Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 16 maja 2017

Kupili nowe domy, teraz mają problem...

Mieszkańcy nowego osiedla na Brzeziu są poirytowani stanem dróg w pobliżu ich domów. Zarzucają deweloperowi, że sprzedał im domy bez właściwego dojazdu i nic z tym nie robi. Tymczasem okazuje się, że drogi wewnątrz osiedla stanowią własność zupełnie innej firmy, która nie ma obowiązku jej modernizacji. Sytuacja jest patowa, dlatego mieszkańcy zwrócili się do gminy o zorganizowanie spotkania, by wypracować kompromis.

Nowe osiedle w szczerym polu? W Polsce to nie nowość. Deweloperzy, by budować tanio, budują na peryferiach, gdzie cena gruntów jest o wiele niższa aniżeli w centrach miast. W efekcie nierzadko budowane nowe osiedla cierpią na brak niezbędnej infrastruktury. Takie problemy mają mieszkańcy rozbudowującego się osiedla na Brzeziu, gdzie inwestorem jest firma "Piotrowscy". Oskarżają dewelopera, że zostawił ich z problemem. Narzekają, że po dziurawych drogach muszą poruszać się samochodami z prędkością 5 km/h, a i tak psują się ich zawieszenia. Nie podoba im się również fakt, że droga nie jest oświetlona, obawiają się ryzyka wypadku w tym miejscu. Problem w tym, że właścicielem drogi jest zupełnie inna firma. Zwrócili się więc do burmistrza o zorganizowanie spotkania, w którym wziął udział przedstawiciel dewelopera  - firmy "Piotrowscy" i właściciela dróg – firmy "Galew", którzy pojawili się w poniedziałkowe popołudnie w sali gostyńskiego ratusza, wyrażajac na wstępie swoej niezadowlenie z obecnosci lokalnych mediów. Czyżby przedstawiciele firm mieli coś do ukrycia, oprócz twarzy?
Spotkanie zainugurował burmistrz Jerzy Kulak. Poinformował zgromadzonych, że teren, gdzie powstaje nowe osiedle nie jest objęty planem zagospodarowania, a jedynie planem warunków zabudowy. - Gmina nie ma prawa budownia tam infrastruktury. - tumaczył burmistrz Jerzy Kulak.   - O tym czy powstanie tam droga decyduje deweloper. Jeżeli dana firma planuje wybudować budynki jendorodzinne to sama musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wybuduje tam drogę. (...) W tym przypadku już na początku było wiadomo, że tej drogi nie będzie, skoro jej nadal nie ma. (...) W tym przypadku sprawa jest o tyle skomlikowana, zę droga naelży do zupełnie innej firmy. - mówił burmistrz Jerzy Kulak. Następnie podał przykłady jak problem budowy dróg wewnętrznych rozwiązują inni deweloperzy - wkalkulowują koszty budowy dróg w cenę mieszkań (os. Wichrowe Wzgórze w Gostyniu), bądź sami wychodzą w inicjatywą współfinansowania ich budowy (os. Słoneczne w Gostyniu). Dyskusje na temat ewentualnego przejmowania dróg włodarz gminy miaął też prowadzić z radnymi, ci jednak mieli poważne wątpliwości. Obawiają się, że przejęcie jednej drogi spowoduje, że inni właściciele dróg wewnętrznych też zwrócą sie z taka prośbą, a lawina wniosków zaleje urząd. 
Następnie głos zabrał przestawciel firmy deweloperskiej - Rafał Piotrowski. Wyraził się jasno - drogi na osiedlu w Brzeziu na pewno nie wybuduje. Zaprzeczył, aby kiedykolwiek obiecywał nabywcom domów, że tak właśnie będzie. - Nikomu nie obiecywałem, że droga powstanie w przeciagu kilku lat. (...) Nie chcę by próbowano nam narzucić coś czego my nigdy nie obiecywaliśmy. - mówił Rafał Piotrowski. Zapewniał przy tym, że firma zrob wszytsko, aby droga była przejezdna. Wszystko zależy od posiadanych funduszy. Zasugerował, aby Gmina stworzyła listę dróg do przejęcia i został w niej ujęty sporny odcinek. - Ale tam samochody nie są w stanie przejechać! To mamy sobie helikoptery kupić? - grzmiała jedna z mieszkanek. -  Do kogo powinniśmy zwrócić się w przypadku, gdy na drodze coś się wydarzy? Ktoś urwie miskę olejową, bądź złamie nogę? - pytała miesznaka. Te pytania też pozstały bez echa. 
Wtedy do dyskusji włączył się Piortr Ratajczak z firmy "Galew". To właśnie ta firma sprzedała  teren deweloperom, cały czas jednak jest właścicielm drogi i również nie zamierza inwestować w jej budowę. - Jako firma nikomu nic nie obiecywaliśmy. - mówił Piotr Ratajczak. - To nie jest tak, że pani się wprowadziła i dla pani będziemy budować drogę. Po drugie wszystkie inwestycje dotyczące  uzbrojenia terenu nie są gotowe, tam cały czas trwaja inwestycje i m oga potrwac do 5 lat, dlatego głupotą byłoby podwójnie wkładać pieniądze. - wyjaśniał Ratajczak. Powtarzał, że inwestcyja drogowa to ogormny wydaek, którego firma nie jest w stanie unieść, tym bardziej że na działkach jakei sprzedała deweleporowi niewiele miaął zarobić. - To jest farsa powoli. - mówił jeden z mieszkańców. - Zaczynam się bać, bo słuchając Pana to jest obietnica bez pokrycia. Mówi Pan "mogę cos dla Państwa zrobić za 5 lat, ale to nie jest uregulowane prawnie". (...) potzrebny jest prtojket drogi. -  kontynuował mieszkaniec. - Nie chciałbym opierac przszyłosci na obietnicach, bo one najczęściej nie są nic warte. - podsumował. Ostatecznie ustalono, że mieszkańćy wraz z przedstawicielami firm mogą skałdać wnioski o przejęcie dróg. 
Teoretycznie, jeśli przy wyborze mieszkania kierujemy się głównie ceną i godzimy się na peryferyjną lokalizację, musimy mieć świadomość, że mogą wystąpić problemy z komunikacją i infrastrukturą. Pytanie jednak, w czyim obowiązku jest budowa drogi prowadzącej do nowego osiedla - gminy czy inwestora? Odpowiedź jest prosta. Jeśli droga ma mieć charakter drogi wewnętrznej - odpowiada za nią deweloper. Za drogi publiczne odpowiada natomiast gmina. Mówi o tym wyraźnie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym: "Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:1)(...) 2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego". W teorii wszystko jest jasne, zwłaszcza, że to gminy planują sieć drogową, co znajduje swoje odbicie w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Sprawa jednak zaczyna się komplikować, gdy przytoczymy art. 16 ustawy o drogach publicznych "jeżeli planowana inwestycja i sposób jej połączenia z drogą publiczną wymaga przebudowy lub budowy np. odcinka drogi publicznej, wówczas koszty takiej budowy lub przebudowy winien ponieść deweloper". Jak dodaje ustawodawca: "szczegółowe zobowiązania w tym zakresie winna regulować umowa zawarta przez dewelopera z zarządcą drogi". 

Nowe osiedle zostało wybudowane praktycznie w szczerym polu. W Polsce to nie nowość. Deweloperzy, by budować tanio, często stawiają domy na peryferiach, gdzie cena gruntów jest wyraźnie niższa niż w centrach miast. W efekcie nierzadko pobudowane osiedla cierpią na brak właściwej infrastruktury. Na takie właśnie problemy skarżą się mieszkańcy nowego osiedla w Brzeziu, gdzie domy wybudowała firma "Piotrowscy". Oskarżają oni dewelopera, że zostawił ich samych z problemem. Narzekają, że po dziurawych drogach samochody poruszają się z prędkością 5 km/h, a i tak psują się im zawieszenia. Właścicielom nowych domów nie podoba się również, że droga jest nieoświetlona, dlatego obawiają się ryzyka wypadku. Zdesperowani zwrócili się do burmistrza Gostynia o zorganizowanie spotkania wyjaśniającego wszelkie wątpliwości.

W poniedziałek 15 maja w gostyńskim ratuszu władze Gostynia spotkały się z mieszkańcami osiedla w Brzeziu, przedstawicielem dewelopera - firmy "Piotrowscy" oraz przedstawicielem właściciela dróg – firmy "Galew". Na spotkaniu obecne były też media, co nie do końca podobało się tym ostatnim.

Rozmowę o problemach mieszkańców zainaugurował burmistrz Jerzy Kulak, informując, że teren, gdzie powstaje nowe osiedle, nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, a jedynie planem warunków zabudowy. - Gmina nie ma prawa budowania tam infrastruktury. O tym, czy powstanie tam droga, decyduje deweloper. Jeżeli dana firma planuje wybudować budynki jednorodzinne, to sama musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wybuduje tam drogę. (...) W tym przypadku już na początku było wiadomo, że tej drogi nie będzie, skoro jej nadal nie ma. (...) W tym jednak przypadku sprawa jest o tyle skomplikowana, że droga należy do zupełnie innej firmy - mówił burmistrz Jerzy Kulak.

Włodarz podał też przykład, jak problem budowy dróg wewnętrznych rozwiązują inni deweloperzy - inwestorzy wkalkulowują koszty budowy dróg w cenę mieszkań, tak jak to było na Osiedlu Wichrowe Wzgórze w Gostyniu lub sami wychodzą z inicjatywą współfinansowania ich budowy (os. Słoneczne w Gostyniu). Temat ewentualnego przejmowania dróg włodarz gminy miał też przedyskutować z radnymi, jednak ci wykazywali w tej sprawie poważne wątpliwości, obawiając się, że przejęcie jednej drogi spowoduje lawinę wniosków składanych przez innych właścicieli dróg wewnętrznych.

Po wypowiedzi burmistrza głos zabrał przedstawiciel firmy deweloperskiej Rafał Piotrowski, który wyraził się jasno - drogi na osiedlu w Brzeziu na pewno nie wybuduje. Zaprzeczył też, by składał kiedykolwiek takie obietnice. - Nikomu nie obiecywałem, że droga powstanie w przeciągu kilku lat. (...) Nie chcę, by próbowano nam narzucić coś, czego my nigdy nie obiecywaliśmy - mówił Rafał Piotrowski. Zapewniał jednak, że firma robi wszystko, aby droga była przejezdna, lecz to zależy też od posiadanych funduszy. Piotrowski zasugerował, by gmina stworzyła listę dróg do przejęcia i został w niej ujęty sporny odcinek. Z kolei mieszkańcy nie mogą już dłużej czekać. - Tam samochody nie są w stanie przejechać! To mamy sobie helikoptery kupić? - grzmiała jedna z mieszkanek. - Do kogo powinniśmy zwrócić się w przypadku, gdy na drodze coś się wydarzy? Ktoś urwie miskę olejową bądź złamie nogę? - pytała mieszkanka. Te pytania pozostały bez echa.

Do dyskusji włączył się także Piotr Ratajczak z firmy "Galew". To właśnie ta firma sprzedała teren deweloperom, jednak cały czas jest właścicielem drogi i też nie zamierza inwestować w jej przebudowę. - Jako firma nikomu nic nie obiecywaliśmy - mówił Piotr Ratajczak. - To nie jest tak, że pani się wprowadziła i dla pani będziemy budować drogę. Po drugie wszystkie inwestycje dotyczące uzbrojenia terenu nie są gotowe, tam cały czas trwają inwestycje i mogą potrwać do 5 lat, dlatego głupotą byłoby podwójnie wkładać pieniądze - wyjaśniał Ratajczak. Właściciel firmy "Galew" powtarzał, że inwestycja drogowa to ogromny wydatek, którego firma nie jest w stanie udźwignąć.

Z kolei dla mieszkańców to zwykłe przerzucanie odpowiedzialności. - To jest farsa - mówił jeden z nich. - Zaczynam się bać, bo słuchając pana, uważam, że jest to obietnica bez pokrycia. Mówi pan: "mogę coś dla państwa zrobić za 5 lat, ale to nie jest uregulowane prawnie". (...) Potrzebny jest projekt drogi - kontynuował mieszkaniec. - Nie chciałbym opierać przyszłości na obietnicach, bo one najczęściej nie są nic warte - podsumował.

Podczas spotkania nie ustalono żadnego kompromisu. Padła za to propozycja, by mieszkańcy wraz z przedstawicielami firm składali wnioski o przejęcie dróg. Nadal pozostaje też pytanie, czyim obowiązkiem jest budowa drogi prowadzącej do nowego osiedla: gminy, bo to przecież do niej mieszkańcy płacą podatki czy inwestora? A co na to mówi prawo? Jeśli droga ma mieć charakter drogi wewnętrznej, odpowiada za nią deweloper. Z kolei gmina odpowiada za drogi publiczne. Mówi o tym art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym: "Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy: 1) (...) 2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego".

W teorii wszystko jest nawet jasne, zwłaszcza że obowiązkiem gminy jest planowanie sieci drogowej, co znajduje potem swoje odbicie w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Sprawa jednak zaczyna się komplikować, gdy przytoczymy art. 16 ustawy o drogach publicznych: "Jeżeli planowana inwestycja i sposób jej połączenia z drogą publiczną wymaga przebudowy lub budowy np. odcinka drogi publicznej, wówczas koszty takiej budowy lub przebudowy winien ponieść deweloper". Jak dodaje ustawodawca: "szczegółowe zobowiązania w tym zakresie winna regulować umowa zawarta przez dewelopera z zarządcą drogi".

MiS

 

Czytaj również

Komentarze (83)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Bob, w dniu 2017-05-16 14:15:37

I znowu wzbogaciła się tylko jednostka - deweloper. Mądry Polak po szkodzie :-(

Dodane przez YARO, w dniu 2017-05-16 14:37:36

JAK MOŻNA KUPIĆ COŚ NIE WIEDZĄC DOKŁADNIE CZY BĘDZIE DROGA CZY NIE ? POTEM Z PRETENSJAMI I ROSZCZENIAMI ŻE IM SIĘ NALEŻY I GMINA MA ZROBIĆ.

Dodane przez Jaga, w dniu 2017-05-16 14:42:26

Jak najtaniej,jak najszybciej byle kasę brać i są skutki współpracy z takim developerem

Dodane przez Ciekawy, w dniu 2017-05-16 14:43:47

Ciekawe czy jak chetni ogladali domy to rozwijali im czerwony dywan, ze teraz takie zdziwienie

Dodane przez Wiktor, w dniu 2017-05-16 14:45:23

A pan Rafał tylko lans i szpan

Dodane przez XXXX, w dniu 2017-05-16 14:46:53

KUPOWALI TO WIEDZIELI CO DOSTANĄ TERAZ NIECH PŁACI DEWELOPER I ONI

Dodane przez k.p, w dniu 2017-05-16 14:47:12

do YARO deweloper obiecywal ze droge zrobi. wiec nie wypowiadaj sie jak nie znasz tematu

Dodane przez eqo, w dniu 2017-05-16 14:51:25

pan przedstawiciel firmy Galew to gostyniak mieszka w centrum a nie ze myslicie ze to pan z poznania. tu wszyscy sie znajom. deweloperki nowe auta nowe domy ciekawa czemu nie w polu sie buduja tylko przy drogach gminnych

Dodane przez ALex, w dniu 2017-05-16 14:56:52

Sąsiadka Iza miała odwagę i to zorganizowała za co jej dziękujemy. Teraz juz nie możemy się wycofać! Kolejny krok to bedzie Brzezie słynne na cała Polske - Sprawa dla reportera! Jak bedzie trzeba to pania Jaworowicz tu sciągniemy!!

Dodane przez alka , w dniu 2017-05-16 15:15:47

Mieszkańcy Brzezia ! Będziecie sławni na całą Polskę i dalej. Zagwarantuje to wam program " Sprawa dla reportera " pod redakcją Pani Jaworowicz z TVP

Dodane przez alka, w dniu 2017-05-16 15:29:48

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera/kontakt tu jest kontakt do programu pani Jaworowicz

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-05-16 15:32:51

Do Yaro i XXXX Nie znacie tematu to się nie udzielajcie! Żal Wam dupe ściska na pewno, że mamy nowe chaty a Wy mieszkacie w sypiących się kamienicach, których gmina też nie chce wyremontować...Zachowujecie się jakby Was rodzice w dzieciństwie nie przytulali.

Dodane przez yoda, w dniu 2017-05-16 16:16:19

głupi ludzie ha ha więcej jest takich naiwnych w Gostyniu to nie jedyna taka sytuacja

Dodane przez Asfalcik, w dniu 2017-05-16 16:34:36

Widziały gały co brały. Więc pretensje mogą mieć tylko do siebie.

Dodane przez Adam S., w dniu 2017-05-16 16:43:49

Kupowaliście to mogliście zapytać a nie teraz wielkie oczy a na Poznańskiej to co? ta sama sytuacja ale Piotrowscy mają to w nosie...domki sprzedane kasa na koncie jest i haj lajf a Wy się bujajcie

Dodane przez hmm, w dniu 2017-05-16 16:54:18

Gdy jezdziliście oglądac domy, nim podpisywaliście umowy droga była? Nie było.W umowie jest coś o drodze? Nie ma , czyli musicie sobie ją sami zrobić.Na Pożegowie , za Poznańską nigdzie nie ma dróg.Kupiliście domy na prywatnym polu, nie helikoptery tylko traktory czas kupić.

Dodane przez Ania, w dniu 2017-05-16 17:11:11

Uwielbiam takie sytuacje. Sama osobiście znam kilka osób, które zamieszkały na Brzeziu i rzeczywiście coś tam o drodze mówiły, ale wszyscy wiedzą że ta droga nie należy do firmy budowlanej tylko do kogoś innego, dlatego dziwi mnie takie zachowanie. My mieszkamy od 7 lat na Pożegowie przy Modlibowskiej i dopiero co doczekaliśmy się drogi. Wcześniej było błoto, woda i ciemnica, ale nikt z nas nie chodził do burmistrza się skarżyć. Nie wiem czego Ci ludzie oczekują? Że gmina przejmie i od razu wybuduje drogę i oświetlenie? A co z innymi drogami przy których mieszkają ludzie? Jestem za tym, aby miasto drogę przejęło, ale na poprawę nawierzchni czy światła niech czekają w kolejce. Takie zachowanie to zwykła bezczelność i zwykła chęć zaszkodzenia innym, a być może po prostu zawiść.

Dodane przez Wojtek, w dniu 2017-05-16 17:19:59

To tak trochę jak Żyd powiedział " kamienice nasze, drogi wasze" . Ha ha ha dobre.

Dodane przez iwona, w dniu 2017-05-16 17:26:24

Aniu zapraszam na Brzezie,przyjedz i popatrz jak popada ,a potem dyskutuj jak tam nie mieszkasz,

Dodane przez faner, w dniu 2017-05-16 17:40:40

to teraz trzeba wszystkim kupic kłady lub auta przeprawowe. a jak jest w nocy ciemno to lepiej się śpi

Dodane przez Jacenty, w dniu 2017-05-16 17:49:07

Jak spłacicie kredyty...kupcie quady:):)

Dodane przez Roman, w dniu 2017-05-16 17:55:44

Oj bedziecie sie bujac z tym problemem przez wiele lat...a jesienia i zima tragedia...

Dodane przez Paker, w dniu 2017-05-16 17:57:56

Piotrowski jak Alvaro z brazylijskiej telenoweli...a może bojkot przestać kupować od nich, zapewne jest grubo odłozone ale interes by sie skonczył albo kiepsko purtali:)

Dodane przez modry, w dniu 2017-05-16 18:09:54

Do Iwony.Nie potrzebujesz zapraszać Ani na Brzezie,bo na ul. Modlibowskiej były warunki takie jak na Brzeziu.I w takich warunkach mieszkali wiele lat,i to jeszcze na górzystym terenie.Ania ma rację.od niedawna mieszkacie a chcecie aby wam już gmina drogę wybudowała.

Dodane przez Pożegowiak, w dniu 2017-05-16 18:12:28

Ej pieniacze z Brzezia najpierw drogi które są gminne m.in całe Nowe Pożegowo czyli Kaczmarka, Laurentowskiego, Psarskiego itd. a za kilkanaście lat można pomyśleć o Brzeziu czy Topolowej.

Dodane przez Anonim, w dniu 2017-05-16 18:20:16

f Piotrowscy maja dobra reklame za darmo chyba juz nikt nie kupi od nich mieszkan to prawda ze brzezie kolo gostynia bedzie znane w cale polsce i nie tylko jezeli mieszkancy powiadomia media a w polsce jest ich duzo

Dodane przez Wiki, w dniu 2017-05-16 18:36:04

Tak to jest jak ktoś mieszkal 20 lat w bloku i przyzwyczaił się do tego gdzie spółdzielnia wymieniała drzwi okna żarówki czy kosila trawę itp Na Pozegowie tez nie ma dróg ani oświetlenia i czy ktoś robi problem?

Dodane przez master, w dniu 2017-05-16 19:35:41

To też panowie deweloperzy zmieniają branżę na kontenery ;)

Dodane przez błotko, w dniu 2017-05-16 19:43:07

będą jaja jak właściciel drogi wam płot postawi!

Dodane przez Lans, w dniu 2017-05-16 20:02:27

Trzeba było myśleć przed zakupem a nie teraz organizować spotkania i straszyć Jaworowicz. Sprzedane i do widzenia a gadać to sobie możecie!!!

Dodane przez jaś fasola, w dniu 2017-05-16 20:02:54

Dla tych, co by chcieli mieć, pragne poinformowac, że zarówno swietlica, jak i wodociagi oraz inne inwestycje w Brzeziu wykonywano w CZYN IE SPOŁECZNYM, wiec nie biadolić, tylko BRAĆ SIĘ DO ROBOTY, a nie tylko biadolic i grilowac.

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-05-16 20:15:20

Czytając komentarze i patrząc na ich poziom mam wrażenie, że te komentarze piszą "Gimbusy"...albo ewentualnie sfrustrowane małżeństwa co to im rodzice kupili mieszkanie w bloku i żal im dupsko ściska z całej epy!

Dodane przez Michał DK, w dniu 2017-05-16 20:27:44

Bedzie zbyt na terenowe auta Wywalona kasa w bloto Trudno trzeba przemyslec gdzie sie kupuje Kalosze i temat rozwiazany Zadna tv nie przyjedzie Bo zagramanica jak buduja osiedle najpierw jest droga A w polsce tanie obietnice Nikt wam ludzie drogi nie zrobi jes to taki koszt ze mieszkanie musialo by kosztowac okolo 350-400 tys

Dodane przez jaś fasola, w dniu 2017-05-16 20:34:06

do mieszkaniec- myślisz, ze ta klitka czterorodzinna w której mieszkasz, ta klatka dla królików to jakiś luksus ? To takie nowocześniejsze czworaki pańszczyźniane, tylko nie chapiesz u pana na polu, ale w fabryce.

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-05-16 20:45:14

ja się topię na podwórku, nie mam kostki, widziałem co kupowałem, i co mam mieć żal, do kogo? sami sobie zróbcie drogę, jest to gminna? nie , więc do widzenia, tak jak bym ja chciał od gminy kostkę na dojazd do garażu.

Dodane przez Luther, w dniu 2017-05-16 20:50:08

Do Mieszkańca Brzezia...żal nie ściska du...jak to ująłeś...tylko rozsądek podpowiada, że nie kupuje się domu w szczerym polu i liczy, że miasto wybuduje drogę, trzeba było to uzgodnić z deweloperem albo kupić na Os. Słonecznym-zrobili droge-zrobił deweloper. Odpowiedz sobie sam od kogo kupiłes...

Dodane przez Kasia, w dniu 2017-05-16 20:54:51

do Jasia fasoli - zazdrościsz bo pewnie u mamusi i tatusia mieszkasz na garnuszku hehe .

Dodane przez Kasia, w dniu 2017-05-16 21:00:58

do luther - deweloper zrobił hehe . A kto tam mieszka sama władza Gostynia

Dodane przez Marek, w dniu 2017-05-16 21:16:57

Kiedy Spółdzielnia Mieszkaniowa oddawała bloki na Górnej mieszkańcy brneli w błocie po kolana. Oczywiście z biegiem czasu powstwały drogi , oczywiście za pieniądze mieszkańców . Dziwi mnie zatem problem dróg na nowo wybudowanych osiedlach. Kupowaliście nie tylko mieszkanie , ale i otaczający was teren.

Dodane przez jeszcze trzeżwy, w dniu 2017-05-16 21:39:18

kupić tanio mieszkanie i póżniej beczec że to ,że tamto,ja mieszkam 40 lat i gmina do tej pory drogi nie zrobila to moze do Brukseli mam pisac??? a murarzy do sądu oddac???

Dodane przez Miś Jasia, w dniu 2017-05-16 21:55:20

Popieram Jasia Fasolę.100% racji

Dodane przez BOB, w dniu 2017-05-16 22:08:44

holland welcome

Dodane przez hej, w dniu 2017-05-16 22:09:12

problem ogólnopolski!!!! tak jest wszędzie!

Dodane przez ave, w dniu 2017-05-16 22:13:27

A co z przedszkolem na Brzeziu???

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-05-16 23:49:47

Do Jaś fasola Ale jesteś do przodu...fascynujący tok myślenia - mieszkasz w Gostyniu to pracujesz w fabryce...Widać, że nie przypadkiem wybrałeś taki pseudonim. Doisz pewnie cały czas cyca mamy i później z zazdrości głupoty wypisujesz.

Dodane przez xxx, w dniu 2017-05-17 00:05:23

Głupota wylewająca się z niektórych komentarzy jest porażająca. Tu już nawet nie chodzi o samą drogę tylko o to co obiecał mieszkańcom sam deweloper. A obiecał doprowadzenie drogi zniszczonej m.in. przez ciężarówki z materiałami budowlanymi do stanu użyteczności. W tej chwili dojazd do posesji bardziej przypomina tor motocrossowy. Dziura na dziurze, a jak popada deszcz tworzy się maź wapienna, która potrafi zalegać kilka dni. To nawet zwykle błoto nie jest.

Dodane przez xx1, w dniu 2017-05-17 06:20:54

I jak to zwykle bywa przy takim artykule, najwięcej żalu mają Ci którzy sami nieosiągneli nic poza kawalerką w bloku , a sam deweloper dzięki takiemu postępowaniu zrobił sobie świetną "reklamę". Skoro to nie problem urzędników to dlaczego co roku wyciągają ręce po podatki ?

Dodane przez Błotko, w dniu 2017-05-17 06:36:09

W czynie społecznym niech Gruzja kupią i sobie utwardzą drogę

Dodane przez Qlz, w dniu 2017-05-17 06:50:45

Ja bym tam do łopaty zonki zagonil ANGIE

Dodane przez kasia, w dniu 2017-05-17 07:22:41

a nie mogą się wszyscy zrzucić i utwardzić drogę jakimś tłuczywem???

Dodane przez Do MIESZKANIEC, w dniu 2017-05-17 08:06:03

Żal raczej nie ściska skoro większość kupiła na kredytach. Nikt z kupujących na drogę się nie dołoży, raty gonią !!!!

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-05-17 08:24:40

Hmm.. każdy by tak chciał mieć wygodnie jak ci protestujący. Idą do banku biorą kredyt i chatę mają! A to i tak za mało bo by chcieli jeszcze drogę! Spójrzcie na innych mieszkańców niekoniecznie Brzezia ale ościennych miejscowości do dziś drogi nie mają a może już mieszkają pół wieku i kto im pomoże? Puknijcie się w głowę - kto wam kazał kupować? Wasz problem rękawy podciągać i do roboty!

Dodane przez YARO, w dniu 2017-05-17 09:52:15

do Mieszkaniec i k.p. Ja mam dom a nie sypiącą się kamienice jak kupowałem to przy drodze asfaltowej powiatowej i jedynie od zarządu dróg zgodę na zjazd z drogi musiałem dostać i nikomu o nic nie muszę się prosić. Jak developer obiecywał jak to k.p. napisał to do niego, a nie spotkania z burmistrzem bo niby dlaczego ktoś ma za developera odpowiadać ???

Dodane przez PODATKIK, w dniu 2017-05-17 10:09:45

GMINA NIE POWINNA ROBIĆ TYCH DRÓG DEWELOPERA!! PANIE BURMISTRZU SKASOWALI KASE ZA DOMY TO NIECH POMOGA MIESZKANCA W ZAKUPIE KOSTKI ITD. MAJA FIRME BODOWLANA TO NIECH POSWIECA SPRZET I ROBOTNIKOW I TA KOSTKE ULOZA!

Dodane przez Lou, w dniu 2017-05-17 12:59:51

Tyle tu pustych,głupich przepełnionych zawiścią komentarzy bo są anonimowe .Napiszcie komentarz na fb cwaniaki.Zazdroscicie bo chłopaki mimo młodego wieku osiągnęli bardzo dużo i żal Wam super ściska bo pewnie ciągniecie zasiłki albo doicie rodziców a sami się za robotę nie weźmiecie!Im z nieba nie leci tylko maja pomysly i ciezko pracują !temat dróg schodzi na boczny tor bo tak naprawdę chodzi Wam tylko o to że im czegoś zazdrościcie !

Dodane przez Mieszkanka, w dniu 2017-05-17 13:53:52

Typowy hejt! Siedzi jeden z drugim w króliczarni na górnej i przez okno mogą tylko podziwiac jakie piękne osiedle powstaje niedaleko nich. Razi w oczy grillowanie bo wy niestety możecie tylko wąchać dym z tego osiedla... W kwestii kredytów to pewnie nie macie się co łudzić bo dojąc państwo z zasiłków nie dostaniecie go w żadnym banku... Pozostaje wam tylko dalej siedzieć w oknie i poprzez brudne szyby obserwować poczynania braci Piotrowskich, zazdrościć im i mieszkańcom z Brzezia...czekajcie na kolejny podobny artykuł w internecie żeby móc swoje szpile powbijać i wylać w komentarzach cały swój żal!

Dodane przez Alvaro Soler, w dniu 2017-05-17 14:06:59

a co jakby tak postawić auta na drodze i zablokować dojazd cięzkiego sprzętu? Nie rozjezdzali by jej...

Dodane przez Cwaniak z brzezia , w dniu 2017-05-17 15:31:16

Do mieszkanki. Typowe myslenie pisowskie

Dodane przez Mieszkaniec Brzezia , w dniu 2017-05-17 15:43:09

Mieszkam na osiedlu na Brzeziu i jestem bardzo zadowolony, mieszkaliśmy w blokowej klatce, a teraz jesteśmy wdzięczni, że mamy takiego dewelopera jak Piotrowscy, dzięki nim mamy super mieszkanie z super ogrodem gdzie możemy wspaniale wypoczywać nic tylko się cieszyć, a ci co zazdroszcza miech piszą dalej, olejcie ich Rafał, Darek, to zazdrość że wam się udało a nam że mamy super mieszkania dzięki wam. A droga poczeka nie mamy najgorzej!!! Pozdrawiamy wszystkich zazdrosnikow z wspaniałego osiedla!!!

Dodane przez rolnik z brzezia, w dniu 2017-05-17 17:14:35

Deweloper obiecał, że wam drogę zrobi ? A macie to na potwierdzonym dokumencie ? Nie ? To tak jak wam schetyna z tuskiem obiecuje :) ale to tylko obietnice bez pokrycia w faktach. Do reszty mieszkańców tego osiedla- zanim wybudowano to osiedle, to był ładny widok, teraz jeden przy drugim takie same czworaki. Nic pięknego. Co do grilowania- dymi jeden drugiemu, jak chcecie, to wam obore otworzę, bedzie lepszy zapach :)

Dodane przez Kilimandża, w dniu 2017-05-17 17:49:27

Czego zazdrościć to nie wiem. Tylko mnie wkurza że ledwo im domy postawili a już chcą drogę. I to z pretensjami i płaczem. No kurka blaszka. Co tu się dzieje ja się pytam.? Deweloper to szczwany lis. Kasy nabierze, naobiecuje. Wy wypłaczecie a Burmistrz zrobi. Ja chce na Rynku piaskownice buuuuuuu, buuuuuu. Panie Burmistrzu zrobi Pan???

Dodane przez Xoxox, w dniu 2017-05-17 18:53:04

Kupcie piasek i wyrownajcie a nie pierdolicie, wy myślicie ze jak powiecie ze chcecie nowa drogę to na drugi dzień już będą wam ja robić? Rafał od samego początku mówił ze droga będzie tylko utwardzona po końcu budowy. Może idzccie jeszcze do burmiszcza żeby wam domy wyremontował.

Dodane przez Czarna Lukrecja, w dniu 2017-05-17 19:47:29

Nie ciekawie.....

Dodane przez Dami, w dniu 2017-05-17 20:03:53

Prawdziwy dom to wolnostojący z ogrodem o metrażu min200m użytkowych a nie 100 z garażem.Czym sie różni mięszkanie w bloku lub w waszych czworakach.O zapachach z obór ktore gdy tylko sie ociepli typu krowi Chanel czyli wszelkiej maści wydaliny dostatecznie wam umila zycie. I co wtedy zaczniecie wojnę z tymi co od pokoleń tam mieszkają i prowadzą gospodarstwo. Pogonią was widłami .Kredyty na karku na 30 lat i jedyna radosc to smażenie najtańszej kiełbachy.Czy wy wiecie co to zycie wyjechać pomieszkać w dobrych hotelach zwiedzać delektować sie pięknem smakować nie tylko ustami ale i oczami cudowne jedzenie.Ale teraz trzeba spłacać kredyty i grilowac. Ciekawe kiedy sąsiedzi sie pokłócą?

Dodane przez Anty , w dniu 2017-05-17 20:15:22

Deweloper jak i jego brygada co drugi na czarno bez umowy to banda menel i prostakow teraz piszę posty na fejsa jaki nie zadowolony z artykułu wytapetowany burak z górnej

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-05-17 21:49:13

Do Dami_ Masz mózg, że gdyby go włożyć do łebki od szpilki to by grzechotka była...

Dodane przez mieszkam tam obok, w dniu 2017-05-17 23:38:00

Kupili mieszkanie, nie drogę, gdyby kupili mieszkanie z droga, to cena była by wyższa. Pisze mieszkanie, bo to jedno z czterech w tym budynku. Ponieważ zarówno deweloper jak i właściciel gruntu jest osoba prywatna, to gmina drogi tam nie zrobi, bo to nie teren gminny. Więc teraz rozwiązaniem jest albo czakac, az własciciel sprzeda te tereny, albo składka na wybudowanie drogi lub w czynie społecznym jej wybudowanie. Taka jest sytuacja. Zale tylko do siebie jak sie kupowało mieszkanie, nie było napisane nic o drodze. P.S ta droge , przy której jest to osiedle wykonano w 2004 roku, wczesniej była tam łata na łacie. Była to pierwsza inwestycja drogowa z dofinansowaniem unijnym, a przez bydowe tego osiedla juz jest mocno zniszczona: przy wykonaniu przyłącza wodno-kanalizacyjnego wycinano asfalt, a teraz sa dziury, nierównosci. Więc uzbroic sie w cierpliwośc, inni tez czakaja na swoja droge.

Dodane przez Dami, w dniu 2017-05-18 07:27:27

Odpowiedz do mieszkaniec. Boli prawda i pojawia sie agresja. Cwaniaki myśleli ze Piotrowski i Ratajczak zrobią wam prezent w postaci drogi.A tu akuku.Guzik mnie obchodzą wasze problemy macie co chcieliście. Jak sie ma płutno w kieszeni i chce się żyć jak król udając większego cwaniaka jak sie jest a mając sieczkę zamiast mózgu to później jest problem żałosny debilu

Dodane przez zcałp, w dniu 2017-05-18 08:02:26

Trzeba wiedzieć, gdzie jest granica prywatności swego domu. Gdzie zaczyna się praca. Nie mów nikomu co się dzieję u ciebie w domu. Wszystko się zmieszało, granice zostały zatarte.Jak się ma płótno w kieszeni i chce się żyć jak król udając większego cwaniaka jak się jest mając ogromną sieczkę zamiast mózgu to później jest problem, płacz i zgrzytanie zębami.

Dodane przez mieszkaniec Gostynia, w dniu 2017-05-18 08:48:47

Jeden z braci własnie rozpisał się w necie szkalując tych co sie nie podpisali pod komentarzami. Cóż za hipokryzja panie Darku. Może sprawdzimy ile komentarzy wyszło z waszych komputerów? Nie widzę by ktoś atakował wasze rodziny, raczej nastąpił tu podział na blokersów i tych co maja domy jesli tak nazwać to co budujecie na Brzeziu. A może status materialny nie pozwala zniżać sie do poziomu zwykłego zjadacza chleba?. W mojej ocenie ludzie mają prawo domagając się od was lepszej drogi do posesji. Jesli tego nie uregulujecie, możecie mieć w przyszłości problem ze sprzedażą nawet kontenerów, bo opinia idzie w świat. Nie chcę nikogo oceniać bo nie znam szczegółów, ale decydując się na taką branże w tak małym mieście, trzeba miec świadomość odpowiedzialności za to co się komuś sprzedało, a z tym jak czytam macie problem. Życzę powodzenia w rozwijaniu i więcej dystansu do siebie.

Dodane przez Iga, w dniu 2017-05-18 09:18:27

Zauważyłam że obaj panowie mają ogromne parcie na szkło i nie potrafią z pokorą przyjąć zwykłej krytyki. Trzeba pamiętać, że kompleksy spowodowane brakiem wykształcenia bywają powodem depresji. Jeszcze gorzej kiedy nasze niepowodzenia odbijają się na innych. Może czas dorosnąć chłopaki?

Dodane przez Truda, w dniu 2017-05-18 12:09:46

Dorosnąć zmądrzeć stać się poważnym obywatelem uczciwym pracownikiem honorowym człowiekiem. To trudne,ale guzik mnie obchodzą wasze problemy na nieprywatnym gruncie guzik!!!!

Dodane przez Reader, w dniu 2017-05-18 13:52:54

Proszę o dopuszczenie mojego komentarza. Gostyniacy drodzy , po przeczytaniu wypocin Waszych (zresztą opartych na totalnej niewiedzy i braku świadomości co do otaczającej rzeczywistości) stwierdzam ,że jesteście zazdrosnymi , zakompleksionymi i złośliwymi buraczkami ! Sorry , musiałem. Może chociaż jeden mózg wybije z letargu.

Dodane przez Sprawiedliwy, w dniu 2017-05-18 13:53:12

Też kupiłem dom od braci Piotrowskich i: 1. Otrzymałem dokładnie to, za co zapłaciłem. 2.Dom jest wykonany solidnie z bardzo dobrej jakości materiałów. 3. Doskonale wiedziałem jak wygląda sprawa z drogą i nie wymagam żeby deweloper mi ją wybudował bo tego nie było w umowie. 4. Społeczeństwo polskie jest chore a powyższe komentarze są odzwierciedleniem jego rozwoju. 5. To gmina powinna dbać o mieszkańców, którzy płacą podatki. 6. Już myślałem, że powoli leczymy się z kompleksów typu zawiść i status materialny, jednak chyba to się wręcz nasila. 7. Braciom Piotrowskim życzę megasukcesu z fbox`ami. 8. Wszystkim co sączą jad zazdrości i wypowiadają się na tematy, które ich nie dotyczą życzę dożywotniego odłączenia od internetu. 9. Nie jestem krewnym Piotrowskich aczkolwiek szanuję Ich za to, że dali radę w trudnym terenie (czyt. Gostyń - miasto ludzi, w którym każdy myśli że ma rację). 10. Poruszanie tematu wykształcenia to już dno. 11. Pozdrawiam Was Ciule.

Dodane przez petro, w dniu 2017-05-18 14:27:21

hehehh ostatni post napisała pewnie ta pyskata pani od marketingu. Same pochwały i jeszcze dorzucona promocja kontenerów. Jakie to prymitywne i jak wiele mówi o tych ludziach. A pan Darek jeszcze wczoraj tak płakał na fejesie. Wstyd panowie, mleko sie rozlało. Ja bym od was nie kupił szklanki wody, bo jesteście przykładem przerostu formy nad treścią. Biznesmeny bez klasy. żenada i tyle :)

Dodane przez mieszkanka, w dniu 2017-05-18 15:09:40

Wy wszyscy co nie znacie tematu a komentujecie swoimi problemami się zajmijcie a nie głupio komentujecie cwaniaczki mądrzy bo nie widoczni... brak słów zazdrościcie deweloperom, no cóż trzeba było się uczyć!!!!!!!

Dodane przez betoniarka na prąd, w dniu 2017-05-18 16:40:00

Ostatnie słowa mieszkanki ... bezcenne " trzeba było się uczyć!!!!!!!" Wypadało dodać jak bracia P :) Oni to dopiero rozumy pozjadali. Może nie w szkole, ale życiowe mądrości sypią im się jak z rękawa. Cytat: Nie chcę, by próbowano nam narzucić coś, czego my nigdy nie obiecywaliśmy. No proszę :) A ja nie chce drogi panie, żeby tacy ludzie jak pan mówili mi czeg nie chca :) Stawiam złotówki przeciwko dolarom, że większośc z tych lukrowanych wpisów napisali własnie oni, nazywając ludzi frajerami bo sie nie podpisali. Czyżby prawda zaczęła uwierać naruszając przeośniete ego? Ale to już tak na marginesie

Dodane przez jarząbek, w dniu 2017-05-18 16:59:18

sprawiedliwy- spiewasz do szafy znany tekst łubu dubu ? :) tak, widziałem jak budowali, wzrost sprzedazy piwa i tzw małpek w pobliskim sklepiku wzrósł bardzo od czasu rozpoczecia budowy tam osiedla :) trzeba się było uczyć- no tak, jak każdy :) dajcie juz spokój, bo tam mieszkam w poblizu i widze co tam sie dzieje.

Dodane przez Anonim, w dniu 2017-05-18 19:29:02

a moze szkoly konczyli na syberi dlatego tak drogi beda wygladac jak na brzeziu

Dodane przez Mikołaj, w dniu 2017-05-20 14:45:43

wreszcie ciekawy artykuł.

Dodane przez maaatiii, w dniu 2017-05-24 20:40:05

dla ludzi wylewnych inaczej polak polakowi wilkiem...popada to w zazdrość po co głupie wypowiedzi a jeśli was ktoś tak niepozytywnie oczerni publicznie to co???głowę w piasek schowacie ??miejcie tyle odwagi jak Piotrowscy który z was odważy się rozpocząć tak jak oni .przypuszczam że niema zbyt wielu żeby zamienić się miejscami .Głupoty pisane słowami lans czy szpan to debilizm nikt nikomu nie zagląda do portfela więc po co brednie.

Dodane przez polonista, w dniu 2017-05-24 22:43:36

Do maaatiii- i po co te wypociny ? Błąd na błędzie. I po co te brednie ?

Dodane przez Mieszkancy Brzezia, w dniu 2017-08-13 01:39:10

Mieszkania wykonane solidnie, droga bedzie niedlugo :) trzeba byc cierpliwym, utwardzona juz jest, chodniki powstaja ;) Piekne miejsce :) Pozdrowienia dla mieszkancow osiedla Brzezie :)

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Paski męskie skórzane
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Oprawy męskie
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV