Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

O tym się mówi, dodano: 21 lutego 2017

Mateusz podbił serca widzów - film

Jego występ w pierwszym odcinku nowej edycji programu "MasterChef Junior" wywołał prawdziwą furorę w sieci, a on sam podbił serca widzów i internautów. Mateusz Biernat, kulinarnie uzdolniony ośmiolatek z Piasków, właśnie dostał się do finałowej czternastki programu. Dziękujemy i kibicujemy naszemu reprezentantowi w dalszych zmaganiach kulinarnych o tytuł drugiego polskiego MasterChefa Juniora!

 

W ostatnią niedzielę Mateusz zadebiutował na antenie telewizyjnej w pierwszym odcinku nowej edycji programu „MasterChef Junior” i szybko stał się ulubieńcem widzów. Jak to się stało? Głównie za sprawą miłości do mięsa, do której chłopiec przyznał się przed kamerami. W czasie zadania polegającego na przyrządzeniu wybranego przez siebie rodzaju mięsa, Mateusz postawił na swoje popisowe danie – karkówkę.  – W przyszłości chciałbym zostać albo rzeźnikiem albo kucharzem – wyjaśnił z radością mieszkaniec Piasków. – Z dziadkiem przyrządzamy w domu bardzo dużo wyrobów naszej roboty, bo mamy bardzo dużo zwierząt i trzeba coś z tymi zwierzętami zrobić... Bo nam się co chwila rozmnażają – dodał Mateusz, a swoją szczerością zaskarbił sobie sympatię wielu widzów. Ostatecznie ośmiolatek zajął dumne miejsce w finałowej czternastce programu, czego serdecznie mu gratulujemy i trzymamy kciuki za jego dalsze powodzenie w programie „MasterChef Junior”. 
Przypomnijmy. Pomysł zgłoszenia się do udziału w castingu do programu „MasterChef Junior” był inicjatywą Mateusza, który marzył o tym już od pierwszej edycji programu, dlatego, gdy tylko dowiedział się o kolejnej, postanowił wspólnie z mamą wysłać swoje zgłoszenie. Choć sam udział w castingu był dla Mateusza ogromnym przeżyciem, pomimo lekkiej tremy, chłopiec był pewny siebie. - Wiedziałem, że się dostanę, bo kocham gotować – skomentował. Jakie danie Mateusza urzekło oceniających w czasie castingu? Mateusz zaprezentował gołąbki w kapuście, z farszem z pieczarek i ryżu, zapiekane w masełku i śmietanie. Dodatkowo chłopiec przywiózł na casting pierniczki, które wspólnie z babcią i dziadkiem wykrawał poprzedniego dnia. - Najważniejsze było jednak dla Mateusza to, że zabrał również szynkę uwędzoną wspólnie z dziadkiem. Szynka zrobiła niesamowitą furorę i wszystkim bardzo smakowała – dodaje mama Mateusza. 
Pierwsze kulinarne zainteresowania Mateusz Biernat zaczął zdradzać w wieku około 6 lat. Już wtedy chętnie towarzyszył mamie w kuchni. Lubi oglądać programy kulinarne, zwłaszcza swoich kulinarnych autorytetów, do których należą Magdalena Gessler, Ewa Wachowicz czy Robert Makłowicz. Gotowanie to dla niego najlepsza forma spędzania czasu wolnego. - Nie lubi gier komputerowych. Dostał pod choinkę w zeszłym roku konsolę, ale musiałam ją sprzedać, bo nie interesowała go. Zamiast tego woli spędzać czas w kuchni. Podczas wakacji w Bukowinie Tatrzańskiej, koniecznie musieliśmy pójść do restauracji Pani Magdaleny Gessler, bo takie było jego marzenie - mówi mama Mateusza. Co najchętniej Mateusz przyrządza w kuchni? Lubi przyrządzać potrawy mączne - kluski, makarony oraz dania mięsne. 
Artykuł o Mateuszu musiał uzyskać akceptację stacji TVN, dlatego publikujemy go dopiero dzisiaj.
Honorata Jankowiak

W ostatnią niedzielę Mateusz zadebiutował na antenie telewizyjnej w pierwszym odcinku nowej edycji programu "MasterChef Junior" i szybko stał się ulubieńcem widzów. Jak to się stało? Głównie za sprawą miłości do mięsa, do której chłopiec przyznał się przed kamerami. W czasie zadania polegającego na przyrządzeniu wybranego przez siebie rodzaju mięsa Mateusz postawił na swoje popisowe danie – karkówkę.  – W przyszłości chciałbym zostać albo rzeźnikiem albo kucharzem – wyjaśnił z radością mieszkaniec Piasków. – Z dziadkiem przyrządzamy w domu bardzo dużo wyrobów naszej roboty, bo mamy bardzo dużo zwierząt i trzeba coś z tymi zwierzętami zrobić... Bo nam się co chwila rozmnażają – dodał Mateusz, a swoją szczerością zaskarbił sobie sympatię wielu widzów. Ostatecznie ośmiolatek zajął dumne miejsce w finałowej czternastce programu, czego serdecznie mu gratulujemy i trzymamy kciuki za jego dalsze powodzenie w programie "MasterChef Junior". 

Przypomnijmy. Pomysł zgłoszenia się do udziału w castingu do programu "MasterChef Junior" był inicjatywą Mateusza, który marzył o tym już od pierwszej edycji programu, dlatego gdy tylko dowiedział się o kolejnej, postanowił wspólnie z mamą wysłać swoje zgłoszenie. Choć sam udział w castingu był dla Mateusza ogromnym przeżyciem, pomimo lekkiej tremy chłopiec był pewny siebie. - Wiedziałem, że się dostanę, bo kocham gotować – skomentował. Jakie danie Mateusza urzekło oceniających w czasie castingu? Mateusz zaprezentował gołąbki w kapuście z farszem z pieczarek i ryżu, zapiekane w masełku i śmietanie. Dodatkowo chłopiec przywiózł na casting pierniczki, które wspólnie z babcią i dziadkiem wykrawał poprzedniego dnia. - Najważniejsze było jednak dla Mateusza to, że zabrał również szynkę uwędzoną wspólnie z dziadkiem. Szynka zrobiła niesamowitą furorę i wszystkim bardzo smakowała – dodaje mama Mateusza. 

Pierwsze kulinarne zainteresowania Mateusz Biernat zaczął zdradzać w wieku około 6 lat. Już wtedy chętnie towarzyszył mamie w kuchni. Lubi oglądać programy kulinarne, zwłaszcza swoich kulinarnych autorytetów, do których należą Magdalena Gessler, Ewa Wachowicz czy Robert Makłowicz. Gotowanie to dla niego najlepsza forma spędzania czasu wolnego. - Nie lubi gier komputerowych. Dostał pod choinkę w zeszłym roku konsolę, ale musiałam ją sprzedać, bo nie interesowała go. Zamiast tego woli spędzać czas w kuchni. Podczas wakacji w Bukowinie Tatrzańskiej koniecznie musieliśmy pójść do restauracji pani Magdaleny Gessler, bo takie było jego marzenie - mówi mama Mateusza. Co najchętniej Mateusz przyrządza w kuchni? Lubi przygotowywać potrawy mączne - kluski, makarony oraz dania mięsne. 

Artykuł o Mateuszu z uwagi na procedury musiał uzyskać akceptację stacji TVN, dlatego publikujemy go dopiero dzisiaj.

Honorata Jankowiak
Foto: TVN MasterChef Junior 

Czytaj również

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
Czapka Full Cap
Koszulka Fitness Reebok Damska