Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Najczęściej komentowane

Szkoła w Pępowie zaprzecza...

14 lutego 2017

- Proszę się zająć szkołą w Pępowie, która zatrudnia do przedszkola asystentów nauczycieli nieposiadających żadnych kwalifikacji, żadnych studiów ani przygotowania pedagogicznego – z taką prośbą przez Gorącą Linię G24 zgłosił się do nas jeden z czytelników. Szkoła w Pępowie zaprzecza i przyznaje, że zatrudnia trzy osoby na etacie pomocy nauczycielskiej. Stanowisko to nie jest tożsame z etatem asystenta.

Uderzył w płot. Koledzy ruszyli z "odsieczą"

17 lutego 2017

W czwartek wieczorem 21-letni kierowca BMW nie zapanował nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. W samochodzie były jeszcze dwie osoby. Jedna z nich trafiła do szpitala. Na miejscu oprócz karetki pogotowia i policji szybko zjawili się też koledzy sprawcy, którzy próbowali robić wszystko, by informacja ta nie ujrzała światła dziennego. 

Nauczyciele zastrajkowali

31 marca 2017

Flagi państwowe, związkowe, plakaty informujące o strajku umieszczone na placówkach oświatowych i brak lekcji - tak dziś wygląda sytuacja w wielu polskich szkołach. W powiecie gostyńskim do ogólnopolskiego protestu nauczycieli zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego dołączyło pięć placówek.

Uniknął zwolnienia z pracy?

13 kwietnia 2017

Nie wszyscy gostyńscy radni murem stanęli za jednym z kolegów, wyrażając swoją opinię dotyczącą zmiany warunków umowy lub ewentualnego zwolnienia z pracy nauczyciela matematyki w gostyńskim liceum. Taki zamiar zgłosił pracodawca - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu Danuta Niedźwiedzińska. Powód? Uczniów z roku na rok jest coraz mniej. 

Napadnięty na klatce schodowej

14 marca 2017

Podszedł do starszego od siebie mężczyzny i uderzył go bardzo mocno w twarz. Trudno powiedzieć, co nim kierowało, gdyż policjantom nie potrafił tego wyjaśnić. Poszkodowany z krwotokiem i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala, a sprawca do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał do następnego dnia.  

Antykoncepcja na pierwszą komunię

10 marca 2017

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Wymaga wielu przygotowań i czasu, bo uroczystość ma wyjątkowo podniosły charakter. Co jednak wspólnego może mieć przyjmowanie ciała Chrystusa z płodnością, metodami naturalnego planowania rodziny i antykoncepcją? Nad tym zastanawiają się rodzice niektórych ośmiolatków, bo nie do końca podoba się im forma oraz sposób przekazywania wiedzy przez księdza proboszcza.

Wójt nie chce zalewu. Są ważniejsze potrzeby

17 marca 2017

Gmina Piaski nie opracowała dotąd miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, gdzie od lat planowana jest budowa zbiornika Piaski- Gostyń. Zdaniem włodarzy Gostynia sąsiadom zza miedzy nie bardzo zależy na tej inwestycji. Z czego to może wynikać? Odpowiedzi wójta Piasków mogą być zaskakujące.  

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-glebogryzarka
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
ECONOMIC, wąż ogrodowy 3/4
37,00 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN