Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 28 kwietnia 2017

Nadwyżka głównie na oświatę

Prawie trzy miliony złotych nadwyżki budżetowej będą rozdzielać radni Ponieca. Propozycja władz gminy to przeznaczenie znacznej jej części na modernizację szkół. Gmina chce też inwestować w przedszkole i modernizację dróg oraz chodników. Do rozdziału ,,na już'' przeznaczona ma być jednak tylko połowa pieniędzy.

Nadwyżka budżetowa to ujawniana zwykle w pierwszym kwartale kwota w budżecie samorządu, która jest szansą na dopisanie do planu inwestycji tego, co na początku roku nie mieściło się w założeniach. Gmina Poniec ma w tym roku do podziału kwotę 2 900 000 zł i zaplanowała już dokładnie podział pieniędzy, a przynajmniej jej części.

 - Sporą część tych pieniędzy chcemy przeznaczyć na inwestycje oświatowe w naszej gminie. Są one bardzo potrzebne i pilne. Proponujemy więc radnym wygospodarowanie 60 tysięcy złotych na remont w Szkole Podstawowej w Poniecu. Plan remontowy dotyczy toalet i biblioteki. Chcielibyśmy też przeznaczyć kwotę 300 tysięcy złotych na remont sanitariatów i korytarzy w szkole w Żytowiecku. 16 tysięcy złotych zamierzamy skierować na remont podłóg w dwóch salach przedszkola w Łęce Wielkiej - mówi Eugeniusz Nowak, wiceburmistrz Ponieca.

Burmistrz Ponieca Jacek Widyński podkreśla, że kolejną ważną potrzebą jest stworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego. Gmina chce na to wydać 350 tysięcy złotych, które mają pozwolić na adaptację tak zwanego domu sióstr. W tym roku przedszkole w Poniecu ma przyjąć 223 dzieci. Konieczne jest więc uruchomienie dziewiątego oddziału.

Część pieniędzy z nadwyżki ma też zostać dołożona na przebudowę chodników w Śmiłowie (20 tysięcy złotych) i Rokosowie (28 tysięcy złotych oraz przebudowę części ul. Rydzyńskiej w kierunku domów kolejowych za 40 tysięcy złotych.

Kwoty, o których mówią włodarze, to jednak nieco więcej niż połowa całej nadwyżki budżetowej. Pozostały 1,3 mln zł zostanie podzielony w późniejszym czasie. Ostateczna decyzja dotycząca podziału pieniędzy będzie należała teraz do ponieckich radnych.

(m)


 

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez ghjk, w dniu 2017-04-28 11:40:55

C o tak mało na przedszkole w lecę wielkiej 16 tys. tam podłogi to obowiązek zapadają się wymienić tez wykładzinę i odświeżyć sale. Niestety pani dyrektor nie potrafi walczyć.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV