Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 19 maja 2017

Łatanie jeszcze nie ruszyło

- Kiedy rozpocznie się zapowiadane łatanie dziur na gminnych drogach? – dopytywała na posiedzeniu komisji radna Paulina Wajnert. Urząd zapewnia, że jest już gotowy do działania i na dniach rozpoczną się pierwsze prace. Wiadomo, że wszystko ma być gotowe do końca maja.

Gmina zdecydowała się na wykonanie remontów dróg po zimie w sposób solidny i czekała z rozpoczęciem prac na ustabilizowanie się pogody. Kiedy wydawało się, że w kwietniu remonty mogłyby ruszyć, na przeszkodzie stanęły procedury. Jedyna firma, która odpowiedziała na ofertę gminy dotyczącą usług napraw dróg, przedstawiła propozycję przekraczającą możliwości finansowe samorządu. Wyglądało na to, że trzeba będzie ponownie uruchomić procedurę przetargową, co znów opóźni prace. Ostatecznie udało się porozumieć z firmą, która ,,zeszła'' z ceny. Prace jednak wciąż nie ruszyły. O termin ich rozpoczęcia dopytywała na ostatnim posiedzeniu komisji radna Paulina Wajnert. Władze Krobi zapewniają, że są już gotowe i czekają na działania Drogbudu.

- Firma Drogbud zgodziła się na kompromis cenowy, który oznacza, że zapłacimy w tym roku 80 złotych netto za m2 tak zwanego remontu cząstkowego. Renowacja nawierzchni będzie kosztować sporo mniej, bo 20 zł netto, ale jej zakres jest dużo mniejszy i jest to praktycznie spryskanie emulsją i grysem. Ostateczna kwota będzie możliwa do określenia po zakończeniu prac –
mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Jak zapewnia magistrat, prace mają ruszyć w najbliższych dniach. Drogi najpilniej wymagające remontu wskazali sołtysi i sami mieszkańcy. Całość prac ma być sfinalizowana do końca maja.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez miu, w dniu 2017-05-19 13:03:36

K**wa pic na wodę i bezsensowne wydawanie publicznych pieniędzy ;)

Dodane przez Dróżnik, w dniu 2017-05-20 09:14:59

Ledwo jedne dziury zakleją, a obok powstają następne, bo wcześniej zostały uznane za zbyt małe, by je zaklejać. I tak wkoło Macieju, czy zdążą zatem przed zimą? Wątpię.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Powerbank
35 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN
Torebka damska
Lampa UV do paznokci
39 PLN
Organizer dla kosmetyczki
18 PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV