Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 12 czerwca 2017

Muzyka i rękodzieło w muzeum

Czerwiec w krobskim Muzeum Stolarstwa i Biskupizny zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Już 17 czerwca wystąpi tam muzyczne Trio Taklamakan, a nieco ponad tydzień później zaplanowano blisko dwutygodniowe warsztaty rękodzielnicze dla wszystkich chętnych.

Koncert Trio Taklamakan będzie odbywał się pod hasłem "Powitanie Lata". 17 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, o godzinie 20.00 w murach muzeum rozpocznie się koncert muzyków, którzy swoją twórczość określają jako "folkowy nurt muzyki klasycznej". - Wśród muzycznych fascynacji zespołu znajdują się tańce bałkańskie, żywiołowe, a niekiedy nostalgiczne, melodie klezmerskie oraz zadziorne tanga – nie tylko argentyńskie. Szczególną estymą darzymy twórczość Astora Piazzolli - mówi Monika Hałas z Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi.

Koncert objęty jest rezerwacją miejsc i będzie całkowicie bezpłatny dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rezerwacji można dokonywać osobiście w Muzeum lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel. 512 310 512 .

Warsztaty rękodzieła organizowane będą w Krobi już po raz ósmy. - Warsztaty pod hasłem "Nie święci garnki lepią - ja też to potrafię" poprowadzą nasi stali instruktorzy. Uczestnicy będą mogli nauczyć się malarstwa, ceramiki, malowania na szkle. Będą zajęcia plastyczne, przyrodnicze i sportowe. Spotkania są adresowane do wszystkich dzieci i osób dorosłych z całego powiatu gostyńskiego - wyjaśnia Monika Hałas.  

Warsztaty odbędą się w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w dniach 26 czerwca - 7 lipca. Ilość miejsc będzie ograniczona, a zapisy przyjmowane są już od teraz. Zajęcia dofinansowane są przez powiat gostyński oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(m)


Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Oprawa damska