podpisów, ale chcą ich zebrać więcej, by nie było żadnych wątpliwości.

Choć w powszechnej opinii reformy edukacji nie da się już powstrzymać, to wielu nauczycieli manifestuje swój sprzeciw wobec "dobrej zmiany". Nauczyciele nie prowadzą dziś zajęć wychowawczych i opiekuńczych. Strajkują także pracownicy szkolnej administracji i obsługi. Według informacji przekazywanych przez ogólnopolskie media największe poparcie dla strajku jest w województwach pomorskim, śląskim, łódzkim, podkarpackim i mazowieckim. 

Czego domagają się strajkujący? Związek Nauczycielstwa Polskiego żąda, by do 2022 roku w szkołach nie było zwolnień oraz by żadnemu pracownikowi warunki zatrudnienia nie zmieniły się na niekorzyść. ZNP oczekuje również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10%.

W powiecie gostyńskim za strajkiem opowiedzieli się nauczyciele z 5 placówek - Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu, Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi im Czarnego Legionu w Gostyniu, Zespołu Szkół w Piaskach, Zespołu Szkół w Bodzewie i Zespołu Szkół w Szelejewie. Jak usłyszeliśmy od protestujących, dotychczasowe argumenty, manifestacje i pikiety spotkały się z "murem", dlatego trzeba było działać.

Najwięcej szkół dołączyło do strajku w gminie Piaski. W proteście bierze tam udział aż 33 nauczycieli. - Nasz strajk jest legalny - podkreśla Piotr Działdowski, nauczyciel ZS w Szelejewie, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZNP w Piaskach. - Wszyscy uczniowie mają zapewnioną opiekę, ten obowiązek należał do dyrektora. W godzinach, kiedy nie ma lekcji, odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze - kontynuuje nasz rozmówca, dodając, że nauczyciele mają dość ignorancji i nie wierzą w obietnice o tym, że zwolnień nie będzie. - Na pewno w takich szkołach jak gmina Piaski, gdzie szkoły gimnazjalne będą zamienione w szkoły podstawowe, nie ma gwarancji, że nauczyciele będą mieli pracę. Na pewno nie będzie sytuacji, że nauczyciele, których etaty będą ograniczone bądź stracą pracę, zostaną zatrudnieni w szkołach ponadgimnazjalnych – podsumowuje prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZNP w Piaskach. 

W gminie Gostyń strajkują nauczyciele dwóch placówek - Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 1. Szkoły są oflagowane, w oknach widnieją plakaty informujące o strajku szkolnym, a sale lekcyjne świecą pustkami. Jeżeli rodzice nie mieli możliwości zaopiekowania się dziećmi tego dnia, szkoła gwarantowała pomoc. - Poinformowaliśmy rodziców o planowanym strajku. Oczywiście każdy uczeń, który przyszedłby do szkoły, zostanie objęty opieką - zaznacza Honorata Kuc-Talaga, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZNP w Gostyniu. - Do godz. 9:30 nie zjawił się żaden uczeń – dodaje. Do strajku nie przyłączyli się nauczyciele religii. Zapytany przez nas o komentarz jeden z katechetów odmówił jednak wypowiedzi.

Zgodnie z procedurą każda ze szkół zdecydowała o strajku samodzielnie, w formie referendum przeprowadzonego wśród nauczycieli. W gminach: Pępowo, Pogorzela, Borek Wlkp., Poniec i Krobia nauczyciele nie przyłączyli się do protestu. - Nie uzyskaliśmy kworum, więc nie ma strajku - komentuje krótko Piotr Gogulski, prezes zarządu ZNP w Borku Wlkp. Z pozostałymi prezesami gminnych zarządów ZNP nie udało nam się porozmawiać, większość była na zwolnieniach lekarskich. 

Dodajmy, że oprócz strajku Związek Nauczycielstwa Polskiego prowadzi też zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zablokowania reformy edukacji. Na początku tego tygodnia związkowcy poinformowali, że mają już wymagane ustawowo pół miliona podpisów, ale chcą ich zebrać więcej, by nie było żadnych wątpliwości.

MiS

Czytaj również

Komentarze (117)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez No nie, w dniu 2017-03-31 12:09:05

W latach 2008-2014 z mapy Polski zniknęło 1146 szkół. Pracę straciło kilkanaście tysięcy nauczycieli, ale dopiero dziś ZNP organizuje strajk mimo, iż szkoły były w tym okresie masowo likwidowane ZNP nie nosił się z pomysłem ogłoszenia generalnego "strajku nauczycieli". Pracę straciło wówczas sporo nauczycieli, ale Broniarz nie bardzo kwapił się do strajkowania. Powstaje zasadne pytanie - czy dzisiejszy protest ZNP nie jest przypadkiem inspirowany politycznie? Czy prezes Broniarz nakazałby nauczycielom skupionym w ZNP strajkować, gdyby reformę oświaty przeprowadzała Platforma Obywatelska

Dodane przez do No nie, w dniu 2017-03-31 12:41:29

No tylko że poprzednicy nie widzieli żadnego sensu tej "reformy".

Dodane przez Jan, w dniu 2017-03-31 12:53:29

i bardzo dobrze!!! wkońcu ktos z tego zawodu sie odezwał i postawił na swoim!!! ludzi w dyskontach zarabiają wiecej.. ŻAL!!!

Dodane przez podatnik, w dniu 2017-03-31 13:08:09

do jan to są fakty !!! W Wielkiej Brytanii mieszka 70 mln obywateli i uczy tam 410 tyś nauczycieli ! W Niemczech mieszka 80 mln obywateli i uczy tam 430 tyś nauczycieli ! W Polsce mieszka 36 mln obywateli i uczy tu 670 tys nauczycieli ! Mówi ci to coś ?

Dodane przez ania p, w dniu 2017-03-31 13:46:45

a ja dzisiaj chciałam poprawić oceny bo wychodzi mi zagrożenie z przedmiotów ścisłych a tutaj jakiś strajk?mam powtarzać klasę?skoro tak źle nauczycielom niech idą do filtronu albo jako pomocnicy murarza

Dodane przez misiu, w dniu 2017-03-31 13:56:07

Do wszystkich zwolenników reformy. Powiedzcie mi kochani dlaczego w nowym kanonie lektur wszystkie pozycje szerzą nienawiść wobec sąsiadów. Pokazują ile to nam sąsiedzi uczynili złego. Rusyfikacja i germanizacja. Unia Europejska to wróg ale cały rząd jeździ niemieckimi brykami za ponad milion. Repolonizacja mediów? Najpierw repolonizacja floty pojazdów BOR. Dlaczego priorytetem jest religia? Wszystko okrojone ale religii więcej. Dzisiaj mówi się o dniu straconym dla uczniów. A ja się pytam co było na początku tygodnia? Trzy dni rekolekcji. Jakoś tego nie zauważył nikt. Bo coby ksiądz powiedział na kolędzie. Ten świat idzie ku przepaści. Brat bratu wrogiem ale wszystko w imię BOGA i 10 przykazań. A dlaczego gimnazja się nie sprawdziły? Bo Kaczyński do nich nie chodził. A niestety 45% społeczeństwa jest ślepa lub krótkowzroczna. PIS doprowadza nas do ruiny. Za chwilę będziemy narodem dwóch prędkości. Tych co z lepszego i co z gorszego sortu. Ale to minie. I historia oceni kto miał rację.

Dodane przez misiu, w dniu 2017-03-31 13:58:43

do ani p. Czy ty nie widzisz, że pis potrzebuje ludzi głupich i niewykształconych? Jesteś pierwszą ofiarą jak widać. Mało że się mnie uczysz to jeszcze wymagasz cudów.

Dodane przez mietek, w dniu 2017-03-31 14:03:49

do podatnik Skąd masz takie dane. Bo pis podał taką informację? W Niemczech pracuje ponad 1,720 mln nauczycieli i zarabiają od 38 214 do 63 985 euro, czyli 160 498 - 268 737 zł. Opadła koparka?

Dodane przez Hi, w dniu 2017-03-31 14:03:54

Misiu na pewno nie masz racji boś lewak ityle w temacie

Dodane przez lol, w dniu 2017-03-31 14:11:50

nauczyciele to są rozbestwieni ludzie do filtronu do roboty jak sie nie podoba zobaczyc jak sie zapierdala na tąśmie k... a nie wieczne narzekanie i jeszcze szczytem sa podwyzki za co ?????????????pytam za co a inni ludzie moga pomarzyc a tym wciaz mało co drugi pan nauczyciel to leluś nie potrafiący gwoździa przybić z nic tylka loć!!!!

Dodane przez jaro, w dniu 2017-03-31 14:13:51

Popieram strajk,dlaczego tylko szk.podst nr 1 i gimnazjum nr.1 reszta sra w galoty ze strachu???????????

Dodane przez piotr, w dniu 2017-03-31 14:16:05

Wreszcie się biorą za nierobów!!!

Dodane przez jan, w dniu 2017-03-31 14:23:33

banda nierobow niechce ci sie pracowac wypad daj miejsce mlodemu

Dodane przez hmm, w dniu 2017-03-31 14:24:16

Jak nie ma pracy to oczywiste że zwalnia się pracowników.W dyskontach lepiej zarabiają? To należy się przebranżowić.

Dodane przez szkoła? , w dniu 2017-03-31 14:30:36

To ta szkoła ,która dostaje 4 miliony na rozbudowę ? Strajkuje jako jedyna w Gostyniu? A tym działaczom ciężko chorym dzisiaj życzę zdrowia,a właściwie nie koniecznie.

Dodane przez Dobra zmiana, w dniu 2017-03-31 14:33:18

Jakoś nie strajkowali gdy wprowadzano gimnazja! To mi pachnie lewackim łajnem!

Dodane przez Kris, w dniu 2017-03-31 14:36:34

Ja chodziłem 8-latek do "podstawówki" i było super a teraz gimnazjum to jest strata czasu dla młodych ludzi ale za to utrzymuje się na przymus etaty dla Wykładowców i kto jest temu winien - PO I KOLESIOSTWO!!!. Na wioskach pozamykali Szkoły, które dla lokalnych społeczności były z duszą i kawałkiem wspaniałych historycznych wspomnień i za to powinni tez zostać rozliczeni "Zamykacze" bo ważniejsze są prawa ekonomi a nie sentyment dla przeszłości,tak nie przystoi robić.

Dodane przez Op, w dniu 2017-03-31 15:02:01

Ostatnio duzo pisowskiego gôwna udziela sie na tej stronie

Dodane przez była naóczycielka, w dniu 2017-03-31 15:30:52

do filtronu albo na budowę jak ania napisała. pracują po 40 godz tyg wszystko się należy wakacje wolne święta też i jeszcze źle?

Dodane przez darko, w dniu 2017-03-31 15:40:58

nie ma wyników w nauczaniu tylko ciąglke zarzekaja rozgonic to całe towarzystwo > jak by pracowali w zachodniej korporacji to by bandzie sie oczka ptwarły jak wyglada prawdziwy świat I koniec cytatu.

Dodane przez Były nauczyciel, w dniu 2017-03-31 15:44:56

Dlaczego tylko państwówki strajkują ? Dlaczego nie pójdą pracować do prywaciarza ? Dlatego że o strajku by nie mogli nawet pomyśleć a pracować by musieli za najniższą krajową. Nie podoba się praca ? to ją zmień a nie strajk ci w głowie.

Dodane przez nikodem, w dniu 2017-03-31 16:07:26

Szanowni Państwo, opluwający nauczycieli...zazdrościcie? Skoro według Państwa ta praca to taki łatwy kawałek chleba, dlaczego nie zdobyli Państwo wykształcenia pedagogicznego i nie rozpoczęli "kariery" w szkolnictwie? Wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma...Ciekawe, czy gdyby Państwa firma, zakład zostałby przeznaczony do likwidacji, staliby Państwo bezradnie i patrzyli niczym te biedne zwierzęta prowadzone na rzeź ...

Dodane przez mgr, w dniu 2017-03-31 16:13:29

do nikodem - mam wykształcenie na poziomie większości tych nauczycieli a nie wybrałem tego kierunku ponieważ ja chcę zarabiać a nie stękać i wegetować

Dodane przez belfer, w dniu 2017-03-31 16:20:10

Można stwierdzić że strajkują nauczyciele tacy którzy nie nadają się do szkolnictwa i oni najbardziej krzyczą i dymią bo ich nikt nie przyjmie. Ciekawe że dobry nauczyciel nie strajkuje bojest rozchwytywany przez inne szkoły tylko wychodzi na to że najbardziej boją się te największe nieroby. Wreszcie będzie można tym kiepskim belfrom podziękować za obijanie się.Bardzo dobrze że zlikwidują te gimnazja.

Dodane przez mgr, w dniu 2017-03-31 16:21:38

belfer - racja !! masz u mnie piwo :)

Dodane przez osioł z zety, w dniu 2017-03-31 16:32:00

najwięcej radości dostarcza mi zwrot panie profesorze w zawodówce hahah a ta mizerota nauczyciel ma tylko tytuł magistra

Dodane przez darko, w dniu 2017-03-31 16:34:20

brawo w końcu ktos powiedział prawde bandzie nieudaczników zróbmy sondaż boże az strach pomysleć jak zada nauczycieli hehheeh

Dodane przez Karol, w dniu 2017-03-31 16:34:48

Jak ja narzekam to słyszę, że jak mi się nie podoba to zawsze mogę się zwolnić. Pytanie tylko czym się zajmiecie bo w filtronie na taśmie nie będziecie Państwo chcieli robić

Dodane przez ADOP, w dniu 2017-03-31 16:39:40

Elita ///// boże masakra banda oszołomów i szołmenek siadaj jedynka nie umiesz a czy oni coś umieją czy tylko chcą egzekwować WAKACJOLE ŚWIĘTA WEEKENDY KASTA >) I 5000TYS NA RĄCZKĘ ŻENADA

Dodane przez Jan, w dniu 2017-03-31 16:58:16

Do ADOP W której szkole 5000 na rękę?

Dodane przez Ktos, w dniu 2017-03-31 17:47:55

Nauczyciele dażą do płac jak w EU. Ale jak mają zapłacić fachofcowi to stękają że tak dużo i itp. Drodzy nauczyciele my też mamy żołądki i swoje potrzeby. Nie mamy takich dodatków jak wy nawet jak jesteście na L4 np. dodatek wiejski 10% do pensji.Co niektórzy z was maja służbowe mieszkania i płacicie groszowe kwoty. Jezdzicie salonowymi autami- macie ulgi ze jestescie nauczycielami. W końcu przestańcie narzekać!!! A na koniec powiem tak.Rozmawiałem kiedyś z jednym dyrektorem SP i powiedzial mi tak - nauczyciele wcale tak zle niezarabiaja! Tylko zawsze podawaja jaka mają podstawe bez dodatkow. Kiedyś moje dziecko chodziło dodatkowe zajęcia z programu unijnego. Wtedy za te dodatkowe godz. belfry dostawały 80 zł za godz. Pozostawiam to bez komentarza.

Dodane przez janosik, w dniu 2017-03-31 17:50:20

Do belfer: Dobrze, że Ty jesteś taki cudowny ...niczym woda z Lichenia

Dodane przez absolwent, w dniu 2017-03-31 17:59:24

Wystarczy sobie zobaczyć jakimi samochodami się poruszają. Co jeden to lepszy

Dodane przez Lalaland, w dniu 2017-03-31 18:03:04

Nauczyciele wcale tak dużo nie zarabiają. Stawki 5000???? To może dyrektor i po wielu latach pracy. A tego że studia skończyli i wiele egzaminów i kwalifikacji zdobywali pracując po to by zdobyc odwowiedni stopień. Na kasie w biedrze można zarobić tyle co początkujący nauczyciel który przez 5 lat zdobywał wyksztalcenie i nie miał żadnych zyskow. Każdy po zawodowce już zarabia a później pluje jadem na tych po studiach co w końcu ok 40stki się dorobili. Poza tym heh strajkują niewykwalifikowani. Kochani nie wiem czy jesteście świadomi ale ze wzgledu na niz demograficzny nie ma pracy dla nauczycieli a zmiana kolejna programu zmusza ich do podjęcia kolejnych studiow by moc nauczać. I kolejny argument dlaczego wybrali ten zawód? ?? Bo lubia i chca to robić. Polecam każdemu prowadzić zajecia z 25 osobowa klasa i utrzymać porządek. Myślę że to nie jest łatwe. I też to odpowiedzialność za uczniów i wieksza odpowiedzialnosc niz praca na tasmie. Jak zazdroscicie to czemu nie zostaliscie nauczycielami???

Dodane przez lol, w dniu 2017-03-31 18:07:24

Jakie to polskie...opluć, znieważyć, zajrzeć do cudzej kieszeni...pretensje do wszystkich i o wszystko...tylko nie do siebie...rozumiem, że nauczycieli należy jeszcze obarczyć za głód w Etiopii i przypisać im wybuch (ewentualny) III wojny światowej...

Dodane przez AION, w dniu 2017-03-31 18:09:00

Gdy władzę miała PO to ZNP zorganizowało manifestacje w Warszawie i przygotowywało strajk tylko, że władza się po wyborach zmieniła. To tak dla informacji.

Dodane przez gostynianka, w dniu 2017-03-31 18:26:34

Rawo nauczyciele - cieszy mnie to , że małe miejscowości umieją się upominać o swoje , a nie przytakiwać jak manekiny , jeszcze raz Szacunek.....

Dodane przez Artur , w dniu 2017-03-31 18:40:02

Gdyby reforma była przygotowana za wczasu a nie w chaosie totalnym, to nikt by nie strajkował. Najgorsze, że negatywne skutki zmian nasze dzieci odczują wkrótce. Chyba z rodziną wyjadę na zachód - tam musi być jakaś cywilizacja! Religii to można uczyć w każdej nawet małej szkole wiejskiej albo najlepiej w salkach katechetycznych. Ale jak będą wyglądały lekcje biologii, chemii i fizyki w naszych małych podgostyńskich szkołach?

Dodane przez mis, w dniu 2017-03-31 18:46:20

Racja

Dodane przez Maciej, w dniu 2017-03-31 18:55:45

Kto wam placi za te komentarze??? Żenada#!!!

Dodane przez kazik, w dniu 2017-03-31 19:41:10

politycznie to moga gadac sobie w domach, to budżetówka pokrywana z podatków jezeli sie nie podoba maja zbyt zle to sa wolne miejsca w duzych firmach gostyńskich i tylko 26 dni urolopu takim odwaznym trzeba było byc za poprzedniego rzadu

Dodane przez Arek, w dniu 2017-03-31 19:45:44

Do No nie : za czasów PO podczas masowej likwidacji szkół pracę straciło nie kilkanaście a 40 tysięcy nauczycieli. Wtedy ministrem była p. Szumilas To ta pani, kóra nie może się pogodzić że nie jest już u władzy, i dużo mówi o utracie pracy przez nauczycieli-śmieszne

Dodane przez jaś fasola, w dniu 2017-03-31 19:47:36

POPIERAM REFORMĘ EDUKACJI I TEN KOMENTARZ : Dodane przez podatnik, w dniu 2017-03-31 13:08:09 do jan to są fakty !!! W Wielkiej Brytanii mieszka 70 mln obywateli i uczy tam 410 tyś nauczycieli ! W Niemczech mieszka 80 mln obywateli i uczy tam 430 tyś nauczycieli ! W Polsce mieszka 36 mln obywateli i uczy tu 670 tys nauczycieli ! Mówi ci to coś ?

Dodane przez Pachet, w dniu 2017-03-31 20:12:14

Jak sie nie podooba wam robota to.sie zwolnic a nie strajkowac i podwazac legalnie wybrany rzad i jego decyzje

Dodane przez Goostyniook, w dniu 2017-03-31 20:32:46

GRATULUJE ODWAGI i POPIERAM Z CAŁEGO SERCA !

Dodane przez szczery, w dniu 2017-03-31 20:34:31

w dupie im się przewraca , niech idą do normalnej pracy w fabryce lub na jakieś delegacje to docenią jak mają dobrze , tylko narzekać potrafią , znam kilku nauczycieli i ich dodatki za korepetycje itd. Wiecznie nie zadowoleni a połowa z nich w ogóle nie umie tłumaczyć na lekcjach ,zmięcie prace jak nie pasuje a nie siedzicie na jednym stołku całe życie , trzeba być zaradnym ....

Dodane przez REALISTA, w dniu 2017-03-31 20:36:12

JEDEN NAPISAŁ ZE FAKULTETY SPECJALIZACJE ABY DOSTAC WYZSZĄ PENSJE ŻENADA A CO Z NAUCZANIEM UCZNIÓW POŚWIECENIEM NIE KAŻDY SIE NADAJE NA NAUCZYCIELA TAK SAMO JAK NIE KAŻDY SIE NADAJE NA KSIĘDZA ALE KAŻDY WALI TAM ABY MIEC SPECJALIZACJE I ROBOTĘ DO EMERYTURY I NIEZŁA BYU CHCIAŁ MIEC ALE TAK NAPRAWDĘ TO NIGDY NIKOGO NIE WYKSZTAŁCIŁ NA MAXA. DO FILTRONY ZA 2400 NETTO I NA ZMIANY URLOP Z DNIEM 1 STYCZNIA ROZPISANY NA CAŁY ROK I PO KŁOPOCIE I WTEDY NIECH NARZEKAJA BANDA NIEROBÓW

Dodane przez sowa, w dniu 2017-03-31 20:40:25

Jak nauczycielom zle to niech jada zagranice.Nie rozumiem po co dyrektorzy trzymia w szkolach szesc dziesiecioletnie starsze panie . po SN kiedy na prace czekaja mlodzi z cierpliwoscia . wigorem ipomyslami z kilkoma specjalizacjami. Matrony maja karty nuczyciela mlodzi gotowi pracowac na umowe o prace Widac do oswiaty rachunek ekonomiczny nie dotarl, narazie oszczedza sie na wszystkim tylko nie tam gdzie bylyby najwieksze mozliwosci obnizenia kosztow.

Dodane przez obywatel, w dniu 2017-03-31 20:41:22

wprowadzali gimnazja strajkowali, likwidują - strajkują, nasrane w głowach, a co dwa lata tak i trak nauczyciele i pielęgniarki strajkują, kasa, kasa, kasa. Nauczyciele twierdzą, że trzeba było się uczyć, już mi nie chodzi o te wolne dni, wakacje, itp. ale oni są ogólnie lesery. znam nauczyciele prywatnie , facetów i kobiety - nieudaczniki i ciecie,

Dodane przez koko, w dniu 2017-03-31 20:41:35

Jak jest niż demograficzny to wiadomo ze trzeba zmian, a nie jak w szkole w Zalesiu ( gm Borek) niedługo będzie więcej nauczycieli od uczni. I niech tak nauczyciele nie płaczą i lamentują, ja sam pracowałem w Polsce i za granicą w zawodach nie mających nic wspólnego z zawodem wyuczonym. Należy się dostosowywać i rozwijać, a nie kurczowo trzymać stołka w budżetówce !!!!!!!!!!

Dodane przez foto, w dniu 2017-03-31 20:43:16

krótko I na temat SPRYWATYZOWAĆ I zobaczymy wtedy jak będą pracowac >premie dawać za wyniki w nauczaniu np: egzaminy komisyjne , olimpiady etc. a jak nie maja osiągnięć bo mysleli że będą tylko wymagac I nic nie dawać w zamian płacić minimalna 1400 netto na ręke I po kłopocie a jak nie to do Filtronu potrzuja I po sprawie > pozdrawiam ciężko pracujących .

Dodane przez MIŚ, w dniu 2017-03-31 20:47:34

Jakie smutne te panie na zdjęciach, aż mi ich żal tak sie dać sprowokowac Boże > Chroń KRÓLA. PS. TYLKO TEN PAN Z TYŁU NIBY JEST _ ALE TAK NAPRAWDĘ CHYBA NIE JEST ZDECYDOWANY HEHEHEH

Dodane przez Mama z Gos, w dniu 2017-03-31 20:48:53

Powiem tak...nauczyciele się nie przepracowują...to wiadomo powszechnie....kto ma dzieci w szkole jakiejkolwiek milczy po co je narażać.....ilość godzin pracy nauczycieli powala ...wakacje letnie ...ferie zimowe...wolne weekendy...każde święta ....roczne urlopy na poratowanie zdrowia ...ilość wolnego powala każdego....Gimnazja moim szczerym zdaniem to nic dobrego /mam troje dzieci i sporo doświadczeń więc mogę się śmiało wypowiadać/ nie popieram DOBREJ ZMIANY ...ale też niech nauczyciele ochłoną....

Dodane przez OLLAALLAA, w dniu 2017-03-31 20:48:58

JAK BY MI KTOŚ CHCIAŁ ZABRAĆ 2 MIESIĄCE PŁATNEGO URLOPU W ROKU (+FERIE +ROK PŁATNEGO URLOPU BY PODLECZYĆ SIE PSYCHICZNIE ITP.) , WYCIECZKI SZKOLNE NA KOSZT RODZICÓW UCZNI I NIE OPODATKOWANE KOREPETYCJE. TEŻ BYM STRAJKOWAŁA !!!!

Dodane przez obserwator, w dniu 2017-03-31 20:56:32

Wystrzelać ich, jak w Chinach, i spokój, Przyjdą młodzi, może bardziej chętni co wątpię, chociaż jak nie nauczą się przy starych nygustwa, nie będą umieli.

Dodane przez Jan, w dniu 2017-03-31 21:04:36

Nie rozumiem niektórych komentarzy. Nauczyciele nie strajkują bo chcą niewiadomo jakich pensji. Podwyżki w tej grupie zawodowej nie było chyba od siedmiu lat. A poza tym chodzi głównie o gwarancje zatrudnienia. Cały czas pani minister trąbi w mediach że nikt nie straci pracy i wręcz powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy - to bzdura. Poza tym gdzie w tej reformie dobro dziecka? Dotychczas dzieci ze wsi jeździły do gimnazjów w Gostyniu, miały dostęp do sal gomnastycznych, zajęć na pływalni. A teraz co - będzie lepiej jak zostaną w wiejskich podstawówkach? Ta reforma to czysta polityka. Nauczyciele nie są i nie będą elektoratem pisu i dlatego rząd ma ich gdzieś. Tak naprawdę większość tych którzy w bardzo obraźliwy sposób piszą o nauczycielach nie mają zielonego pojęcia o ich pracy z młodzieżą. Pozdrawiam nauczycieli i gratuluję odwagi tym którzy przystąpili do strajku.

Dodane przez czytelnik, w dniu 2017-03-31 21:07:46

do ani p. Trzeba uczyć się cały rok szkolny to nie będziesz musiała poprawiać, każdy Polak ma prawo walczyć o lepszy byt. Nie każdy ma odwagę ....

Dodane przez niki , w dniu 2017-03-31 21:23:45

jak się nie podoba to wynocha na wasze miejsce jest 15 i łaski nie robią na państwówkę to wszyscy bo pewna robota

Dodane przez Jan, w dniu 2017-03-31 21:38:36

Jaka pewna robota. Czytać nie umiesz. Nauczyciele tracą pracę. Potrwa to jeszcze trzy lata.

Dodane przez gosc, w dniu 2017-03-31 21:43:30

Lewaki do pracy a nie strajkować !

Dodane przez sowa, w dniu 2017-03-31 21:46:54

do sowa-jak piszesz pod moim od lat nickiem to nie rób takich ortów.Obrażanie kogoś kto ma 60lat jest żenujące.Szczerze życzę byś też tego wieku dożyła.Więcej szacunku dla drugiego człowieka.Hedwiga sczerniała.

Dodane przez wyciąć co się da, w dniu 2017-03-31 22:02:19

Miażdży DOPRA SMIANA....cza pracowąc w UszęDZIE SKROBYW ....he he

Dodane przez mam 2 dwoje, w dniu 2017-03-31 22:09:26

Czasy okrutne nastały....pamiętam Putina z Miedwiem na igrzyskach w Soczi ,,,kiesy krótko po tym zajęli Krym.... teraz ...po tym zaczęło się walić na świecie i u nas dobra smiana....wali sie cały czas..Brexit,,..Donbas,,Syria,,,zamachy i wiele innych...bida ..500 plus dla bogatych ..dla bidy rak ,,,,co czeka NASZE DZIECI....za kilka kilkanaście lat....jest mi przykro matka

Dodane przez zoyka, w dniu 2017-03-31 22:09:35

Gostyń to jednak zaścianek...tylko nie wiem czego...nagle wszyscy są specjalistami od oświaty...większość obywateli jest sfrustrowana...swoje życiowe niepowodzenia próbuje rekompensować wylewając wiadro pomyj na innych...ech...żaden racjonalny argument do nich nie przemawia, ale niebawem oczka się otworzą...

Dodane przez Ten tego ten, w dniu 2017-03-31 22:11:30

Broniarz to sprzedawcYk od kilkunastu lat, nauczycielicma w d... Robi to za do mu placa a ciemni nauczyciele wierza takiejcmiernocie

Dodane przez standard, w dniu 2017-03-31 22:41:09

Gimnazjum 1 strajkuje i się lansuje, Gimnazjum 2 pracuje - wymowny gostyński standard...

Dodane przez a, w dniu 2017-03-31 22:46:23

Nie rozumiem, skoro praca nauczyciela to taki cud, miód i malina, skoro daje takie rewelacyjne profity, to dlaczego ci wszyscy, którzy się oburzają i krytykują nauczycieli nie zostali nauczycielami. Przecież moglibyście zarabiać kokosy za 18 godzin pracy tygodniowo. Zabrakło wiedzy czy odwagi?

Dodane przez WyZy, w dniu 2017-03-31 23:19:09

ale zamieszanie w życiu wielu rodzin nie tylko nauczycieli oni też mają dzieci robi DOBRA ZMIANA ,,,czy dzieci się stresują ta cała sytuacją czy ktoś z nimi rozmawia i wyjaśnia im ten bałagan chyba nie ...kto by się z nimi liczył

Dodane przez Czytelnik, w dniu 2017-03-31 23:48:32

Ludzie nie rozumiem Was! Jak możecie mówić o "lewactwie", "PO Kolesiostwo"? Co np ta partia ma wspólnego z tą reformą? Ci nauczyciele z jedynki to naprawdę wspaniali ludzie. 90% ich rzetelnie uczy i przygotowuje do testów i do życia. Widać to po ostatnich wynikach. Nie wszyscy patrzą lewica czy prawica, ale patrzą też na plusy i minusy dla swoich podopiecznych i swoje. Dziwne gdyby nie interesowali się czy będą mieli dalej pracę. Ogarnijcie się z tymi komentarzami ze za dużo wolnego mają nauczyciele itd. Zarabiają po 2500 po wszystkich awansach. I muszą uczyć Wasze dzieci! A niedaleko pada jabłko od jabłoni i głupota od debilstwa. Pozdrawiam ! Trochę ciepła w serce ;)!

Dodane przez Nauczyciel, w dniu 2017-04-01 07:52:48

Bawią mnie komentarze tych, którzy wysyłają nauczycieli do Filtronu. Jeśli ja tam pójdę, Ty stracisz pracę. Mam wyższe wykształcenie, znam język obcy, ale mogę stać przy taśmie, zamiatać magazyn. Ale czy Ty ze swoim wykształceniem zastąpisz mnie w szkole?

Dodane przez podatnik, w dniu 2017-04-01 08:48:56

Dodane przez Nauczyciel, w dniu 2017-04-01 07:52:48 Bawią mnie komentarze tych, którzy wysyłają nauczycieli do Filtronu. Jeśli ja tam pójdę, Ty stracisz pracę. Mam wyższe wykształcenie, znam język obcy, ale mogę stać przy taśmie, zamiatać magazyn. Ale czy Ty ze swoim wykształceniem zastąpisz mnie w szkole?W\ Dodane przez Nauczyciel, w dniu 2017-04-01 07:52:48 Bawią mnie komentarze tych, którzy wysyłają nauczycieli do Filtronu. Jeśli ja tam pójdę, Ty stracisz pracę. Mam wyższe wykształcenie, znam język obcy, ale mogę stać przy taśmie, zamiatać magazyn. Ale czy Ty ze swoim wykształceniem zastąpisz mnie w szkole? W zupełności popieram autora tego komentarza a "wszystkich"pedagogów nie pakujmy do jednego worka.

Dodane przez BAŚKA, w dniu 2017-04-01 09:08:21

Do Nauczyciel-nie pracuję w Filtronie,lecz wiem ,że pracują tam Ludzie również po studiach, lub ze średnim wykształceniem ,nie zaś jak zasugerował Nauczyciel-Jełopy bez wykształcenia. .Wszyscy boją się o pracę, bo czasy są niepewne , trzeba siedzieć cicho i mówić ,to co chce usłyszeć Pracodawca,bo na nasze miejsce czeka ktoś inny...Panstwo zaś zawsze byli uprzywilejowani,nie musieli się martwić o pracę, czy emeryturę. .Jeszcze do tego zawsze Panstwo narzekają,że mają cieżko..Dlatego nie jest mi Państwa żal -pomartwcie się tak jak inni....Nauczyciele to specyficzna grupa społeczna,która zawsze uważała się za lepszych od innych..Już po tonie wypowiedzi można nieraz wywnioskować, że rozmawiamy z Nauczycielem ..Jest to ton wyższości ..

Dodane przez Antek, w dniu 2017-04-01 09:23:12

Nauczyciel ci wystoi w filtronie?? Hee dobre oniz do zadnej roboty sie nie nadaja,zdechli by.ni maja pojecia co to 8 h pracy

Dodane przez Nie lubię belfrbelfröw, w dniu 2017-04-01 10:31:48

Do roboty belfry. Jest wielu magistrów innych profesji i jak trzeba to się przekwalifikowuja ale wielki nauczyciel może być tylko nauczycielem no bo przecież tylko on się kształcił

Dodane przez OLLALAA, w dniu 2017-04-01 10:47:08

Do Nauczyciel ; TO ŻE MASZ WYŻSZE NIE ZNACZY , ŻE UMIESZ I POTRAFISZ TYLE CO JA !!!

Dodane przez KOKO, w dniu 2017-04-01 11:00:52

W DU...E SIE POPRZEWRACAŁO !!! Jakoś nigdy nie słyszałam by pakowaczki w okolicznych rzeźniach strajkowały, albo murarze lub mechanicy !!!! DO ROBOTY ZAGNAĆ TE ŚWIĘTE KROWY!!!

Dodane przez iutiu, w dniu 2017-04-01 11:09:08

Przyszli do pracy i nie pracują??? W mojej firmie w ten sam dzień dostali by wszyscy świadectwo pracy!!!

Dodane przez m, w dniu 2017-04-01 11:27:47

Skąd w was, ludzie tyle jadu i nienawiści do nas, nauczycieli?!

Dodane przez n, w dniu 2017-04-01 11:49:34

skąd jad? to za te złe oceny które nam dawaliście :P

Dodane przez BAŚKA, w dniu 2017-04-01 11:50:33

Do m- myślę ,że ta niechęć bierze się z tego,że statystyczny Polak musi być w pracy uśmiechnięty, zadowolony,że pracuje za najniższą krajową, a Państwo wciąż narzekają i pracy swojej nie szanują, bo zawsze Nauczyciel miał posadę do emerytury...Coraz rzadziej można spotkać Nauczyciela ,,z powołania",któremu zależy na dzieciach...Może powinni Państwo tchnąć w siebie trochę pozytywizmu i usmiechu na codzień i cieszyć się z tego ,że macie prestiżową pracę. ..

Dodane przez Gostynianka, w dniu 2017-04-01 14:05:56

A gdzie w tych wszystkich nauczycielskich problemach podziały się dzieci i młodzież. Nieładnie myśleć tylko o sobie. To nauczyciel jest dla dziecka a nie odwrotnie. Nie sama kasa się liczy.

Dodane przez nienawiść, w dniu 2017-04-01 17:59:18

Ok. Nauczyciel PRAWDOPODOBNIE nie nadaje się do filtronu na taśmę. Ale pracownik filtronu NA PEWNO nie nadaje się do szkoły!!! A tych wszystkich plujących komentatorów zapraszam na studia, potem na 2-3 podyplomówki i do pracy w szkole. Potem będziecie mieć miodzio (kasy jak lodu, wakacje cały rok ). Tylko jeden problem będziecie musieli tolerować fanaberie rodziców waszych dzieci, którzy między innymi na tym forum się wypowiadają, majac małe pojęcie o wyczynach własnych dzieci i często nie radząc sobie z nimi, a zrzucając winę na szkołę.

Dodane przez kasia, w dniu 2017-04-01 18:21:45

do nienawiść ;nie tylko w szkole pracująludzie , którzy skończyli studnia i 2-3 podyplomówki , naprawdę , nie tylko w szkole !!!!!

Dodane przez Xxx, w dniu 2017-04-01 18:40:22

Każdy sam wybrał sobie zawód , nikt nikomu go nie narzucał. W każdej chwili można się prekwalifikować. Jak przedstawiciele wszystkich zawodów zaczęlitak narzekać to nikt by nie pracował. Nie było by magistrów, robotnikówi wielu innych fachowców. Wszyscy wuruszylibyśmy za chlebem.

Dodane przez Ewa, w dniu 2017-04-01 18:53:25

Tak, jak w każdym innym zawodzie.Są nauczyciele z powołania, ale są tez z przypadku. Nie jest to lekki kawałek chleba, ale już dość narzekania. W innych zakładach pracy też były redukcje etatów, zwolnienia(i są nadal). Każdy musi sobie radzić i wielu osobom jest bardzo ciężko. Myślę, że żadnemu z nauczycieli nigdy nie zabrakło pieniążków na chleb. Trochę więcej obiektywizmu drodzy Nauczyciele. Tym ,którzy pracują z pełnym zaangażowaniem dla dobra naszych dzieci i młodzieży życzę, aby pozostali w szkołach, nadal edukowali nasze latorośle i potrafili rozpalać w Nich chociaż iskierki patriotyzmu. Pozdrawiam!

Dodane przez kocham wszystkich ludzi, w dniu 2017-04-01 19:23:04

do nienawiść - nikt nikomu nie kazał studiować i zostać nauczycielem - trzeba było zostać księdzem lekarzem ,policjantem czy innym gadem

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-04-01 20:37:08

Idzcie pracowac do korporacji i etat 49 h jak macie zle. Dzisiejsze dzieci to matoly edukacyjne i to dzieki wam.

Dodane przez Wiochmen, w dniu 2017-04-01 21:15:06

Mieszkaniec nie mogłeś lepiej tego ująć stawiam browca

Dodane przez Ja, w dniu 2017-04-01 22:04:50

Piotruś mama ci załatwiła pracę u śp.pana wojtka

Dodane przez rodzic, w dniu 2017-04-01 22:55:48

do mieszkaniec. Twoja wypowiedź świadczy o tobie. Nazywać dzieci matołami... . Nie życzę sobie takich tekstów pod adresem dzieci (ja również mam dzieci). Sam jesteś matoł i to do wielokrotnej potęgi!

Dodane przez Kura, w dniu 2017-04-02 11:15:39

Według zarządzenia kuratorium każdy ze strajkujących dostanie naganę do akt z nakazu pani premier tak słyszałem

Dodane przez wąż, w dniu 2017-04-02 11:16:19

Do Wiochmen i Mieszkaniec: Dwa matoły dla których głównym priorytetem jest browar.

Dodane przez Adam, w dniu 2017-04-02 11:18:27

Bardzo mądry komentarz Ewy.

Dodane przez Nauczyciel leser, w dniu 2017-04-02 11:27:26

Ja sobie przywilejów sama nie wymyśliłam. Skoro mam taką szansę to z nich korzystam. Gdybyście mieli np. w Filtronie takie przywileje to założę się, że nie miałby kto pracować, za to bardzo bylibyście wdzięczni szefostwu . Więc puknijcie się w czółka może z wiosną się obudzicie.

Dodane przez Grono pedagogiczne, w dniu 2017-04-02 11:33:13

Jak w tym Filtronie tak źle , to trzeba sie zwolnić i zatrudnić tam, gdzie się nic nie robi i jest całoroczna sielanka i jeszcze zarobki jak w ministerstwie, a więc W SZKOLE. Serdecznie zapraszamy.

Dodane przez skdflsgdfis, w dniu 2017-04-02 11:58:00

wąż czy kim ty tam jesteś - matoł to cie zrobił

Dodane przez ssssss, w dniu 2017-04-02 12:30:16

Zabolało??????? Ciebie zrobił kosmita to pewne. Mózgu brak. Ha ha

Dodane przez Jerzy, w dniu 2017-04-02 13:56:15

Jak w każdej rodzinie tak w szkolnictwie trafi się czarna owca i w dodatku ulokowana przy Farze. dzięki Bogu moje wnuczki nie pójdą do szkoły w której figuruje komunistyczne ZNP

Dodane przez ITYI7IY, w dniu 2017-04-02 14:35:34

RZĄDAM LOTERI PARAGONOWEJ (ZA KOREPETYCJE) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodane przez bbb, w dniu 2017-04-02 17:08:37

Do ITY...chyba raczej żądam...powiem więcej - nie posyłaj:-) miłego dnia

Dodane przez pik, w dniu 2017-04-02 18:24:33

do Jerzy -otóż twoje wnuczki właśnie pójdą do tej szkoły do której ci nakażą i tule

Dodane przez Uczeń, w dniu 2017-04-03 08:32:07

Powiedzcie mi moi drodzy dlaczego nauczyciele wybrali dzień strajku w piątek?

Dodane przez wożna ze szkoły, w dniu 2017-04-03 13:32:22

dlatego piątek - aby mieć dłuższy weekend

Dodane przez Lolka żona-Bolka, w dniu 2017-04-03 18:24:21

Wszystkim, którym nie podobają się nauczyciele proponuję po1) możecie zastrajkować i przestać posyłać dzieci do szkoły, po 2) możecie nauczać swoje dzieci w domu - widzę, że macie odpowiednie kompetencje, po 3) możecie wybrać dla swoich dzieci szkoły prywatne, być może tam uda wam się uniknąć spotkania waszych wspaniałych dzieci ze złem wcielonym jakim jest NAUCZYCIEL.Pozdrawiam. Miłego dnia życzę

Dodane przez maciek, w dniu 2017-04-03 19:07:43

Odczepcie się wszyscy od nauczycieli. Trzeba się było uczyć, to by nie trzeba było pracować w filtronie. A wy tam podobno tez nie musicie się za bardzo narobić i nieźle zarabiacie w tej super firmie gostyńskiej. To sobie stójcie przy tych taśmach i się nie wtrącajcie się do nauczycieli,bo życia nie znacie. Ja nie jestem nauczycielem, ale szanuje ich pracę. Nie potrafilibyście wylewać tej żółci gdyby nauczyciele nie nauczyli was pisać i czytać.

Dodane przez Qwerty, w dniu 2017-04-03 20:44:35

Nikt im nie kazał zostać nauczycielem więc po co te sapy?skoro tak zle to do łopaty. Wszyscy wiemy jak studia wyglądają więc nie piszcie że sobie tam żyły wyprowaliscie.

Dodane przez Do roboty, w dniu 2017-04-03 21:07:47

Kto inny ma 3 miesiące wolnego? Kto inny pracuje 40 godz tyg.?budzetowka a dokładnie wspaniali nauczyciele.ile się te biedulki musiały uczyć ile poświęcić jestem pełen podziwu. Zdobyć tego mgr przed nazwiskiem to faktycznie wyczyn. Więc belferki nie puszyc się tylko do roboty. A strajkujcie sobie latem w czasie urlopu a nie jak dzieciaki mają się uczyć.skoro jest obowiązek pobierania nauki do 18 roku życia to istnieje obowiązek nauczania

Dodane przez ktos, w dniu 2017-04-03 21:33:32

Kto inny pracuje 40 godz,tygodniowo??? Na przykład ty o ile pracujesz. 5 dni x 8 godz.=40 godzin. Gdybyś kiedyś uważał na matematyce to byś nie pisał takich bzdur. Obowiązek szkolny do 18 roku życia??? od kiedy? kolejna bzdura!!! Wylej sobie na tą pustą głowę wiadro zimnej wody i biegiem do filtronu!!!!

Dodane przez Ja, w dniu 2017-04-03 22:57:07

"Obowiązek POBIERANIA nauki"

Dodane przez spokojny, w dniu 2017-04-03 23:20:01

Ale komiczne te komentarze. Nieźle się uśmiałem. Każdy pisze ble ble ble żeby tylko dopiec. Po co takie utarczki słowne. Nauczyciele sami sobie przywilejów nie wymyślili. A jak mają taką możliwość to korzystają. Gdybym był nauczycielem też bym z nich korzystał. Ale dziękuję. Tam trzeba duuuuzo cierpliwości a ja takiej nie mam. Pozdrawiam nauczycieli. Róbcie swoje ja Wam nie zazdroszcze.

Dodane przez to nie Hogwart, w dniu 2017-04-04 07:51:26

i oto wyszedł prawdziwy obraz "Pana " nauczyciela , z jakiej wysokości patrzy na nas zwykłych ludzi .fufufu mam mgr przed nazwiskiem a ten z taśmy to: nieuk zasłużył a mi się należy bo mam przywileje szlacheckie

Dodane przez nie spokojny, w dniu 2017-04-04 07:57:33

spokojny - komiczny to był strajk w piątek, a skoro nie mają cierpliwości to trzeba zmienić zawód nie rób z nich męczenników

Dodane przez , w dniu 2017-04-04 07:59:08

do ktos - pracuje 6 dni w tygodniu i to dłużej niż tylko po 8 godzin więc zamilcz

Dodane przez romek, w dniu 2017-04-04 08:14:50

do Ja >>Obowiązek szkolny, przymus szkolny – wymóg poddania się procesowi edukacji powszechnej, zazwyczaj do określonego roku życia (na przykład osiągnięcia pełnoletniości) lub w ramach określonego poziomu kształcenia (na przykład do ukończenia poziomu gimnazjalnego).poczytaj sobie zanim skrytykujesz to nie boli

Dodane przez Ja, w dniu 2017-04-04 08:46:12

Do Romek : poczytałem " obowiązku POBIERANIA" nie znalazłem :-)

Dodane przez ktos, w dniu 2017-04-04 20:46:54

Nie zamilczę gościu bez loginu!!!! Bo ja pracuję przeważnie 60 godzin tygodniowo. Wyjaśniłem tylko loginowi "Do roboty",że nauczyciele nie pracują 40 godzin tygodniowo. Chyba,że w domu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jak nie rozumiesz co czytasz,to milcz.Oj nauczyciele nie nauczyli. Czyli co? Biegiem do filtronu!!!

Dodane przez kruk, w dniu 2017-04-04 22:39:17

Do ktoś :Pracujac 60 godzin tygodniowo zarabiasz niezłą kasę, a więc co za coś, a ja nauczyciel nie mam nadgodzin choć chciałbym popracować więcej to nie mogę i wypłata marna. Więc jesteś w lepszym położeniu niż ja.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Stół warsztatowy SWM-157.15
3333,00 PLN
Oprawa damska
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS
Oprawa damska