Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

O tym się mówi, dodano: 12 lipca 2017

Mąż urzędniczki szkalował radnego?

Kilka miesięcy temu Krzysztof Deutsch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa zniesławienia w Internecie. Sprawa dotyczyła komentarzy, jakie pojawiły się pod jednym z artykułów zamieszczonych w naszym portalu. Śledczym udało się dotrzeć do osoby będącej autorem wpisów. Jak wynika z pisma prokuratury, jest nim mąż urzędniczki z Urzędu Gminy Piaski.

W mediach ogólnopolskich i coraz częściej lokalnych poruszany jest temat hejtu wylewającego się z internetowych komentarzy. O tym, kiedy ma miejsce złamanie prawa, decyduje sąd. Niemniej każdy, kto czuje się pomówiony lub obrażony przez anonimowych komentatorów, może to zgłosić organom ścigania.

Tak zrobił Krzysztof Deutsch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, kiedy pod artykułem pt. "Jak pies z kotem" pojawiły się negatywne wpisy. Radny uznał, że jeden z internautów o pseudonimie "ss" posunął się za daleko, twierdząc, że rajca pomalował swój dom taką samą farbą, jaka pojawiła się na miejscowej szkole. "Krzysztof taki święty nie jest jak się wszystkim wydaje pamiętacie jaki miał domu a jakim kolorem pomalowana jest szkoła? Teraz już przemalował i wielce zaczął krzyczeć że każdy kradnie" - czytamy w komentarzu (pisownia oryginalna). Ta wypowiedź przelała czarę goryczy i wiceprzewodniczący zgłosił post do prokuratury, twierdząc, że został w nim zniesławiony. - Ludzie mają prawo do oceny działania radnego, wójta czy innych osób publicznych w komentarzach, jednak nikomu nie wolno przekraczać pewnej granicy. W tym komentarzu wyraźnie sugerowano, że ukradłem farbę ze szkoły, aby pomalować nią swój dom, co jest zwykłym pomówieniem. Uznałem, że w tej sytuacji nie mogę pozostać obojętny, dlatego zgłosiłem sprawę organom ścigania – mówi Krzysztof Deutsch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.

Śledczym udało się dotrzeć do osoby posługującej się pseudonimem "ss", którą, jak wynika z pisma prokuratorskiego, miał być mieszkaniec gminy Piaski - mąż jednej z urzędniczek Urzędu Gminy w Piaskach. Prywatnie obaj panowie dobrze się znają, kiedyś nawet się odwiedzali. Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia postępowania z art. 212 § 1 i 2 KK, dotyczących zniesławienia w internecie. Zdaniem śledczych wpisy nie były aż tak drastyczne. - (...) Treść dokonanego wpisu nie jest aż tak "drastyczna", aby obligowała prokuratora do objęcia tego przestępstwa prywatnoskargowego ściganiem z urzędu. W tej sprawie jednak pokrzywdzonemu przysługuje prawo do złożenia w sądzie prywatnego aktu oskarżenia - uzasadnia prokurator Magdalena Chuda, p.o. zastępcy prokuratora rejonowego w Gostyniu.

W tej sytuacji wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Deutsch zastanawia się, czy nie skorzystać z przysługującego mu prawa do wystąpienia na drogę sądową z prywatnym aktem oskarżenia. - Wkrótce z moim prawnikiem podejmiemy decyzję, czy pójdziemy do sądu o zniesławienie. Przykro mi, że mój znajomy, chowając się za pseudonimem, wypisywał na mój temat takie bzdury. Przecież znamy się od lat. Jestem osobą publiczną i liczę się z negatywnymi komentarzami na swój temat, czego nieraz doświadczyłem, jednak w tym przypadku nie była to ocena mojej działalności, a kłamliwa sugestia, że ukradłem jakąś farbę, a na to pozwolić sobie nie mogę. Próbowałem rozmawiać z żoną tego pana, ale ta była agresywna i nie poczuwała się do winy. Czekam, aż emocje opadną i wtedy podejmę właściwe kroki – dodaje Krzysztof Deutsch.

Sprawa hejtu na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego nie jest jedynym postępowaniem, jakie prowadzi gostyńska prokuratura w sprawie możliwości pomówienia za pomocą środków masowego przekazu. Kolejne mają związek z wpisami na temat dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie oraz jego żony – kierowniczki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie. Czy sprawiedliwości stanie się zadość? Na pewno o tym napiszemy

Internetowe komentarze mają ogromną siłę. Mogą zarówno promować, jak i zniszczyć człowiekowi życie. Tymczasem konstytucyjne prawo do wolności słowa nie daje nikomu przyzwolenia do szkalowania i szerzenia kłamstw w internecie. Każdy, kto posunie się za daleko, musi być świadomy konsekwencji i ponieść odpowiedzialność za to postępowanie. Przypadek wiceprzewodniczącego Deutscha pokazuje, że hejtowanie nie zawsze się opłaca, bo każdy wpis pozostawia ślad prowadzący do adresata. Portal Gostyn24 jest najbardziej oglądalnym medium w powiecie gostyńskim. Codziennie odwiedza go ponad 15 tysięcy osób, bardzo często komentujących też pojawiające się wydarzenia. W natłoku takiej oglądalności nie sposób wyeliminować hejtu. Można jednak z nim walczyć i dopiąć swego, co udowodnił wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch.


MiS

Czytaj również

Komentarze (53)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Ania Kanada, w dniu 2017-07-12 15:26:09

Oj Czesiu Czesiu.

Dodane przez lojalny, w dniu 2017-07-12 16:44:10

Uważam, że powinien pan osobiście porozmawiać z autorem komentarza :) bardzo gustowny ma pan wąsik :) pozdrawiam :)

Dodane przez oon, w dniu 2017-07-12 17:04:10

Aniu, goebbels za czasów III rzeszy to był przy tobie Pan Pikuś, jeśli w ogóle wiesz o czym piszę. Bez pozdrowień.

Dodane przez modry, w dniu 2017-07-12 17:30:06

Gdy prokuratura będzie się zajmować tymi sprawami,to sprawy naprawdę poważne.będą czekały nawet latami.

Dodane przez anonim, w dniu 2017-07-12 17:43:31

Ciąganie się po sądach za napisanie komentarza będzie tylko świadczyło o małostkowości. Powinien pan wyjaśnić sprawę osobiście w cztery oczy z mężem urzędniczki jak na człowieka honoru przystało (przecież panie Krzysztofie ludzie wiedzą, że jest pan honorowym człowiekiem i jeden głupkowaty wpis tego nie zmieni).

Dodane przez xxx, w dniu 2017-07-12 17:48:13

Ale swoją drogą to ale przyjaciel najpierw się odwiedzaliście a teraz wyhejtował panu. No nieładnie nieładnie. Niech się pan nie przejmuje ludzie są teraz bardzo podli. Czas goi rany panie Krzysztofie :)

Dodane przez ja, w dniu 2017-07-12 17:51:28

Zgadzam się z modrym. Te komentarze są tak nieznaczące, ze jeden komentarz nic nie zmieni. O panu Krzysztofie będzie świadczyło jak teraz postąpi z wiedzą kim jest autor. Panie Krzysztofie bardzo w pana wierzę !!!! pozdrawiam :)

Dodane przez Mieszkaniec gminy, w dniu 2017-07-12 18:01:37

Panie Krzysztofie racja po stronie pana wiec biegiem do sądu utrzec nosa tej pyszałkowatej ,nie przyjemnej pracownicy UG.zastanawiam sie czy nadal utrzyma posade,za taką niewiarygodnosc wójt powinien jej podziekowac.No ale mozna szybko przejsc na emeryture i po sprawie.jezeli to Ta pani o ktorej mysle to nie wspominam mile kontaktu z nią

Dodane przez piotr, w dniu 2017-07-12 18:05:49

a skąd wiadomo że to akurat mąż?

Dodane przez klemens, w dniu 2017-07-12 18:16:17

To jest sprawa, którą trzeba ogarnąć ale nie na portalu

Dodane przez j., w dniu 2017-07-12 18:45:41

.Skoro był dobrym znajomym to może dobrze wiedział co pisze,tylko nie może udowodnić.P.Krzysztof człowiekiem honoru nie był nigdy.Większość jego byłych dobrych znajomych odwróciła się od niego.

Dodane przez piasek, w dniu 2017-07-12 19:51:36

Moim zdaniem organy ścigania powinny w pierwszej kolejności zajmować się zasadnością wpisów. Bardzo często tak bywa za co należą im się słowa uznania.

Dodane przez CYRK, w dniu 2017-07-12 19:52:27

FARSA. WIĘCEJ POWAGI.WSZYSTKIM.

Dodane przez z Gostynia, w dniu 2017-07-12 20:05:24

Redakcja łatwo negatywnie pisze o umieszczających komentarze

Dodane przez ktos, w dniu 2017-07-12 20:23:40

Radny Krzysztof czlowiekiem honoru???Niech zrobi rachunek sumienia,a pozniej liste bylych bliskich przyjaciol, ktorych ze wzgledu na swoje niezdrowe przerosniete ambicje porzucil i ''przechrzcil'na wrogow.Zostajac radnym wstepuje sie w szeregi ludzi ktorzy maja sluzyc spoleczenstwu a nie RŻNĄC ELITE.

Dodane przez rr, w dniu 2017-07-12 20:48:12

dokładnie władza uderza do głowy mocno

Dodane przez MAGDA, w dniu 2017-07-12 21:17:50

JAK JA NIE LUBIE LUDZI.WAS MADRYCH NAJMADRZEJSZYCH.JEDEN LEPSZY OD DRUGIEGO

Dodane przez do Magda, w dniu 2017-07-12 21:26:10

Pewnie jest grono takich, którzy Ciebie Magda nie darzą sympatią

Dodane przez MAGDA, w dniu 2017-07-12 21:31:27

ZDAJE SOBIE Z TEGO SPRAWE.MAM ODWAGE POWIEDZIEC TO WPROST,A NIE UKRYWAM SIE POD PSEUDENIMEM IWTEDY PATRZCIE JAKI TO JA JESTEM WAZNY

Dodane przez rr, w dniu 2017-07-12 21:31:44

fu...k wszystkim

Dodane przez ktoś, w dniu 2017-07-12 22:07:34

Po co ta afera skoro prokuratura uznała to za błahostkę. Sądzę ze nie potrzebnie rozdmuchana sprawa - bo co mąż urzędniczki i ma być z tego sensacja? wolność słowa! bywają znacznie bardziej obraźliwe komentarze.

Dodane przez donos, w dniu 2017-07-13 05:51:12

Audyt sprzętu komputerowego w instytucjach publicznych.Z góry na dół.Zwłaszcza na dół.

Dodane przez Vanesa, w dniu 2017-07-13 07:10:39

Urzedniczki tez obowiazuje tajemnica zawodows,sprawdzenie komputerow wskazane.wiekszosc wpisow jest robiona w godz.pracy.Co uznala prokuratura nie wazne WAZNE ze wiadomo kto to robil i to jest podle

Dodane przez józek, w dniu 2017-07-13 07:18:08

Dzisiaj każda krytyka, zwrócenie uwagi czy ocena z którą nie zgadza się osoba jej poddana jest nazywana hejtem. Wystarczy napisać, że uważam, że pan Taki Owaki jest nieudolnym zarządcą, niedbale wykonuje swoje obowiązki i już może mnie ścigać prokurator. Ten sam prokurator olewa sprawy ważne, kiedy w szpitalu okalecza się noworodka, bo lekarz zaniedbał swoje obowiązki. Ten sam prokurator nie przejmuje się kolejnym pijanym sk...wielem, który wsiadł po raz kolejny za kółko i omal nie doprowadził do tragedii. Ten sam prokurator nie dobiera się do d..y ludziom odpowiedzialnym za stan naszych dróg, które często są przyczyną wypadków. Ale za to prokurator zajmuje się wioskowym radnym, któremu płacimy nie wiadomo za co, bo ktoś napisał mu parę przykrych słówek.

Dodane przez Józia, w dniu 2017-07-13 07:31:37

HejJozek to jest pomowienie.Kradziez trzeba udowodnic

Dodane przez olek, w dniu 2017-07-13 07:34:12

Mylisz się józek. Jest róznica pomiędzy nieudolnie zarządzającym takim owakim bo to opinia a nie oskar żenie o kradzież. Z drugiej jednak strony skoro prokuratura przyjęła zgloszenie to nie powinna go umarzac bo chyba przed wiedzieli o co idzie. Skoro ktos wykonał kawał roboty ustalając sprawce a prokurator to umarza to jest dziwne. Przecież tu chodziło o jeden komentarz i to jak pisze mało drastyczny. Czy czytając go prokurator o tym nie wiedział? Musiał wykonać cały szereg poleceń i czynności żeby sie o tym dowiedzieć? Nie znam się na procedurach ale to śmieszne. To teraz każdy taki czy owaki może napisać że został obrażony nawet wtedy kiedy nie zosrtał? Takie rzeczy udowadnia się w procesach cywilnych. prokuratura jak piszą ma chyba powazniejsze zadania niż prywatne sprawy radnego. Tak mi się wydaje

Dodane przez DO Mieszkaniec GMINY, w dniu 2017-07-13 12:15:31

Mąż tej pani nigdy nie kolegował się z panem radnym i właściwie nie mają ze sobą kontaktu.Ludzie którzy ich znają wiedzą o tym więc twoje kłamstwo ma krótkie nóżki niziołku.Nawet jeśli masz z nią zatarg to nie jest powód żeby ich tutaj opluwać.Jak ci się nie podobała obsługa to trzeba było złożyć skargę w gminie.Tylko że jesteś jednym z tych szumowin którzy wolą oczerniać bez podawania nazwiska.Dlatego ja go też nie podam.Pamiętaj karma wraca.

Dodane przez piaskowianin, w dniu 2017-07-13 12:48:17

do mieszkaniec gminy Nie masz widocznie wiedzy na ten temat kolegował się, uwierz ja znam obydwie rodziny, ale uważam ze niepotrzebne to całe zamieszanie, można było załatwić to polubownie a nie mieszać jeszcze urząd

Dodane przez zainteresowana, w dniu 2017-07-13 12:51:03

Oj widac chamstwo nadal imponuje niektórym. Niziołku, szumowino... nieźle. Czy takie są standardy w Piaskach jeśli chodzi o poziom dyskusji? Jeśli tak, to wcale sie nie dziwię panu Krzysztofowi że zastanawia się nad oddaniem sprawy do sądu. Może przykładna kara nauczy niektórych kultury. Pozdrawiam

Dodane przez piaskowianin, w dniu 2017-07-13 12:56:31

widocznie niektórzy dalej czują się bezkarnie i wypisują te głupoty ale po co? co to zmieni fakty mówią same za siebie. Wydało się kto szkalował radnego i koniec, jakie ma znaczenie czy był jego kolegą, czy nie? Przestańcie wypisywać głupoty.

Dodane przez Do piaskowianin, w dniu 2017-07-13 13:29:17

Ty wiesz że się odwiedzali i kolegowali.Jestem bliżej tej rodziny niż ty i KŁAMIESZ.

Dodane przez żenada, w dniu 2017-07-13 13:35:34

Komentarze powinny być zablokowane.Większość ludzi niedorosła to komentowania.Jeden obraża drugiego bo nie musi się podpisywać.Było już tyle artykułów w których kogoś się oczernia tylko po to żeby mu dowalić a prawda jest zupełnie inna.Znając życie jak widzicie osobę której obrabiacie tyłek to macie dla niej przesympatyczny uśmiech przyjaciela.

Dodane przez śmieszni jesteście, w dniu 2017-07-13 14:10:25

Wasze przepychanki odnośnie pani której podano inicjały są już spalone.Podobno afera była juz w gminie i dotyczyła męża zupełnie innej pani.Pitu pitu :)

Dodane przez k., w dniu 2017-07-13 14:11:43

Trzeba było chcieć rozmawiać z zainteresowanym a nie z jego żoną i na dodatek w urzędzie , w godzinach pracy urządzić awanturę,którą słyszeli wszyscy. To jest pokazowy sposób dogadywania.

Dodane przez asder, w dniu 2017-07-13 14:26:35

Panie Krzysztofie z pana jest dobry człowiek, po co szargać sobie nerwy jakimś procesem?

Dodane przez zdziwiony, w dniu 2017-07-13 14:52:23

do k a ty pracujesz w urzędzie że wiesz że wszyscy słyszeli, ja mam znajomych wśród urzędników i nie mieli o całej sprawie pojęcia aż do dzisiaj

Dodane przez ok, w dniu 2017-07-13 18:12:23

Ludzie nie wasza sprawa tylko ich jak to załatwią.Ten artykuł powinien zostać usunięty bo nic nie wnosi tylko rozbudza ludzką wyobraźnie i daje pole to obrażania się wzajemnie.

Dodane przez do zainteresowana, w dniu 2017-07-13 18:15:09

A jak nazywać ludzi którzy oczerniają innych?? Może gdyby chodziło o ciebie to taki poziom dyskusji by pasował.

Dodane przez zenek blus, w dniu 2017-07-13 20:20:55

Wiadomo że nie chodzi wcale o kilka głupich słów, tylko o hałas wszak w przyszłym roku wybory co zrobić kiedy popularność spada. Trzeba było iść do sądu a swoją osobę zaprezentować w bardziej właściwy sposób. uważam że cała ta sprawa na portalu to zagrywka pod publiczkę. przykro mi ale to jest moje zdanie i mam nadzieje że nikogo tym nie obraziłem.

Dodane przez jacek, w dniu 2017-07-13 21:21:39

Krzychu jest był i będzie moim przyjacielem .A tak szczerze trzeba było go przeprosić i byłoby już po temacie.

Dodane przez Mat, w dniu 2017-07-13 23:12:00

Piaski.. i wszystko jasne.

Dodane przez ERYK, w dniu 2017-07-14 09:49:16

To nie jest Czesław K !

Dodane przez Przyjaciel , w dniu 2017-07-14 10:44:50

Krzysztof pokazałeś klasę życzę Ci powodzenia w wyborach na wójta pozdrawiam!!!!

Dodane przez ZERO, w dniu 2017-07-14 10:50:29

NIE PODNIECAJCIE SIĘ ! PRZECIEŻ TE POZYTYWY NA SWÓJ TEMAT PISZE SAM DOJCZ, PRZEZ TO JEGO CHAMSKIE POSTĘPOWANIE GRONO JEGO KOLEGÓW TAK SIĘ SKURCZYŁO, ŻE WĄTPIĘ ABY MIAŁ JESZCZE JAKICHŚ KOLEGÓW, SPADŁ NA SAMO DNO.

Dodane przez przyjaciel Dębicy wiesz!!!, w dniu 2017-07-14 11:25:50

Krzysztof daj spokój dalsza awantura zaszkodzi ci !!! uwierz !!!

Dodane przez piaskowianin, w dniu 2017-07-14 12:13:00

do ZERO po co wypisujesz takie chamskie rzeczy, mogę sobie wyobrazić co pisałbyś gdyby ciebie ta sprawa dotyczyła,daj już spokój a o ilość kolegów jak to piszesz "DOJCZA" nie martw się ma ich wystarczająco acha i jeszcze jedno na pewno nie "DOJCZEM"

Dodane przez piaskowianin, w dniu 2017-07-14 12:14:48

do ZERO na pewno nie jestem "DOJCZEM"

Dodane przez XXX, w dniu 2017-07-15 13:11:18

Uważam, że teraz do Prokuratury powinni iść ci których Znieważał Krzysztof Dojcz i złożyć zawiadomienie na tego człowieka. Tylko oni to olali bo mają swoją godność i honor w przeciwieństwie do Dojcza. Jak mówi stare przysłowie " nie ruszaj gówna bo będzie śmierdziało".

Dodane przez XXX, w dniu 2017-07-15 13:15:16

Piaskowianin powinieneś mieć pseudonim szkodnik

Dodane przez Przestańcie już kłapać dziobami !!!, w dniu 2017-07-15 14:46:18

Alutka

Dodane przez ferdek, w dniu 2017-07-15 15:55:50

Pan Ksysiu próbuje robić z siebie ofiarę,,,,,,,,,,,,,, jakie to żałosne.............................

Dodane przez Zbigniew, w dniu 2017-07-16 09:59:46

Panie radny pan jak muzyk jest na szczycie ale trzeba ostrożnie i trochę ciszej.

Dodane przez człowiek, w dniu 2017-07-16 23:11:05

Wstyd, że ktoś taki reprezentuje mieszkańców gminy Piaski w Powiecie.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Koszulki Under Armour
169 PLN