Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

O tym się mówi, dodano: 06 maja 2017

Makabryczny wypadek. Dwie osoby spłonęły

Samochód osobowy na gostyńskich tablicach rejestracyjnych spłonął doszczętnie po czołowym zderzeniu z cysterną. Dwie kobiety zginęły na miejscu. Ich ciała zostały całkowicie zwęglone. Obie są mieszkankami powiatu gostyńskiego, jednak aby zidentyfikować ciała konieczne będzie wykonanie badań DNA.

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę 6 maja tuż przed godziną 9:00 na drodze wojewódzkiej nr 434, a konkretnie na obwodnicy Kórnika. Samochód osobowy marki Mazda 3 na gostyńskich tablicach rejestracyjnych zderzył się czołowo z cysterną do przewożenia mleka.

Mł. asp. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu potwierdził, że samochód marki Mazda 3 jechał ze Śremu w kierunku Kórnika. - Na łuku drogi zjechał prawdopodobnie na przeciwległy pas wprost przed jadącą w kierunku Śremu cysternę przewożącą mleko - mówił mł. asp. Piotr Garstka. Siła uderzenia musiała być ogromna. Mazda stanęła w płomieniach. Płonące auto próbowali ugasić przejeżdżający drogą kierowcy, ale ogień był zbyt duży.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, samochód spalił się doszczętnie. Początkowo ciężko było nawet określić jego markę. Niestety wewnątrz znajdowały się dwa zwęglone ciała. - Strażacy ugasili palący się samochód. W środku znajdowały się dwa zwęglone ciała - mówił kpt. Michał Kucierski z KM PSP w Poznaniu. Kierowcy cysterny nic się nie stało.

Przez kilka godzin droga była zablokowana, a na miejscu pracowali policjanci, technicy kryminalistyczni i prokuratorzy. Śledczy zbierali dowody i przesłuchali świadków. Według niepotwierdzonych na razie informacji samochodem mogły jechać dwie kobiety, lecz do tej pory udało się zidentyfikować tylko jedną z ofiar. - Jest to osoba z powiatu gostyńskiego, znaleźliśmy dokumenty - potwierdził Grzegorz Gucze, prokurator rejonowy w Środzie Wlkp. - Aby dokładnie ustalić ich personalia, musimy przeprowadzić identyfikację DNA w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu. Dopiero potem będziemy mogli podać więcej szczegółów - dodał prokurator Grzegorz Gucze. Dokładne przyczyny i okoliczności tego makabrycznego wypadku będą znane najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Uzupełnienie informacji - godz. 20:55

Jak udało nam się ustalić kobiety, które zginęły w wypadku, są mieszkankami gminy Krobia, w wieku 25 i 23 lata. Według nieoficjalnych informacji jechały do Poznania na szkolenie kosmetyczne.  

MiS, fot. Michał Ratajczyk/isrem.pl

Czytaj również

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawy dziecięce
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
Szafa warsztatowa z pojemnikami SSB-104.48.70
3399,00 PLN
Oprawa damska
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN