Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Powiat, dodano: 07 kwietnia 2017

Marcinkowski idzie w zaparte

Wygląda na to, że "pranie brudów" w DPS Chumiętki szybko się nie skończy. Sprawa oparła się już o prokuraturę i dwie instancje sądu. Mimo niekorzystnych wyroków starosta Robert Marcinkowski idzie w zaparte i nie zamierza odpuszczać Polowczykowi. Podczas ostatniej sesji włodarz przekonywał, że były dyrektor z pewnością naruszył swoje obowiązki. Co na to Zbigniew Polowczyk?

Jak już informowaliśmy, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach Zbigniew Polowczyk został dyscyplinarnie zwolniony przed Wigilią Bożego Narodzenia w 2014 roku. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Gostyńskiego po tym, jak audyt wewnętrzny przeprowadzony po doniesieniach jednego z pracowników ujawnił rzekome nieprawidłowości dotyczące kupowania usług pralniczych przez placówkę. Były dyrekotr od stycznia do grudnia 2011 roku miał kupować usługi pralnicze za kwotę wyższą niż przewidywała zawarta umowa, przez co prowadzona przez niego placówka poniosła szkodę w wysokości 985,28 złotych. Sprawa trafiła do prokuratury. W listopadzie 2016 roku Sąd Rejonowy w Gostyniu podjął decyzję o całkowitym umorzeniu sprawy. Zażalenie na tę decyzję złożył prokurator. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Poznaniu - Wydziału XVII Karno-Odwoławczego, który 1 lutego postanowił podtrzymać w mocy decyzję wydaną wcześniej przez Sąd Rejonowy w Gostyniu. Wyrok jest prawomocny. 
Z prawomocnym wyrokiem sądu najwyraźniej nie może pogodzić się starosta Robert Marcinkowski. Podczas oststaniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego przekazał informację o wynikach pracy audytora wewnętrznego w DPS Chumiętki. Sprawdzana była m.in. realizacja usługi pralniczej w latach 2015-2016, a więc w okresie kiedy funkcję dyrektora pełni Agnieszka Jackowiak. - Kontrola w DPS Chumiętki za lata 2010-2011 wykazała poważne nieprawidłowości. Zdaniem biegłego sądowego obciąża ona byłego dyrektora Zbigniewa Polowczyka - mówił starosta Robert Marcinkowski. - Chcę Państwu powiedzieć, że w latach 2010-2011, DPS zapłacił za usługę pralniczą 294 tys. złotych, a w dwóch ostatnich latach 2015-2016, było to prawie 80 tys. złotych mniej, czyli 216.874 zł - kontynuował. - Ja proszę Państwa nie chce nazwiązywać do tego zgłoszenia, które do nas wpłynęło. Do tego czy rzeczywuscie istniało jakieś porozumienie pomiędzy wykonawcą tej usługi i czy celowo była zaniżana ta cena, a celowo zawyżana wartość tego prania. Dziś możemy jednocześnie stwierdzić jaka kolosalna różnica została odnotowana. Dziś możemy raz jeszcze powiedzieć, że dyrektor rażąco naruszył swoje obowiązki w tym zakresie. - zakończył starosta Robert Marcinkowski.   
 
O komentarz poprosiliśmy Zbigniewa Polowczyka, byłego dyrektora DPS Chumiętki. Jego zdaniem to kolejny odcinek "szopki" z praniem. - Ze względu na swoją osobowość Marcinkowski nie przyjmuje do wiadomości pewnych prawomocnych rozstrzygnięć. Trudno mu się z tym pogodzić tworzy więc swoją własna rzeczywistość i realizuje kolejny odcinek "szopki" z praniem w DPS Chumiętki. Myślę, że następnym razem pochwali się oszczędnościami wynikającymi z całkowitego zaprzestania realizacji usługi pralniczej. Reasumując widzę, że w tej sprawie robi się nerwowy. - komentuje wystąpenie Zbigniew Polowczyk.
Staroście Robertowi Marcinkowskiemu najwyraźniej trudno jest "przełknąć" wyrok sądu, który oczyścił z zarzutów byłego dyrekotra DPS Chumiętki. W powiecie gostyńskim funkcjonują przecież cztery Domy Pomocy Społecznej. Opórcz Chumiętek działają placówki w Rogowie, Chwałkowie i Zimnowodzie. Włodarz postanowił jendka skupić się tyko na wydatkach na usługi pralniczew DPS Chumiętki. O pozostałych nie wspomniał nawet jednym słowem, podobnie jak o prawomocnym wyroku sądu Okręgowego w Poznaniu. Czy był to tylko przypadek?

Przypomnijmy. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach Zbigniew Polowczyk został dyscyplinarnie zwolniony przed Wigilią Bożego Narodzenia w 2014 roku. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Gostyńskiego po tym, jak audyt wewnętrzny przeprowadzony po doniesieniach jednego z pracowników ujawnił rzekome nieprawidłowości dotyczące kupowania usług pralniczych przez placówkę. Polowczyk od stycznia do grudnia 2011 roku miał kupować usługi pralnicze za kwotę wyższą niż przewidywała zawarta umowa, przez co placówka poniosła stratę w wysokości 985,28 złotych. Sprawa trafiła do prokuratury. W listopadzie 2016 roku Sąd Rejonowy w Gostyniu podjął decyzję o całkowitym umorzeniu postępowania. Zażalenie na tę decyzję złożył prokurator. Wówczas sprawę rozpatrzył Sąd Okręgowy w Poznaniu - Wydział XVII Karno-Odwoławczy i 1 lutego postanowił podtrzymać w mocy decyzję wydaną wcześniej przez Sąd Rejonowy w Gostyniu. Wyrok jest prawomocny. 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego starosta Robert Marcinkowski przekazał informację o wynikach pracy audytora wewnętrznego w DPS Chumiętki. Sprawdzana była realizacja usługi pralniczej w latach 2015-2016, a więc w okresie, kiedy funkcję dyrektora pełni już Agnieszka Jackowiak. - Kontrola w DPS Chumiętki za lata 2010-2011 wykazała poważne nieprawidłowości. Zdaniem biegłego sądowego obciąża ona byłego dyrektora Zbigniewa Polowczyka - mówił starosta Robert Marcinkowski. - Chcę Państwu powiedzieć, że w latach 2010-2011 DPS zapłacił za usługę pralniczą 294 tys. złotych, a w dwóch ostatnich latach 2015-2016 było to prawie 80 tys. złotych mniej, czyli 216 874 zł - kontynuował. - Ja, proszę Państwa, nie chcę nawiązywać do tego zgłoszenia, które do nas wpłynęło. Do tego, czy rzeczywiście istniało jakieś porozumienie pomiędzy wykonawcą tej usługi i czy celowo była zaniżana ta cena, a celowo zawyżana wartość tego prania. Dziś możemy jednocześnie stwierdzić, jaka kolosalna różnica została odnotowana. Dziś możemy raz jeszcze powiedzieć, że dyrektor rażąco naruszył swoje obowiązki w tym zakresie - zakończył starosta Robert Marcinkowski.    

O komentarz do tej wypowiedzi poprosiliśmy Zbigniewa Polowczyka, byłego dyrektora DPS Chumiętki. Jego zdaniem to kolejny odcinek "szopki" z praniem, którą nakręca starosta. - Ze względu na swoją osobowość Marcinkowski nie przyjmuje do wiadomości pewnych prawomocnych rozstrzygnięć. Trudno mu się z tym pogodzić, tworzy więc swoją własną rzeczywistość i realizuje kolejny odcinek "szopki" z praniem w DPS Chumiętki. Myślę, że następnym razem pochwali się oszczędnościami wynikającymi z całkowitego zaprzestania realizacji usługi pralniczej. Reasumując, widzę, że w tej sprawie robi się nerwowy - komentuje wystąpienie starosty Zbigniew Polowczyk.

W konfrontacji powiatu ze Zbigniewem Polowczykiem na razie wygrywa ten drugi. Nie dość, że Sąd Okręgowy oczyścił go z zarzutów niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, to wcześniej Sąd Pracy wydał wyrok zaoczny i nakazał powiatowi gostyńskiemu wypłatę 50 tys. zł odszkodowania dla byłego dyrektora, obciążając dodatkowo samorząd kosztami procesu i nadając wyrokowi rygor natychmiastowej wykonalności. Mimo to starosta Robert Marcinkowski wydaje się być pewny swego. Jak zakończy się ta sprawa, trudno dziś powiedzieć. Można być jednak pewnym, że publiczne "pranie brudów" przez jakiś czas jeszcze potrwa.

MiS 

Czytaj również

Komentarze (76)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez wstyd, w dniu 2017-04-07 15:37:31

Czyli że pensjonariuszy opiera się teraz rzadziej z powodu próby udowodnienia winy Polowczykowi?. A może gacie zaczniecie suszyć będzie jeszcze taniej :)

Dodane przez szok, w dniu 2017-04-07 15:55:29

To jakąś część sami pensjonariusze piorą, a nie dało by się by wszystko prali. Jeszcze większe oszczędności, w innych placówkach też to wprowadzić.

Dodane przez Jeden sprawiedliwy!, w dniu 2017-04-07 15:58:50

Faktycznie,po co robić pranie skoro z praniem jest drożnej ? Na golasa latem tez można . Nie przyjmować do wiadomości rozsądnych argumentów,nie godzić się z wyrokami niekorzystnymi dla siebie i procesować się do usmarkanej śmierci. Jak śpiewał satyryk - bo nieważne czyje co je ,ważne to je co je moje!

Dodane przez dodat, w dniu 2017-04-07 16:17:46

Czy ktoś liczy ile kosztuje to publiczne pranie brudów?

Dodane przez pytanie , w dniu 2017-04-07 16:21:40

Czy 80000 złotych różnicy dla Polowczyka nic nie znaczy? Niech się lepiej już nie pogrąża.

Dodane przez oprawa32, w dniu 2017-04-07 16:26:07

Isc w zaparte to domena malych ludzi. i ten maly czlowieczekto robi i wie o tym dobrze ze sprawy nie wygra a moze na koncu pana boga bedzie wzywal bo to i tak ostania jego kadencja.

Dodane przez znowu atak , w dniu 2017-04-07 16:31:23

Portal to opcja lewicowa dlaczego tak atakuje Starostę. A prawda jest taka, że jeszcze nikt tyle dla powiatu nie zrobił i to was boli.

Dodane przez psior, w dniu 2017-04-07 16:47:57

A co z odpadami medycznymi szpitala Panie Starosto, czyżby jeszcze do Pana ta informacja nie dotarła. Dlaczego Pan Dyrektor jeszcze nie został zwolniony? Kolesiostwo?

Dodane przez tak myślę , w dniu 2017-04-07 16:56:38

Polowczyk obraża starostę ale o tym czemu zapłacił prawie 80 tysięcy więcej nic powiedział. Gdzie się podziała taka kasa panie Polowczyk? Dziwne, prawda? Taki człowiek na dyrektora się nie nadaje i starostwo postąpiło z nim słusznie.

Dodane przez wyborca, w dniu 2017-04-07 17:13:51

Ja bym powiedział tak. Nie widze tu żadnego ataku. jesli już ktos kogoś atakuje to Marcinkowski Polowczyka. Po drugie pan starosta zasługuje na najgorszą krytykę za to jak się zachowuje. Najpierw niech oddda 50 tys zapłacone Polowczykowi za nieuzasadnione zwolnienie z pracy, dyrektor szpitala niech odda kary zapłacone przez szital a dopiero potem możecie się brac za Polowczyka. Wasza teoria o praniu gaci legła w gruzach to teraz się robi cyrk z oszczednościai żeby odwrócić uwagę od własnych błędów. Wszystko w temacie. Marcinkowski musi odejśc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodane przez Irka, w dniu 2017-04-07 17:14:10

Osobowość Pana Marcinkowskiego. To faktyczny klucz do wielu spraw w naszym powiecie. Jego Wysokość Starosta to człowiek nie przyjmujący żadnej krytyki pod swoim adresem, nie umiejący zrobić nawet pół kroku do tyłu, a raczej zawsze przesadzający z autopromocją. Ostatnio ten tort na sesji i wizyta w szkole na Brzeziu z kiczowatym tekturowym czekiem, który musiał mu pomagać dźwigać wierny Pan Sikora. Też mam nadzieję na koniec kariery tego narcyza.

Dodane przez zatroskany, w dniu 2017-04-07 17:21:24

Gdyby ucho prezesa przenieśc na powiatowy grunt byłoby jeszcze ciekawiej niż w oryginale. Prezes i jego klakierzy. Minimum roboty maksimum propagandy. Widac, że uczył się za czasów Jerzego W a potem ewoluował w kierunku ojca Tadeusza. Taka mieszanka to nic dobrego dla mieszkańców. Ni to pies ni to wydra :)

Dodane przez xxxx, w dniu 2017-04-07 17:23:15

Ciekawe co wynika z osobowości byłego dyrektora???

Dodane przez pan z sali, w dniu 2017-04-07 17:24:45

Pewnie że idzie w zaparte a co mu pzostało?. W sadach przegrywa to musi cos mówić, żeby pieski z mikrofonami miały o czym pisać. Na razie to sąd pokazał ile warte są argumenty Marcinkowskiego. Dwa razy wtopił o 50 tysiącach tez nie można zapomnieć zwłaszcza przed wyborami

Dodane przez dobra zmiana, w dniu 2017-04-07 17:28:50

Zbigniew Polowczyk całkowicie stracił swoją wiarygodność. Nie wytłumaczył się z 80 tysięcy. Zachował się źle jako dyrektor a teraz jeszcze gorzej jako były dyrektor. Brawo Panie Starosto za odwagę.

Dodane przez Onufry zzaGroba, w dniu 2017-04-07 17:29:03

Zupełnie bezzstronnie i analitycznie patrze na tę sprawę. Szkalowanie osoby z pominięciem wyroków sądów jest niczym innym jak pomówieniem. Powielanie takiego zachowania wobec kogoś to już uporczywe nękanie. Czy naprawdę nikt w powiecie gostyńskim nie ma ,,jaj'' żeby w końcu Staroście Gostyńskiemu pokazać jego miejsce w szeregu? Ciekaw jestem jaka atmosfera jest w kierowanym przez niego urzędzie. Ile osób czeka tylko na ,,wylot'' Starosty Gostyńskiego. Czy ten człowiek, tak łatwo szkalujący innych, jest dobrym pracodawcą? Bardzo jestem tego ciekaw. Może to to tylko jakaś maska, gęba doprawiona na okoliczność bojów politycznych, a tak naprawdę to człowiek o gołębim sercu? Napiszcie, drodzy urzędnicy starostwa ( tak, tak wiem że tu jesteście, pozdrawiam Was). Napiszcie, że z Robasa kawał świetnego szefa. Jest tak, prawa?:)

Dodane przez pr, w dniu 2017-04-07 17:49:54

Pan Marcinkowski jest dobrym starostą i w porządku szefem. Polowczyk, niestety na pewne rzeczy sobie zasłużył.

Dodane przez pralka, w dniu 2017-04-07 18:17:24

powiatowy wydział promocji zaczyna pisac swoje wyuczone brednie. Polowczyk ma sie tłumaczyć za bliżej nieokreslone oszczedności pani Jackowiak. Jak ona swoją bieliznę pierze równie oszczednie co swoim podopiecznym to szczerze współczuję

Dodane przez współczuję , w dniu 2017-04-07 18:54:55

Na razie to zdaje się pan starosta w sprawie pana Polowczyka rozprawy przegrywa . Przecież chyba sądy nie uwzięły się na starostwo powiatowe w Gostyniu . Jak odwoływał się będzie aż do Strasburga to na końcu kolejny starosta z wyrokiem i niepotrzebnymi odsetkami zostanie. I nie o to czy jest cudownym starosta tu chodzi ,tylko o upór i stawianie za wszelka cenę na swoim . Współczuję panu Polowczykowi,bo zdrowiem i on i jego rodzina płaci za popisy starostwa.

Dodane przez Szopka Polowczyka, w dniu 2017-04-07 19:02:43

Dlaczego nie napisaliście, że sprawa Polowczyka w sądzie pracy dopiero czeka na wyrok. Przecież wszystko jest w toku a ktoś próbuje na siłę robić sensację. Szopkę właśnie odstawia pan Polowczyk, który chyba próbuje odwrócić uwagę od swoich zaniedbań. Jak biegły sądowy obciąża byłego dyrektora to coś w tym musi być.

Dodane przez sowa, w dniu 2017-04-07 19:33:42

No to może ktoś się zainteresuje szpitalem i dyrektorem.Szpitala długi z roku na rok rosną.Dyrektor ma się dobrze.Starosta jeszcze lepiej, kiedyś ten szpital zamkną, będzie tragedia a panowie będą nadal w dobrym nastroju.Dlaczego w tym przypadku starosta nic nie robi? Ma z tego korzyści?

Dodane przez ,,kto rozlał niech posprząta'', w dniu 2017-04-07 19:40:48

Nie darzę pana Z.P sympatią. On mnie tez nie. Sprawiedliwości stało się za dość. Został potraktowany tak jak traktował ludzi. Tak się wyśmiewał- sam pojechał i podpisał ,,wyrok’’. Teraz pan płacze? żenada. Mam nadzieję, że ten człowiek nie wróci. Cały rok wolnego w grafiku- pozazdrościć mierny celebryto. No to sprzątaj panie Z.P.

Dodane przez Pytek, w dniu 2017-04-07 19:48:44

Ptyanie , czy ten Polowczyk ( były już dyr.DPS ) jest bratem byłego Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej A.Polowczyka z Gawron, gdzie też była afera ( Prezes i księgowa ) podobno zniknęło z kasy Spółdzielni Mieszkaniowej ok. 1 mln.zł.były to były pieniądze z wpłaty czynszu lokatorów jak dobrze pamiętam. Sprawa toczyła się w Sądzie. Może ktoś napisze jak tam sprawy wygladają na jakim etapie jest i czy zapadł wyrok. Coś mi tu rodzinnie śmierdzi nieprawidłowościami.

Dodane przez RZEŻNIKU, w dniu 2017-04-07 19:58:26

#SKĄD TO WIESZ?. #KTOŚ MI POWIEDZIAŁ.... (KTOŚ.PRAWDOPODOBNIE NAJWIĘKSZY PLOTKARZ XXI WIEKU)

Dodane przez temat rzeka, w dniu 2017-04-07 20:04:29

W sadzie pracy apadł zaoczny wyrok na korzyść polowczyka. Sprawa sie toczy ale decyzja zapadła więc przestań kłamać. Sprawa brata to tak jak przypominac dziadka z wermachtu a biegły sadowy to nie sąd. Na razie 3:0 dla Polowczyka i żadne skamlenia tego nie zmienią. Nawet wasza propaganda hejterowska. Polowczyk może nie był najświętszy, ale Marcinkowski w swojej "świetości" go poprostu przerasta

Dodane przez kasa, w dniu 2017-04-07 20:06:58

Starosta musi być sprawiedliwy. Jeśli Polowczyka obciążają nieprawidłowości, musiał ponieść karę. 80.000 złotych to wielka kasa.

Dodane przez chichot historii blablabla, w dniu 2017-04-07 20:08:35

Należy zwrócić uwagę na tą łatwość p.Z w opowiadaniu o innych. Starosta to blablabla starosta tamto blablabla starosta zrobił to blablabla starosta jest taki blablabla starosta jest owaki blablabla.

Dodane przez uczennica, w dniu 2017-04-07 20:13:26

PROPONUJĘ PIENIĄDZE ZE STAROSTWA PRZEZNACZYĆ NA BUDOWĘ SALI GIMNASTYCZNEJ W SZKOLE SPECJALNEJ W BRZEZIU,A NIE MARNOWAĆ NA GŁUPIĄ PRZEPYCHANKĘ. TO SĄ SZCZYTY....SZKOŁA SPECJALNA TYLE LAT BEZ SALI GIMNASTYCZNEJ !!!!!!!!!!!!!

Dodane przez Zbi Gniewek, w dniu 2017-04-07 20:20:46

Albert Einstein powiedział cytat: ''DOPÓKI NA ŚWIECIE BĘDZIE ISTNIAŁ CZŁOWIEK, BĘDĄ TEŻ WOJNY''

Dodane przez szyderca, w dniu 2017-04-07 20:34:32

Nic dziwnego, ze staroście jest się trudno z tym czymś pogodzić. Ha haaa haaaaa

Dodane przez xyz, w dniu 2017-04-07 20:44:08

A moze czas żeby poruszyć tematy układów w starostwie? Ciekawy artykuł mógłby powstać. Tam to dopiero jest pralnia brudów i pieniędzy...

Dodane przez do uczennicy , w dniu 2017-04-07 20:52:38

Starosta właśnie pozyskał 4 miliony z Unii Europejskiej na szkołę w Brzeziu. Będzie nowa hala. Ten portal o dobrych rzeczach zrobionych przez pana Marcinkowskiego jakoś dziwnie mało pisze. A w powiecie za obecnego Starosty dzieje się i to dużo.

Dodane przez marchewa34, w dniu 2017-04-07 21:03:34

Pnie Marcinkowski Pan to jestes brak mi slow jak pana okreslic.Dlamnie jestes Pan wielkim D. wiesz dobrze D ze nic nie wskurasz a bedziesz sie motal zeby oszukac ludzi ja wiem kim jestes jstes przydupasem skw i pisu.dziwi mnie to ze masz taka szkole skonczana dla mnie jestes pierwszo klasista i podwladnym kleru

Dodane przez Obserwator starostwa, w dniu 2017-04-07 21:16:02

No faktycznie starostwo dużo robi, ale szumu wokół siebie. Starosta, jak wielu małych ludzi chce wykazać swą wyższość. Tutaj zawzięcie walczy o pranie, a całkowicie zapomniał jak pieniądze uciekały ze starostwa np na etaty dla doradcy starosty, czy członka zarządu. Nie wspominam o feralnym szpitalu kierowanym nieudolnie przez obecnego dyrektora (podobno dług wynosi już 7 mln zł !!!!

Dodane przez Franz, w dniu 2017-04-07 21:23:38

Zbyszek Polowczyk to stary prawicowiec, więc niech chwilę pomyślą ci, którzy twierdzą że portal gostyn24 to lewica i atakuje "prawicowego (hahahah) Marcinkowskiego.

Dodane przez MMA, w dniu 2017-04-07 21:37:09

Panie Starosto . Proszę nie używać słów: "Dziś możemy", bo jak widać to tylko Pan może, a my się z tym nie utożsamiamy. A jeśli "my możemy", to Pan na pewno nie i też proszę się czasem nie utożsamiać z nami. Zresztą Pan nic nie może i tyle na ten temat. . Proszę skończyć. Żenada. Napoleon był mały, ale Wielki, a Pan jest mały i ..,. bardzo mały. A kiedyś zapowiadało się nie najgorzej.

Dodane przez znajomy, w dniu 2017-04-07 21:39:52

Starosta Marcinkowski, ksiądz Kuba Przybylski i Sebastian Nowak (szwagier Roberta M.) to trójca święta z Technikum Mechanicznego lub jak kto woli trzej przyjaciele z boiska... Resztę komentarza kto chce, niech sobie dopisze...

Dodane przez sowa, w dniu 2017-04-07 21:47:13

Kto miał rację, sąd rozstrzygnie, starostwo zapłaci.Kasę , która miała być na podwyżkę dla dyrektora szpitala.Ludzie naprawdę Was obchodzi 80 tys w Chumiejętkach a nie interesują Was miliony długu szpitala w Gostyniu?

Dodane przez do Onufrego , w dniu 2017-04-07 21:50:58

Milionowe dotacje unijne, nowe ścieżki rowerowe albo drogi to są konkretne przykłady działań Starosty i pewnie kogoś to zabolało. Poza tym każdy kto zna Roberta wie, że jest spoko gościem, z którym można normalnie rozmawiać i współpracować.

Dodane przez egon, w dniu 2017-04-07 22:40:30

a teraz taki czysty ten dps? wszystko takie zgodne z prawem?

Dodane przez blondynka, w dniu 2017-04-08 07:01:06

Księgowa jest taka uczciwa jak Prezes Spółdzielni. Uczciwa inaczej. Ha haaa haaaa

Dodane przez Poncjusz Piłat, w dniu 2017-04-08 07:26:20

Gdyby ode mnie to zależało to byłemu dyrektorowi wręczyłabym do ręki bilet do Azerbejdżanu w jedną stronę.

Dodane przez do Onufrego, w dniu 2017-04-08 07:35:45

Unijne miliony wpływają też do innych samorządów (ostatnio chyba Krobia, Piaski i Gostyń), tylko one nie robią z tego takiego cyrku jak nasz "orzeł". Problem jest potem z wkładem własnym, ale w starostwie załatwia się to kolejnym kredytem bankowym, który spłacać będą następcy orła. A ścieżki rowerowe są przez powiat robione po kilkaset metrów, dzielone na kilka etapów, żeby potem organizować kolejne spektakle, przecinania wstęgi, torty, konferencje prasowe, uroczyste wbijania pustej łopaty... (taki platformiany styl, kopiowany u nas). Trafne określenie "osobowość starosty" w artykule.

Dodane przez xxxx, w dniu 2017-04-08 08:27:06

Ciekawe kto jest autorem wypowiedzi pana Z.P. Znam ,,możliwości intelektualne'' tego pana. On samodzielnie tego nie był w stanie wymyślić.

Dodane przez rower, w dniu 2017-04-08 08:48:10

W sprawie ścieżek chyba pomyliłeś. Zobacz jak szybko Starosta zbudował ścieżkę do Grabonoga albo od Krobi do Pudliszek kilka kilometrów w parę miesięcy. A Gostyń już tyle kawałków ścieżki do Kunowa robi i końca nie widać.

Dodane przez Obserwator, w dniu 2017-04-08 09:04:20

Od I do XII 2011 strata 982 zł to nie rozumiem skąd później taka różnica. Wygląda na to ze onecie pani dyrektor po aferze z góry od Robercika miała nakaz zmniekszenia kosztow (chyba mało co piora) żeby właśnie za parę lat pokazać ta statystykę, przez co mały Robercie mógł pokazać jaki jest duży.

Dodane przez 80 tysięcy , w dniu 2017-04-08 09:24:20

Słowa Polowczyka śmieszne i żenujące. Gdzie wytłumaczenie tej olbrzymiej różnicy? 80 tysięcy panie Polowczyk na drodze nie leży. Skandal i tyle. Moim zdaniem powiat postąpił całkowicie słusznie.

Dodane przez pieniactwo?, w dniu 2017-04-08 09:31:08

Ciekawe ile strat wyliczy nowy dyrektor po pani obecnie dyrektorującej , gdy jeszcze bardziej ograniczy pranie pensjonariuszy? Czy ten człowiek nie spocznie aż nie zadręczy byłego dyrektora? Boję się takich ludzi.

Dodane przez chumiętki, w dniu 2017-04-08 10:20:53

A może DPS mniej oddaje do prania albo rzadziej. i stąd róźnica.

Dodane przez turlam się ze śmiechu, w dniu 2017-04-08 10:33:53

Dawno, dawno temu wczoraj 5-letnia staruszka siedząc na drewnianym kamieniu w słonecznym cieniu nic nie mówiąc rzekła: ,,ale dziś upalny mróz’’.Tymczasem 2 godziny później przechodziło 2 policjantów prowadzących nieboszczyka. Zaprowadzili go do obory napili sianem nakarmili wodą i położyli go spać. Gdy nieboszczyk się ocknął pobiegł na brzeg jeziora gdzie stały 3 łódki 1-cała, 2-pół, 3-wcale nie było. Wsiadł do 3 łódki i popłyną na bezludną wyspę gdzie mieszkali biali murzyni. Nieboszczyk wlazł na gruszkę strząsnął pietruszkę- spadła cebula, przychodzi właściciel tego banana i krzyczy : ,,Panie złaź z tego kasztana bo to moja wierzba’’. Nieboszczyk zebrał pomidory i poszedł na rynek sprzedawać ogórki. Historia ta została napisana przez niewidomego jasnowidza na 134 fałdzie spódniczki dziewczynki która przed swoimi urodzinami zmarła na katar trzymając w ręku kwadratowe kółko i bezbarwnepisaki.Blablablablablablablablablablablablabla.Pozdrawiam Panie Zbigniewie. Blablablablabla.

Dodane przez zxzxx, w dniu 2017-04-08 12:37:32

Panie Zbigniewie do przodu i gonić Marcinkowskiego.POzdro.

Dodane przez sędzia, w dniu 2017-04-08 16:49:52

Wszystko co słyszymy jest opinią i wcale nie musi być faktem jak mówił Marek Aureliusz. Marcinkowski musi cos mówić bo przegrywa sprawy jedna po drugiej. Ale to tylko jego opinia. Od stwierdzania faktów jest sąd, który wypowiedział sięw tej sprawie dwa razy.Wszystko w temacie

Dodane przez Polowczyk nie ma argumentów , w dniu 2017-04-08 17:00:35

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Sprawa w sądzie pracy dopiero się toczy. Polowczyk coś musi gadać na swoją obronę i zamiast powiedzieć coś konkretnego pluje jadem. Prymitywne działanie, a o tysiącach bez nadzoru ani słowa. A może nie mówi o tym, bo wie, że właśnie Starosta ma rację.

Dodane przez Boczek, w dniu 2017-04-08 17:14:18

Uważam, że ktoś kto traci tak dobrą pracę na własne życzenie nie powinien oceniać kogokolwiek.

Dodane przez Qqq, w dniu 2017-04-08 17:15:24

Panie Polowczyk nie znam pana ale znam Marcinkowskiego dlatego nie widząc pana nigdy w życiu wiem ze to pan mowi prawde.tak trzymac

Dodane przez Marian, w dniu 2017-04-08 17:23:48

Jesli sprawa toczy się w sadzie pracy to czemyu ten sąd zaocznie przyznał Polowczykowi 50 tys odszkodowania? i nadał wyrok natychmiastowej wykonalności, a nie poczekał do zakończenia sprawy?. Bo sedzia nie miał wątpliwości. Reszte wymyśla Marcinkowski i jego świta. Fakty są jednoznaczne. Starosta przegrywa na każdym froncie i dlatego wymyśla podejrzanie ukierunkowane audyty. Kolejny nius będzie że w Chumietkach zaoszczedzili na jedzeniu i ogrzewaniu. Zamiast bułek pensjonariusze dostaną stary chleb, a w pokojach bedą mieć 15 stopni ciepłą, ale oszczędności będą i pojawią sie komentarze że Polowczyk źle rządził. Ludzie chodzi o fakty a nie mydlenie oczu

Dodane przez jas fasola, w dniu 2017-04-08 18:23:22

Tego dyrektora wywalili, a dyrektora szpitala trzymaja dalej, mimo iz poziom klapy finansowej gigantyczny.

Dodane przez media nie narodowe, w dniu 2017-04-08 20:18:10

Gostyn24 trzyma stronę Polowczyka, żeby jak zwykle tutaj uderzać w starostę. Wyroku ostatecznego przecież nie ma, a jaki będzie dopiero się okaże. Kwota straty wg mnie bardzo poważna i sąd pewnie weźmie ją pod uwagę. Powoli stajeci się nudni. Każdy widzi, że w powiecie dużo się dzieje dobrych rzeczy, których nie opisujecie.

Dodane przez Dziecinada , w dniu 2017-04-08 20:35:21

Każdy widzi ? Kpisz ?

Dodane przez miazga, w dniu 2017-04-08 21:02:48

Jeszcze 41 komentarzy i będzie 100 !!!!!!!!

Dodane przez Daruj...., w dniu 2017-04-09 07:35:59

Na rozmówki o kimś ....to pan Z. bardzo chętnie.

Dodane przez WeSoŁeK, w dniu 2017-04-09 08:02:07

Przy następnym wystąpieniu pani dziennikarka powinna poprosić etatowego medialnego psychoanalityka o zdefiniowanie słowa ''NORMA'' . Pośmiejemy się wszyscy.

Dodane przez masakra, w dniu 2017-04-09 08:15:28

Wylansował się portalowy następca Zygmunta Freuda !!! kto by podejrzewał jeszcze kilka lat temu że to nastąpi. Zygmunt Freud w grobie się przewraca.

Dodane przez sekundant, w dniu 2017-04-09 09:31:22

Dodane przez media nie narodowe, w dniu 2017-04-08 20:18:10 Gostyn24 trzyma stronę Polowczyka, żeby jak zwykle tutaj uderzać w starostę. Wyroku ostatecznego przecież nie ma, a jaki będzie dopiero się okaże. Kwota straty wg mnie bardzo poważna i sąd pewnie weźmie ją pod uwagę. Powoli stajeci się nudni. Każdy widzi, że w powiecie dużo się dzieje dobrych rzeczy, których nie opisujecie. Uderz w stół a nożyce się odezwą a po co są te"media narodowe.????

Dodane przez Nina, w dniu 2017-04-09 09:35:46

Biegłego powołać aby ustalił ile kg jest obecnie oddawane do prania i jakimi środkami dezynfekującymi jest prane, a ile kg było za sporny okres i przede wszystkim jakim środkami dezynfekującymi i w jakiej ilości. Prać a prać . Trzeba brać pod uwagę, że do DPS. Pranie musi być dezynfekowane.

Dodane przez żmija, w dniu 2017-04-09 10:12:42

Pranie w DPS jest dezynfekowane za każdym razem... jadem starosty i jego protegwanej dyrektorkiwobec byłego dyrektora :)

Dodane przez Fakty są takie, w dniu 2017-04-09 10:25:32

Stare numery Marcinkowskiego. Powiedział to co chciał i na tym opiera swoje wywody. Potem sprawa trafia do sadu i mamy wyrok. Jak na razie to pan starosta naraził powiat na ponad 50 tys. kosztów spowodowanych wypłaceniem Polowczykowi odszkodowania za zwolnienie z pracy. Czy odda te pieniądze z własnej kieszeni? Ile by dziur załatano w drogach, a tak płaczą że im na wszystko brakuje kasy a tu proszę. Szastanie na prawo i lewo I to są fakty niezaprzeczalne. Reszta to tłumaczenia Marcinkkowskiego i próba odwrócenia kota ogonem jak zawsze

Dodane przez rol, w dniu 2017-04-09 11:40:57

Jestem za tym aby zlikwidować powiaty i pozostawić tylko gminy

Dodane przez fakty, w dniu 2017-04-09 12:05:47

Fakty są takie, że za czasów Polowczyka zapłacono kilkadziesiąt tysięcy więcej. Dla większości ludzi są to kwoty niewyobrażalne. Polowczyk nic na ten temat nie mówi, bawiąc się w psychoanalityka. Co się stało z tymi pieniędzmi panie były dyrektorze?

Dodane przez miazga, w dniu 2017-04-09 12:57:44

Jeszcze tylko 30 i będzie już 100 !!!!

Dodane przez do kolegi, w dniu 2017-04-09 16:18:06

Komentarz kolegi 41 jest przesadą i redakcja w takich sytuacjach nie uwzględnia nawet swojego regulaminu. Takie chamstwo jest po prostu nie na miejscu. Ja akurat uważam, że nikt wcześniej tyle dla powiatu nie zrobił co Starosta Marcinkowski. Wystarczy popatrzeć na drogę Daleszyn Dusina Osowo Stary Gostyń i Stankowo. Tyle kilometrów i to w jeden rok. I bardzo dobrze, że Starosta dba o sprawy powiatowe, bo jak dyrektor źle zarządza musi być zwolniony i tyle. Przecież 80000 to nie jest mało.

Dodane przez bez chamstwa!, w dniu 2017-04-09 17:58:53

Komentarz niby kolegi arogancki i niepotrzebny ale z kolei klakier wspominający bez przerwy drogę Daleszyn Dusina...tez zachowuje się jak... Przez prawie dwie kadencje wymieniana 1 droga to faktycznie sukces na miarę kolejnego tortu na sesji. Popatrzcie na powiaty Rawicz,Kościan,Leszno i wtedy porównujcie . Mnie po ludzku zal p. Polowczyka i życzę mu zdrowia i cierpliwości w tej paskudnej sprawie.

Dodane przez czytaj ze zrozumieniem , w dniu 2017-04-09 23:50:03

Do komentarza drugiego powyżej "do kolegi" W Polsce mamy wolność słowa. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania.... Chyba źle rozumiesz przepisy, które wydaje ci się że znasz. Osoba, którą atakujesz "kolega41" pisze wyraźnie"pan starosta". Starostów tyle ile powiatów. Nie nazywa go ani z imienia ani z nazwiska. Nie pisze też, że mówi o staroście, którego dotyczy artykuł. Wobec powyższego nie narusza przepisów. Za to Ty, można by rzec wazelina, która wskazuje nazwisko starosty i drogi mu zawdzięcza, przypisuje mu cechy, których kolega41 nie przypisał temu staroście, któremu Ty przypisałaś wskazując nazwisko. Nim napiszesz to pomyśl, bo kolega41 pisze o jakimś staroście, staroście x. Ty zaś o obecnie panującym. Haha. I o jakim regulaminie piszesz? O jakim chamstwie?

Dodane przez strefa, w dniu 2017-04-10 09:51:19

ciekawi mnie kiedy jedrkowiak wyda wyrok na marcinkowskiego, zazdrosc ze strony wydawcy g24?

Dodane przez POŁOWY, w dniu 2017-04-12 20:12:57

Kto knuje ten sczeźnie na śmietniku historii. Blablabla

Dodane przez HEJTER PANA Z, w dniu 2017-04-12 20:24:26

Informujcie na bieżąco o tej sprawie. Pozdrawiam i czekam.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Koszulki Under Armour
169 PLN
Oprawa damska
Avatary
Blaty kuchenne
Oprawy męskie
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN