Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 14 lipca 2017

Najpierw program, potem projekt

Gmina chce zlecić w formie zapytania o cenę opracowane programu funkcjonalno-użytkowego budynku starej gazowni w Krobi. Dopiero po opracowaniu tego dokumentu możliwe będzie wybranie projektanta, a później adaptacja pomieszczeń. Na dziś główny cel to centrum usług opiekuńczych.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego w zakresie niezbędnym do wybrania projektanta. - Z uwagi na wartość szacunkową zamówienia - poniżej 30 tysięcy euro - realizowane jest ono w formie zapytania ofertowego. Zostało upublicznione i wysłane do czterech podmiotów specjalizujących się w realizacji takich zadań – wyjaśnia Katarzyna Szablewska, sekretarz Krobi.

W budynku dawnej gazowni ma powstać krobskie Centrum Usług Społecznych. Będą to między innymi mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych i starszych. Obok miałby powstać też klub seniora dla około 30 osób oraz dom dziennego pobytu. Docelowo gmina chciałaby przenieść tam także Środowiskowy Dom Samopomocy z Chwałkowa. W ramach Domu Dziennego Pobytu planowane jest przygotowanie sal do terapii, w tym sali "doświadczania świata" i organizacja tak zwanej opieki wytchnieniowej dla osób, które na stałe opiekują się osobami starszymi.

Realizacja projektu szacowana jest na dwa miliony złotych i poza samą adaptacją starej gazowni być może będzie musiała zakończyć się jej rozbudową. Krobia złożyła w tej sprawie wniosek o dofinansowanie, ale rywalizuje z ponad 80 samorządami i jako jedna z nielicznych stara się o sfinansowanie nie tylko samego projektu, ale też o pomoc przy inwestycji w infrastrukturę.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Konserwator, w dniu 2017-07-15 16:50:29

Nie wymyślajcie czegoś, co już funkcjonuje, bo to wytworzy potrzebę ponoszenia kolejnych wówczas już stałych kosztów. Ten obiekt to wspaniały zabytek, których w Krobi tak mało mamy. Zadbajcie o jego odrestaurowanie i niech będzie okoliczną atrakcją. Na taki cel też można pozyskać dofinansowanie zewnętrzne, tylko trzeba choćby trochę chcieć.

Dodane przez krobianka, w dniu 2017-07-16 00:16:20

popieram Konserwatora.Potrzeba woli pozytywnego działania i świadomości jaką niepowtarzalną wartość przedstawia ten obiekt, tym bardziej, że jest jednym z nielicznych przykładów tego typu budowli w Wielkopolsce, a nawet w kraju. A nasz budynek charakteryzuje się nieco odmienną formą architektoniczna od pozostałych, z pięknym łamanym dachem polskim. Plan mieszkań chronionych chyba niezbyt przemyślany, gdyż ściany są silnie zanieczyszczone chemicznie i usunięcie tej trucizny będzie bar

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wąż ogrodowy Magic 30m
35 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Powerbank
35 PLN
Okulary damskie słoneczne - polaryzacja, filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Jaguar