Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 10 stycznia 2017

Milion na remont kina?

Kompleksowa modernizacja budynku krobskiego kina może pochłonąć milion złotych. Placówka stara się o dofinansowanie z dwóch różnych źródeł. Remont zakłada głównie przebudowę holu i inwestycję w infrastrukturę budynku, jego ocieplenie i wymianę instalacji elektrycznej.

Pierwszy z wniosków do ministra kultury został już złożony przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji. Zakłada on kompleksową modernizację budynku kina skoncentrowaną głównie na holu. Szacunkowy kosztorys brutto wszystkich planowanych prac opiewa na milion złotych. - Przede wszystkim zamierzamy docieplić cały budynek. Audyt energetyczny wskazał na znaczne ubytki ciepła głównie przez dach. Planujemy także zabudowanie oszklonego frontu kina, co również wpłynie na zyski cieplne. Początkowo nie braliśmy tego pod uwagę, ale teraz zależy nam też na dołączeniu do projektu rozwiązań z zakresu energii odnawialnej. Chodzi na przykład o zastosowanie pompy ciepła lub paneli fotowoltaicznych pozwalających na pozyskanie prądu. Rozważamy też system rekuperacji w sali kinowej, która dziś niestety bywa niedogrzana w odpowiednim stopniu – mówi Agnieszka Wujek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, które zarządza kinem "Szarotka".

Po modernizacji całkowicie zmienić ma się wygląd obecnego holu. Zostanie on podzielony. - Chcemy w tej niewykorzystanej dzisiaj przestrzeni wydzielić dodatkowe pomieszczenie na spotkania. Na środku miałaby powstać kawiarnia społeczna, rodzaj świetlicy niekoniecznie komercyjnej. Byłoby to miejsce spotkań i warsztatów – wyjaśnia Agnieszka Wujek.

Centrum liczy, że po podziale holu udałoby się wygospodarować też dwa pomieszczenia magazynowe. - Dziś bardzo nam ich brakuje.Potrzebne są nam magazyny dla strojów, instrumentów, dekoracji i oczywiście archiwum. Amatorskie grupy teatralne działają prężnie i mamy problem z magazynowaniem dekoracji, które musimy dziś niestety umieszczać, gdzie się tylko da – dodaje A. Wujek. Modernizacja holu wiązałaby się też z przeniesieniem w nowe miejsca szatni i kas. Planowana jest też kompleksowa wymiana instalacji elektrycznych i rozdzielni prądu.

Kiedy mógłby rozpocząć się remont? Wszystko zależy od pieniędzy. Samorząd Krobi nie ma ich w swoim budżecie i stąd aż dwa wnioski o dofinansowanie. Pierwszy już czeka w ministerstwie. Z zapowiedzi wynika, że ma być rozstrzygnięty być może w lutym. Kolejny przygotowywany jest przez GCKiR w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Centrum rozważa też ujęcie we wniosku modernizacji sali kinowej w zakresie jej wyposażenia. Chodzi o planowaną wymianę foteli. - Nie jest wykluczone, że pieniędzy na ten cel będziemy jednak szukać w jeszcze innych źródłach finansowania. Są takie możliwości – przyznaje dyrektor Wujek.

(m)

Czytaj również

Komentarze (7)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez modry, w dniu 2017-01-10 14:17:00

Zdecydujcie sie wyswietlac film SMOLENSK,to Jarek dolozy.

Dodane przez obywatel, w dniu 2017-01-10 16:53:22

parodia, przecież z 5 może 6 lat temu był malowany, Podać nazwę firmy? Korupcja i nic więcej, ludzie co wy robicie, burmistrz Krobi powinien oddać ze swoich kasę za te malowanie. Wiem dużo, dużo więcej w tym temacie. Jak w Krobi przekręty, to co jest w Warszawie.? Widzę te przetargi, co wiadomo kto wygra i za ile, to mnie h......j strzela.

Dodane przez Ben, w dniu 2017-01-10 17:14:02

los ci juz dołożył "mondry" /a tatko na sznurku portki nosił/

Dodane przez Jagna, w dniu 2017-01-10 21:21:00

Najpierw niech ktoś ogarnie ten bałagan w ostatnim rzędzie. Wpadły mi tam klucze jak je sięgałam, to strach, śmieci mnóstwo.

Dodane przez Kajko, w dniu 2017-01-11 08:11:59

Modry ty jednak jesteś głupi. Jak ,, Smoleńsk" leciał w Krobi to ty pewnie narąbany leżałeś w rynsztoku.

Dodane przez Sdta, w dniu 2017-01-11 09:02:13

"Planujemy także zabudowanie oszklonego frontu kina, co również wpłynie na zyski cieplne." - przeszklona ściana oczywiście wpłynie na zyski cieplne, ale oczywiście negatywnie.

Dodane przez :), w dniu 2017-01-11 11:51:33

No zróbcie, zróbcie coś z tym ogrzewaniem, bo kino spoko i blisko. Niestety w zeszłotygodniowe mrozy na seansach można było siedziec w podwojnych rękawiczkach, czapce i kurtce... masakra jakaś. Tylko jak juz je odnowicie nie przeginajcie z cenami ;)

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Organizer do samochodu
25 PLN
Paski męskie skórzane
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN