Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 18 maja 2017

Napił się i wynosił z marketu

Najpierw wypił sporą ilość alkoholu, potem wybrał się na zakupy do marketu. Jednak wcale nie zamierzał płacić za dekoder telewizyjny, który sobie upatrzył. Oderwał zabezpieczenie, schował pod koszulką i wyszedł. Bez chwili wahania udał się do lombardu, gdzie sprzedał łup za 40 złotych i "zainwestował" w... alkohol. 

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o 21-latku, który wyniósł z marketu telewizor. We wtorek 16 maja w podobny sposób z tego samegu sklepu zniknął dekoder telewizyjny. Również w tym przypadku sprawca schował łup pod odzieżą. - 30-letni mieszkaniec gminy Gostyń oderwał klips i schował dekoder pod koszulką, a następnie przeszedł obok kas. - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. Pracownik ochrony, obok którego przechodził, w pewnym momencie zaczął nabierać podejrzeń, że mogło dojść do kradzieży. - Za tym człowiekiem wyszła jedna z pracownic, ale pod marketem już go nie zauważyła. Aby nabrać pewności, pracwnicy przjerzęli monitoring, to ich jedynie utwerdziło w tym, zę mmężcyzna dokonał kradzieży. - wyjaśniał rzecznik KPP Gostyń.
Nazajutzr mężczyzna, który jest doskonale znany policji, został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do winy i złożył wyjasniania. - 30-latek powiedzuiał, że był pijany w momecie kradzieży i sprzedał dekoder w lombardzie za 40 złotych."Zarobione" w ten sposób pieniądze wydał na alkohol. - opowiadał rzecznik Sebastian Myszkiewicz.

Zaledwie w środę 17 maja informowaliśmy o 21-latku, który wyniósł z marketu telewizor. Tymczasem we wtorek 16 maja w podobny sposób z tego samego sklepu próbowano ukraść dekoder telewizyjny. - 30-letni mieszkaniec gminy Gostyń oderwał klips i schował dekoder pod koszulką, a następnie przeszedł obok kas - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. Pracownik ochrony wykazał się jednak czujnością, nabierając podejrzeń, że mogło dojść do kradzieży. - Za tym człowiekiem wyszła jedna z pracownic, ale pod marketem już go nie zauważyła. Aby nabrać pewności, pracownicy przejrzeli monitoring, to ich jedynie utwierdziło w tym, że mężczyzna dokonał kradzieży - wyjaśniał rzecznik KPP Gostyń.

Nazajutrz mężczyzna, który jest doskonale znany policji, został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. - 30-latek powiedział, że był pijany w momencie kradzieży i sprzedał dekoder w lombardzie za 40 złotych. "Zarobione" w ten sposób pieniądze wydał na alkohol - opowiadał rzecznik Sebastian Myszkiewicz.

MiS

Czytaj również

Komentarze (6)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Riki, w dniu 2017-05-18 12:10:32

Z jakim włamaniem??? Nie trzeba byc prawnikiem zeby wiedziec ze żeby się włamać to obiekt musi być zamknięty

Dodane przez synowa, w dniu 2017-05-18 12:27:59

jesli łamiesz zabezpieczenia to dokonujesz włamanie. Jak kradniesz lizaka z półki to jest kradzież. Prawnik z ciebie rzeczywiście żaden :)

Dodane przez Wit, w dniu 2017-05-18 14:07:17

A jak w sklepie jest. Inna cena na półce a inna przy kasie to co to jest.

Dodane przez Inga, w dniu 2017-05-18 15:47:38

Wit dobry przykład....to pomyłka nie oszustwo.....

Dodane przez jan, w dniu 2017-05-18 21:39:48

do Wit .-OBOWIĄZUJE cena na półce. Jakie to proste !!!

Dodane przez Wit, w dniu 2017-05-19 09:10:53

Do Jan .Jak robisz większe zakupy to zapamiętasz jaka cena była na półce ? A może biegacz po sklepie z każdym towarem do czytnika jak Baran.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

ECONOMIC, wąż ogrodowy 1/2'' 20m
19,00 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179,99 PLN
Oprawa damska
UNICRAFT MH 10 TON, podnośnik maszynowy
933,00 PLN
Blaty łazienkowe
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-glebogryzarka
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN