Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Najczęściej komentowane

Nauczyciele zastrajkowali

31 marca 2017

Flagi państwowe, związkowe, plakaty informujące o strajku umieszczone na placówkach oświatowych i brak lekcji - tak dziś wygląda sytuacja w wielu polskich szkołach. W powiecie gostyńskim do ogólnopolskiego protestu nauczycieli zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego dołączyło pięć placówek.

Uniknął zwolnienia z pracy?

13 kwietnia 2017

Nie wszyscy gostyńscy radni murem stanęli za jednym z kolegów, wyrażając swoją opinię dotyczącą zmiany warunków umowy lub ewentualnego zwolnienia z pracy nauczyciela matematyki w gostyńskim liceum. Taki zamiar zgłosił pracodawca - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu Danuta Niedźwiedzińska. Powód? Uczniów z roku na rok jest coraz mniej. 

Od warsztatu po filtronowe imperium

04 czerwca 2017

Takiej imprezy w murach rokosowskiego zamku pracownikom "Filtronu" i ich najbliższym mogą pozazdrościć wszyscy. Z możliwości spotkania się na gruncie towarzyskim i wspólnej zabawy skorzystało kilka tysięcy osób. Piknikowi towarzyszył ważny jubileusz - 35-lecie powstania przedsiębiorstwa. Prezes zarządu Sigfrid Steiner opowiedział o powstaniu firmy, o ówczesnych realiach, w których przyszło jej działać, o niełatwych początkach i pierwszych sukcesach.

Oni obracają setkami milionów

27 kwietnia 2017

Mamy powody do dumy. Jedno z przedsiębiorstw mających swoją siedzibę w Gostyniu znalazło się na "Liście 500" największych firm w Polsce. Co więcej, w porównaniu do ubiegłego roku firma awansowała w zestawieniu aż o 42 pozycje, a jej przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 800 mlionów złotych!

Kupili nowe domy, teraz mają problem...

16 maja 2017

Mieszkańcy nowego osiedla na Brzeziu są poirytowani stanem dróg w pobliżu ich domów. Zarzucają deweloperowi, że sprzedał im domy bez właściwego dojazdu i nic z tym nie robi. Tymczasem okazuje się, że drogi wewnątrz osiedla stanowią własność zupełnie innej firmy, która nie ma obowiązku jej modernizacji. Sytuacja jest patowa, dlatego mieszkańcy zwrócili się do gminy o zorganizowanie spotkania, by wypracować kompromis.

Marcinkowski idzie w zaparte

07 kwietnia 2017

Wygląda na to, że "pranie brudów" w DPS Chumiętki szybko się nie skończy. Sprawa oparła się już o prokuraturę i dwie instancje sądu. Mimo niekorzystnych wyroków starosta Robert Marcinkowski idzie w zaparte i nie zamierza odpuszczać Polowczykowi. Podczas ostatniej sesji włodarz przekonywał, że były dyrektor z pewnością naruszył swoje obowiązki. Co na to Zbigniew Polowczyk?

Autokar wycofany, rodzice wściekali

01 czerwca 2017

Przez kilka godzin grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu czekała na wyjazd na wycieczkę do Warszawy. Policjanci stwierdzili wadliwość układu hamulcowego w podstawionym autokarze. Pojazd skierowano na badane techniczne. Właściciel firmy zaprzecza i zarzuca gostyńskiej policji niekompetencję.

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Parapety
Torebka damska
Organizer do samochodu
25 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka dasmksa