Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 20 kwietnia 2017

Łatanie dróg musi poczekać?

Tylko jedna firma starała się o realizację zlecenia polegającego na pozimowych remontach dróg w gminie. Okazuje się jednak, że jej oferta przekroczyła możliwości finansowe gminy w tym zakresie. Samorząd zapewnia teraz, że postara się porozumieć z firmą, by zmieścić się w zakładanym budżecie wydatków.

O planach gminy związanych z modernizacjami dróg w Krobi i okolicach informowaliśmy już przed świętami. Samorząd celowo zwlekał z tym zadaniem, czekając na poprawę pogody. Skierował do trzech firm zapytania ofertowe w tej sprawie. Odpowiedziała tylko jedna. - Wpłynęła jedna oferta, ale cena przekraczała środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania. Udało się jednak telefonicznie porozumieć z oferentem co do ceny. Teraz czekamy na spotkanie w urzędzie w tej sprawie – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

W ramach zadania planowano remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych za pomocą masy mineralno-bitumicznej ,,na gorąco''. Stąd wymóg pogodowy. - Praktycznie w każdym sołectwie, a także na terenie miasta zgłoszone zostały uszkodzenia w nawierzchniach. Wstępnie planowaliśmy remont cząstkowy nawierzchni asfaltowych o powierzchni około 360 metrów kwadratowych po wcześniejszym wyfrezowaniu powstałych wyrw oraz renowację nawierzchni emulsją asfaltową i grysem kamiennym na powierzchni około stu metrów – dodaje Sarbinowski. Samorządowcy podkreślają, że podane dane mogą jeszcze ulec zmianie. Wyliczenia powierzchni są jedynie szacunkowe, a w przypadku pojawienia się kolejnych uszkodzeń nawierzchni poszerzy się jeszcze zakres zadania.

Jeśli urząd uzgodni z wykonawcą stawkę na zakładanym wstępnie poziomie, prace będą mogły ruszyć, jeśli pozwoli na to pogoda. W przeciwnym przypadku decyzja w sprawie inwestycji należeć będzie do radnych.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
Czapka Full Cap
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV