Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 20 kwietnia 2017

Łatanie dróg musi poczekać?

Tylko jedna firma starała się o realizację zlecenia polegającego na pozimowych remontach dróg w gminie. Okazuje się jednak, że jej oferta przekroczyła możliwości finansowe gminy w tym zakresie. Samorząd zapewnia teraz, że postara się porozumieć z firmą, by zmieścić się w zakładanym budżecie wydatków.

O planach gminy związanych z modernizacjami dróg w Krobi i okolicach informowaliśmy już przed świętami. Samorząd celowo zwlekał z tym zadaniem, czekając na poprawę pogody. Skierował do trzech firm zapytania ofertowe w tej sprawie. Odpowiedziała tylko jedna. - Wpłynęła jedna oferta, ale cena przekraczała środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania. Udało się jednak telefonicznie porozumieć z oferentem co do ceny. Teraz czekamy na spotkanie w urzędzie w tej sprawie – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

W ramach zadania planowano remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych za pomocą masy mineralno-bitumicznej ,,na gorąco''. Stąd wymóg pogodowy. - Praktycznie w każdym sołectwie, a także na terenie miasta zgłoszone zostały uszkodzenia w nawierzchniach. Wstępnie planowaliśmy remont cząstkowy nawierzchni asfaltowych o powierzchni około 360 metrów kwadratowych po wcześniejszym wyfrezowaniu powstałych wyrw oraz renowację nawierzchni emulsją asfaltową i grysem kamiennym na powierzchni około stu metrów – dodaje Sarbinowski. Samorządowcy podkreślają, że podane dane mogą jeszcze ulec zmianie. Wyliczenia powierzchni są jedynie szacunkowe, a w przypadku pojawienia się kolejnych uszkodzeń nawierzchni poszerzy się jeszcze zakres zadania.

Jeśli urząd uzgodni z wykonawcą stawkę na zakładanym wstępnie poziomie, prace będą mogły ruszyć, jeśli pozwoli na to pogoda. W przeciwnym przypadku decyzja w sprawie inwestycji należeć będzie do radnych.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Eva Minge
Blaty łazienkowe
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN
HITACHI MŁOTOWIERTARKA DH24PH
549,00 PLN
Oprawa damska