Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 18 maja 2017

Mikołajczak: jak są liczone dotacje?

Wątpliwości dotyczące rozliczeń pieniędzy na działalność sportową w gminie zgłosił na ostatnim posiedzeniu komisji radny Jan Mikołajczak. Dociekał, skąd wzięła się duża dysproporcja w finansowaniu klubów w Krobi i Pudliszkach względem Chwałkowa. Władze gminy tłumaczą, że wysokość wsparcia wynika z ilości sekcji.

Choć sprawa pomocy finansowej gminy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych była już rozstrzygnięta w marcu, to temat ponownie wypłynął w czasie ostatniego posiedzenia komisji rady, podczas prezentacji sprawozdania z realizacji programu współpracy gminy z organizacjami samorządowymi. Radny Jan Mikołajczak dociekał, jakie były kryteria w przyznawaniu środków dla klubów sportowych.  

- Krobianka dostała 45 tysięcy złotych, Pudliszki tak samo. Sokół Chwałkowo otrzymał jedynie 25 tysięcy. Rozumiem, że są w innych klasach i inne są koszty dojazdów i opłat sędziowskich, ale w kolejnej rubryce, gdzie widzę informację o finansowaniu dla drużyn młodzieżowych i dziecięcych, w Krobi było to 40 tysięcy, czyli prawie tyle co dla Krobianki, dla Pudliszek 32 tysiące, a w Chwałkowie tylko niewiele ponad osiem tysięcy. Od czego to zależy? Od ilości zawodników czy są inne powody? - dopytywał Jan Mikołajczak.

Burmistrz Krobi podkreśla, że dotacje od samorządu nie są przyznawane dla klubów, ale na zadania gminne realizowane przez organizacje pozarządowe, w tym także te, które zajmują się sportem. - Konkursy te dotyczyły zorganizowania zajęć. Rzeczywiście Krobia i Pudliszki mają wyższe wsparcie niż Chwałkowo, ale jest to podyktowane racjonalnością związaną z tym, jaka później jest to grupa rozgrywkowa. Jeśli chodzi o młodzież, to jest to jeden konkurs i dotyczy organizacji drużyn. W ubiegłym roku był oparty na logarytmie związanym z analizą złożonych wniosków. Wszystkie były tak samo oceniane. Obejmowały ilość drużyn zgłoszonych do rozgrywek i lig PZPN oraz innych trybów rozgrywkowych. Zróżnicowano to wiekowo. Było to wówczas korzystne dla Chwałkowa. Rok temu była to drużyna juniorska, teraz są to młodsze dzieci - wyjaśnia burmistrz Krobi Sebastian Czwojda.

Gmina podkreśla, że tym roku przy rozdziale zmieniono system. - Kryteria są związane tylko z ilością zgłoszonych drużyn. W Krobi i Pudliszkach jest po prostu znacznie więcej sekcji niż w Chwałkowie. Najwięcej jest  w Krobi, nieco mniej w Pudliszkach, a Chwałkowo ma jedną młodzieżówkę. Do podziału doliczamy też fundację KA 4 resPect, choć nie ma ona drużyny seniorskiej - wyjaśnia S. Czwojda.

(m)  


Czytaj również

Komentarze (5)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Kibic, w dniu 2017-05-18 19:57:05

Zrozum chłopie, po prostu Marian Szpurka już nie żyje, a ty jesteś zbyt słaby. Zobacz jakie masz dziury na drodze przez Chwałkowo.

Dodane przez mial, w dniu 2017-05-18 22:03:43

ej kibic nie stresuj sie !!! jest kasa na sport i jest na drogi . tu jest temat sportu wiec te dziury zostaw . Swoja droga zawsze chwalkowo jest w du.. bite bo wioska mniej kasy dostaja i jakos sobie radza . Maja najlepsza plyte z naszych klubow i jesli nasza krobianka by czasem awansowala to bym wolal zeby grali w chwalkowie niz w pudliszkach W 2018 jest reorganizacja rozgrywek i w okregowce 2 kluby gostynskie beda musialy sie polaczyc albo zjednoczeni znikna z pilkarskiej mapy bo tam nie ma kto grac a chwalkowo nadal spokojnie sobie bedzie grac a zeby nie chwalkowo pomysl ile zawodnikow by nie bylo teraz w Krobiance ( Cebul , Matys , Fabian , Bioły , Jedryczka 1 i 2 ) nie mowie ze sie wychowali ale grali w chwalkowie pod kaczmarkiem czegos ich nauczyl a mogli isc w piz... i jjuz by krobia ich nie widziala . Wiec badz spokojny drogi sie zrobia i 4 liga w chwalkowie bedzie za rok lub 2 pozdrawiam

Dodane przez Ooo, w dniu 2017-05-18 22:44:12

Fajnie że w gminie są pieniądze na 3 kluby. Chłopaki mają gdzie grać a nie siedzieć pod sklepem. Miał masz rację. Ci co się kiedyś nie lapali u nas ograli się w Sokole i wrócili. Płyty pozazdrościć może pół okręgowej. A drogi są chyba powiatowe niech starosta klei

Dodane przez Kibic , w dniu 2017-05-19 00:31:25

Chłopie chyba z kosmosu spadłeś żeby była 4 liga w chwałkowie cos ci sie w głowie pomieszalo ale masz fantazje

Dodane przez Ooo, w dniu 2017-05-19 08:16:33

Kibic czytaj ze zrozumiemiem. Miał pisze że będzie w Chwalkowie 4 liga Ale będzie w niej grala Krobianka bo woli tam niż w Pudliszkach

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Ramka HOME
15 PLN
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN