Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 19 maja 2017

Miejski autobus zderzył się z ciężarówką i uszkodził budynek

Na skrzyżowaniu ul.Spokojnej z ul. Łokietka w Gostyniu autobus komunikacji miejskiej zderzył się z ciężarówką przewożącą napoje i dodatkowo uderzył w jeden z budynków. Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe. Poszkodowanym osobom udzielono pomocy medycznej i przewieziono je szpitali. Ulice są zablokowane, policja zorganizowała objazdy.

Do wypadku doszło około godz. 11:00. Z naszych informacji wynika, że w autobusie jechało około 20, głównie starszych osób. Zawinił kierowca autobusu. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu komunikacji miejskiej, jadąc ul.Łokietka, na skrzyżowaniu z ul. Spokojną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym, w wyniku czego doprowadził do zderzenia obu pojazdów - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik KPP w Gostyniu. Jak udało nam się ustalić, rannych zostało 11 osób, doznały one głównie obrażeń w postaci zwichnięć, złamań, potłuczeń. Najbardziej ucierpieli pasażerowie siedzący z przodu. - To był moment, sekundy, ruszył autobus i za chwilę byliśmy już w tym budynku. Więcej nie pamiętam - mówiła jedna z pasażerek. - Pamiętam tylko jak szyby leciały - dodał stojący obok mężczyzna. - Na szczęście ani ciężarówka, ani autobus nie były rozpędzone, bo nie wiem, co by się stało, jak to by się skończyło - mówiła kolejna z pasażerek. - My na szczęście siedziałyśmy z tyłu, więc czuć było tylko puknięcie, gorzej z tymi, którzy siedzieli z przodu - mówiła kobieta, która jechała z kilkumiesięczną córeczką.

Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe - straż, policja i zespoły ratownictwa medycznego. Przyjechało pięć karetek pogotowia z całego powiatu gostyńskiego i Leszna. Poszkodowanych przewieziono do szpitali w Gostyniu, Lesznie i Śremie.

Więcej w kolejnych newsach.
Filmy z wypadku dostępne na naszym Facebooku.

MM

Czytaj również

Komentarze (72)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Ewa, w dniu 2017-05-19 11:26:37

Tak to jest jak ten kierowca autobusu jeździ jak szalony. A jeszcze uczy innych u Kaczmarka nauki jazdy. Może to będzie dla Pana kierowcy przestroga żeby tak szybko i szeroko nie jeździł bo jak jeździ czymś dużym to nie znaczy że mu wszystko wolno.

Dodane przez Gos1tyniak, w dniu 2017-05-19 11:44:18

Pani Ewa to na pewno wielka znawczyni zasad ruchu drogowego i wszechwiedząca pozdrawiam

Dodane przez Hah, w dniu 2017-05-19 12:03:53

A rano jechałem nim do paracy... Masakra i szczęście.

Dodane przez egon, w dniu 2017-05-19 12:05:13

Pani Ewa nie musi byc znawczynia przeciez stoi napisane, że autobus wyjezdzal z podpoprzadkowanej.

Dodane przez Właściciel , w dniu 2017-05-19 12:07:53

I Mój merc Rozwalony

Dodane przez Daro, w dniu 2017-05-19 12:14:25

Gos1tyniak to jest dopiero wyrocznia. Liścia trzeba przyjąć .

Dodane przez mieszkanka, w dniu 2017-05-19 12:24:16

Był przystanek na Spokojnej to zrobili objazd uliczkami i przystanek na Łokietka. Ciekawe kto ten objazd wymyślił?

Dodane przez bart..., w dniu 2017-05-19 12:24:44

Może zrobią porządek z ta ulica!!!!! przed tym skrzyzowaniem stoi tyle aut pana mechanika po prawej stronie ze nie idzie jak sie schowac jak nadjedzie z naprzeciwka samochod ..... a gdzie jak by sie cos stalo gdzie karetka zaparkuje ............masakra .... ewidenty zakaz parkowania aut po jednej i drugiej stronie !!!!

Dodane przez Śledczy, w dniu 2017-05-19 12:31:09

Winny jest dom bo stoi za blisko ulicy i zasłania.

Dodane przez ktoś, w dniu 2017-05-19 12:34:32

na Spokojnej to samo koleś porzucił bete i stoi juz 2 miesiące sąsiedzi się skarża bo wyjechać nie mogą ale nie dociera!

Dodane przez emeryt, w dniu 2017-05-19 12:37:25

Brawo śledczy na pewno winny dom ,tak jak przydrożne drzewa .

Dodane przez poszkodowany, w dniu 2017-05-19 12:38:59

do "ktoś" właśnie przez ta bete przytarli mi auto bo przejechać nie szło i przeciskali sie na trzech

Dodane przez pegaz, w dniu 2017-05-19 12:40:25

powinni zrobic z tym pozadek !!!! niech sie wezma za zakaz parkowania aut !!!! po obu stronach!!!

Dodane przez sąsiadka, w dniu 2017-05-19 12:42:06

"poszkodowany" jarze tę sytuacje na Spokojnej rozumiem iż droga jest publiczna ale autko zastawia furtke sąsiadowi wystarczy przejechac 5 m dalej !a wiarze z naprzeciwka cięzko wyjechac z wjazdu

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-05-19 12:44:22

Popieram internaute "bart..." zakazac parkowania na ul. lokietka, willowej i robotniczej.... maja swoje podworka niech parkuja na swoim terenie.... nygusom sie nie chce ruszyc 4 liter i otworzyc bramy zeby wjechac....

Dodane przez ...., w dniu 2017-05-19 12:45:05

zaraz będzie wypadek na skrzyżowaniu Spokojna -Zacisze działkowicze tez porzucaja na spokojnej auta a piekny parking mają przy lesie ale po co iść 50 metrów !wyścigi kto bliżej nawet na pasach stoją !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodane przez Sąsiad , w dniu 2017-05-19 12:46:33

Może wreszcie zrobią ulice Łokietka i Willowa jednokierunkową, nie można przejechać przez te ulice

Dodane przez Inka , w dniu 2017-05-19 12:47:29

Do Egon,, jest napisane "prawdopodobnie "wyjeżdżał z podporządkowanej

Dodane przez Mieszkanka, w dniu 2017-05-19 12:55:30

Tymi uliczkami w ogóle nie da się jeździć. Samochody parkują jednym ciągiem, tak że inne jadące z kierunków przeciwnych nie mogą się wyminąć. Kategorycznie powinno zrobić się tam wszystkie ulice jednokierunkowe, poczynając od Mieszka i tak dalej, jedna ulica w jednym kierunku i następna w przeciwnym.

Dodane przez ja, w dniu 2017-05-19 13:01:50

Po Zaciszu autobusy miejskie tez jeżdżą z dużą prędkością ! Nie mówię że wszystkie ,ale faktem jest że jest jeden specyficzny kierowca który pędzi jak szalony !

Dodane przez bart..., w dniu 2017-05-19 13:05:58

nie jedno kierunkowe tylko zakaz parkowania po obu stonach!!!

Dodane przez lola, w dniu 2017-05-19 13:11:14

a na ulicy KRĘTEJ od samego zakrętu parkują że przejechać nie idzie koparki i inne samochody że niedługo domów nie będzie widać itp zaś dzielnicowy czy policja ani straż też ślepi choć mieszkają obok

Dodane przez Mieszkaniec Spokojnej, w dniu 2017-05-19 13:12:05

Najważniejsze że temu piratowi autobusowemu zatrzymali prawo jazdy. Nikomu już krzywdy nie zrobi!! Brawo policja!!!

Dodane przez Marian, w dniu 2017-05-19 13:19:34

Jeździł jak szalony !

Dodane przez Nina., w dniu 2017-05-19 13:36:15

Nauczcie się jeździć, a nie stawiać zakazy..nakazy. Na Polnej , przy działkach bardzo dobrze ,iż nie ma zakazu zatrzymywania się ..Jest to tak zwane spowolnienie ruchu. W krajach Europy Zachodniej nie ma zakazów zatrzymywania się ,nawet w małych , zabytkowych ryneczkach, gdzie w linii prostej zmieści się jedno auto. To my stanowimy swoją jazdą zagrożenie, a nie znaki ...Troszkę więcej życzliwości na drodze, żeby jeden drugiego przepuścił,poczekał,a nie zapierda.ał , ile fabryka dała.

Dodane przez Daro, w dniu 2017-05-19 13:39:18

Jeździec bez głowy

Dodane przez modry, w dniu 2017-05-19 13:44:02

Na ul.Łokietka od ul. Zacisze do ul. Spokojnej samochody są parkowane po obu stronach,częściowo na chodniku i częsciowo na jezdni.Wąskie chodniki są całkowicie zablokowane i piesi muszą korzystać z jezdni.Niejednokrotnie na zwęzonej jezdni przez parkujące samochody,autobusy komunikacji miejskiej mają utrudniony przejazd.Na dalszej części ul. Łokietka samochody parkowane są na ulicy,chociaż wjazdy na posesje są długie i szerokie i stanowią doskonałe miejsce do parkowania.

Dodane przez ja, w dniu 2017-05-19 13:48:28

Do Nina.Zgadzam się z Tobą w 100%

Dodane przez optymista, w dniu 2017-05-19 13:52:10

zakazac zatrzymywania sie na kazdej ulicy w Gostyniu ! Będzie sprawiedliwie!

Dodane przez uczestniczka , w dniu 2017-05-19 13:56:45

byłam w tym autobusie i kierowca nawet nie hamował a na pewno był na podporządkiwanej życzę szybkiego powrotu do zdrowia poszkodowanym

Dodane przez kazuk, w dniu 2017-05-19 14:05:53

Wprowadzić ograniczenie prędkości do 1 km, bo i tak w Gostyniu w większości mamy ograniczenie do 40 km/h. Akurat tu nie było, ale i tak zapewne nie jechały te pojazdy szybciej (albo dużo szybciej). Ulica Spokojna w miarę prosta, więc widoczność była nie ograniczona. Słońce go chyba też nie olśniło.

Dodane przez znawca, w dniu 2017-05-19 14:26:56

Był to zamach.

Dodane przez maly, w dniu 2017-05-19 14:35:12

winna brzoza

Dodane przez Kostek, w dniu 2017-05-19 14:40:29

Ta reklama o pomocy przy uzyskaniu odszkodowania to pojawiła się po wypadku zupełnie przypadkiem?

Dodane przez mieszkaniec., w dniu 2017-05-19 14:53:24

Łokietka jak i sąsiednie ulice są ulicami OSIEDLOWYMI. Nie musicie tędy przejeżdżać.

Dodane przez gostyniak, w dniu 2017-05-19 15:00:56

Z parkowaniem samochodów na ulicach to masakra.Lokietka, Spokojna,Willowa ,Amechanicy na Lokietka i Emilii Plater mają swój prywatny parking do naprawianych gratów.Czy Straż Miejska i Policja nie widzą że np. na Emilii Plater jest poniszczona trawa , a graciska stoją tam latami i pięknie witają na granicy miasta przyjeżdzających.Policja powinna więcej zwracać uwagi na przestrzeganie przepisów na terenie miasta , a nie na łapaniu poza miastem za przekroczenie szybkości

Dodane przez ja, w dniu 2017-05-19 15:10:44

do mieszkaniec. wiekszosc piszacych tu to smarkacze z rocznym stazem prawa jazdy ,dlatego nie rozumieja co to ulica osiedlowa.dla nich kazda to autostrada i ma byc czysta i wolna od przeszkod bo inaczej sobie nie radza.

Dodane przez olek, w dniu 2017-05-19 15:14:26

Gostyniak...to żes teraz zablysnął.Pogratulowac !

Dodane przez Kopa, w dniu 2017-05-19 15:35:59

Na Górach powinien być jeden przystanek na ul leszczyńskiej a nie koorwa przystanek na każdej uliczce a przejazdu zero na Łokietka już kilka razy autobus przycisnął osobówkę te uliczki nie są do takich kolosów pewnie ktoś musi zginąć pod kołami autobusu żeby nasi włodarze się obudzili

Dodane przez Tomasz, w dniu 2017-05-19 16:58:01

A może by panowie policjanci zrobili porządek przed sklepem na ulicy SPOKOJNEJ tam też ciężko przejść przez pasy zastawione przez SAMOCHODY !!!!!

Dodane przez luk, w dniu 2017-05-19 17:18:42

Jak komuś nie pasuje przejazd tymi ulicami to niech jeździ innymi drogami a nie wieczne narzekanie.napewno mieszkaniec tych ulich tak nie pisal

Dodane przez Adwokat , w dniu 2017-05-19 17:20:55

Przedewszystkim obowiazuje rozklad jazdy w komunikacji miejskiej.!! A o tym nikt nie wspomni. Ja znam tego kierowce. Do "mieszkańca Spokojnej" i wez nie gadaj że kierowcy wzięli prawo jazdy! Byłeś przy tym.? Jak nie to nie udzielaj się w dyskusji:/

Dodane przez ja, w dniu 2017-05-19 17:34:42

Masz rację Adwokat, jak się autobus spóźnia to w tyłkach źle, są osoby które potrafią wyliczyć minutę spóźnienia i mieć pretensje. Oczywiście, bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale czy myślicie, że kierowca zrobił to specjalnie ? Że chciał tego zamieszania i problemów ? Bo ja nie sądzę. Ale łatwo się wszystkich ocenia.. oj bardzo łatwo..trochę empatii i może ten świat będzie inny.

Dodane przez Adwokat , w dniu 2017-05-19 18:03:05

Do "ja" : przyznaję Ci racje. Bo sama jestem kierowcą autobusu i wiem jacy potrafią być ludzie wredni i nieuprzejmi. Nie zrobił tego specjalnie bo to chyba logiczne że nikt nie chce mieć nikt problemów a tymbardziej ten kierowca. Kazdy niech zachowuje szczególną ostrożność a nie jeden na drugiego wytrąbia i się gorączkuje. Trochę wyrozumiałości.

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-19 18:21:55

Ten punk informacyjny to ja szerokim łukiem omijam

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-19 18:22:43

NIE NIE NIE NIGDY WIĘCEJ

Dodane przez antek, w dniu 2017-05-19 19:00:00

Sąsiad sąsiadowi wilkiem....wstyd !!!!!

Dodane przez mieszkanka osiedla , w dniu 2017-05-19 19:15:24

Rodziny i sąsiadów raczej się nie wybiera bo ich się ma.Z sąsiadami trzeba w zgodzie żyć bo oni tak jakby w pakiecie są.Ale tak czy inaczej jedni czy drudzy powinny przestrzegać pewnych zasad jakie obowiązują i wtedy nie będzie konfliktów.

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-19 19:29:25

Przepraszam ale czy to były dwa kursy na raz pod drzwi , dostawa alkoholu i podwiezienie . To pewnie przez prowizje i akord obojgu sie spieszyło . Wniosek prost nie zamawiać jednoczesnie wódy i podwiezienia .

Dodane przez Olo, w dniu 2017-05-19 19:58:40

Może kiedyś nasi dzielni strażnicy miejscy przeszli by ulicami Łokietka,Willowa,Robotnicza i skontrolowali kto zostawia samochody na ulicy i jaki ma powód żeby nie wjechać na podwórze Przejechać od miejsca wypadku do Spółdzielni mieszkaniowej około 200 metrów to prawdziwe wyzwanie

Dodane przez Ga, w dniu 2017-05-19 20:55:44

Kurwa to kupcie se helikoptery i ladujcie gdzie wam pasuje...Daltony tylko o zakazach gadacie drogi chodniki wszystko było robione ileś lat do tyłu nikt nie myślał o takim ruchu...kiedys jedno auto na 10osób a dzisiaj 10 aut na osobę...a na zaciszu już jest zakaz rok czasu i trzeba bo znieść iż jest "ala" obwodnica....teraz nie powinni karać za prędkość Ale za zbyt niskie loty Pozdrawiam Normalnych

Dodane przez Piotr, w dniu 2017-05-19 21:02:26

Do Olo. Kto mi zabroni pozostawić samochód na ulicy Co ma dzisiejsze zdarzenie z tym ,że na tych ulicach stoją samochody ?. Czy ty rozumiesz co to jest ulica osiedlowa ? Nikt cię nie zmusza do jazdy tymi ulicami. Jeśli dla ciebie jest wyzwaniem przejechać 200 metrów , to przejdź ten odcinek pieszo , najlepiej chodnikiem , na nim samochody nie parkują. Pozdrawiam.

Dodane przez 343, w dniu 2017-05-19 21:03:30

Normalnie jarmark bożonarodzeniowy w Belinie drugi Amri w ciężarówce upał te skrzynki nosic to sie zradykalizował , czy przyjedzie na tę okolicznosc prezydent

Dodane przez Jerzy, w dniu 2017-05-19 21:04:57

Wypadki chodzą po ludziach,szybkiego powrotu do zdrowia życzę poszkodowanym !!!

Dodane przez Adwokat , w dniu 2017-05-19 21:37:57

Do 123 : weź człowieku się nie udzielaj bo żal aby czytac ten twój zbytni komentarz. :/

Dodane przez 222, w dniu 2017-05-19 22:28:34

Szkoda tego kierowcy :( Miły i uprzejmy - nigdy nie miał do nikogo pretensji, w przeciwieństwie do jednego z kierowców - takiego łysego z wąsem. Proszę nie mylić z tym drugim w okularach - ten też jest w porządku :)

Dodane przez koko, w dniu 2017-05-19 22:30:19

- dokąd ?? (kierowca) -do domu (pasażer) -a dokładnie? (kierowca) -do dużego pokoju (pasażer)

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-19 22:51:28

Do adwokat z tego co ostatnio słyszałem to są adwokaci którzy zawsze w tym samym miejscu mają biuro , nikt nie zmusza do czytania samo otwarcie tego artykułu to strata 5 minut zycia , a gdzie jeszcze czytać , napisz teraz jak przeczytasz co ci napisac żeby adwokat był zadowolony

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-19 22:54:00

Panie adwokacie bo takiej kraksy mozna powiedzieć na placu manewrowym jeszcze nie widziałem , a co mysle o adwokatach i ich zdaniach to zachowam do siebie po co mam pisac co mysle o adwokatach .

Dodane przez Cebula, w dniu 2017-05-20 00:48:26

To chyba nikt nie widzial jak ten kierowca autobusu jezdzi po strefie przemyslowej na czachorowie od firmy Todo gaz w podloge tylko kurz za nim widac

Dodane przez TO JA, w dniu 2017-05-20 07:50:33

Jechałam tym autobusem jechał jak szałaput też ucierpiałam a nie którzy piszą takie głupoty że jak nie wiedzą jak było niech się zamkną.....

Dodane przez Anka, w dniu 2017-05-20 09:04:41

Te niektóre komentarze są zbędne. Osoby starsze są poszkodowane połamane a wy sobie jaja robicie. Wiecie co to dla nich oznacza ? Zastanówcie się co mówicie

Dodane przez męskamarthuha, w dniu 2017-05-20 09:16:05

Widać jak czeka żeby na kimś poujeżdżać

Dodane przez alojzy, w dniu 2017-05-20 09:24:33

ty ewa ty jestes głupia piszesz byle co gdzie w gostyniu morzna jezic jak szalony chyba B M W

Dodane przez jaś fasola, w dniu 2017-05-20 09:39:37

Dla wszystkich, co im sie wydaje, ze te ulice to osiedlowe : Dodane przez mieszkaniec., w dniu 2017-05-19 14:53:24 Łokietka jak i sąsiednie ulice są ulicami OSIEDLOWYMI. Nie musicie tędy przejeżdżać.- sam to wymyśliłeś, czy ktoś ci pomógł ? może jeszcze bramki wjazdowe załóżcie na tym osiedlu ?

Dodane przez Adwokat , w dniu 2017-05-20 12:45:17

Do 123: no i sam przecież wchodzisz i czytasz. Wiec po co ta dyskusja. I tu się mylisz bo ja jestem akutat kobietą kierowcą autobusu. Pozdrawiam.

Dodane przez Ben , w dniu 2017-05-20 14:38:09

Powinno się zakazy zrobić i na Łokietka i na spokojnej a nie ze prywaciarze z domków tam parkuja bo sobie bruku nie chcą brudzić albo nie chce im się bramy otwierać. Przejazd przez te ulice jest masakryczny a niestety czasem trzeba. A dwa to są drogi gminne a Łokietka jest główna na osiedlu. Po za tym dużo kierowców z domków zajmuje parkingi na mieszka i ludzie z bloków nie mają gdzie stać. Ale lokalne władze problemów nie widzą. Korzystajcie ze swoich podjazdów przy domkach po coś je macie. To powinien być obowiązek

Dodane przez modry, w dniu 2017-05-20 16:09:23

Do Piotra.A na chodnikach przy ul. Łokietka na odcinku od ul. Zacisze do ul. Spokojnej to stoją taczki czy wózki dziecięce.Ma dobry wzrok i widzę,że są to raczej samochody,które trzeba omijać i korzystać z jezdni.

Dodane przez mieszkanka osiedla , w dniu 2017-05-20 22:24:41

Zamiast się nakręcać i pierdoły pisać od jutra parkujcie swoje pojazdy na posesjach i nie wykorzystujcie do tego ulicy to będzie ok.Bo ci ci najbardziej się nakręcają to swoje za uszami imają.Pozdrawiam

Dodane przez NIE PO, w dniu 2017-05-21 09:43:08

MYŚLAŁEM ,ŻE KIEROWCA JEST "uchodżcą" BO JAK BĘDZIEMY ICH TU MIELI DZIĘKI PO TO TAKIE WYPADKI BĘDĄ NORMĄ.

Dodane przez panReniu, w dniu 2017-05-21 20:58:24

O czym tu dużo mówić. Wszystko wiadomo. Masakra

Dodane przez panReniu, w dniu 2017-05-21 20:59:06

żal, politowanie

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
Oprawa damska
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV