Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Plebiscyt, dodano: 20 maja 2017

Kolejne zmiany i ostra rywalizacja

Mija kolejny tydzień Plebiscytu na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim, który tym razem przynosi duże zmiany na szczytach listy. Nie wszyscy dotychczasowi liderzy zdołali utrzymać swoje pozycje, a pozostali muszą ostro walczyć o zdobyte miejsca. Wygląda na to, że Plebiscyt wyraźnie przyspieszył, dlatego wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Plebiscyt na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim wszedł w fazę ostrej rywalizacji pomiędzy włodarzami wiosek. W ubiegłym tygodniu doszło do wielu zmian na szczytach listy. Ci, którzy dotąd wiedli prym w poszczególnych gminach, nie mogą już czuć się bezpiecznie. Okazuje się, że inni też postanowili walczyć o zdobycie tego prestiżowego tytułu i zaczęli mocno zabiegać o głosy, a to przełożyło się na wyniki.

Na sobotę 20 maja 2017 godz. 10:00 niezagrożony w gminie Krobia może czuć się Roman Olejniczak, sołtys Starej Krobi, który od początku jest zdecydowanym liderem swojego okręgu i jednym z kandydatów do tytułu najlepszego sołtysa w powiecie gostyńskim. W ostatnim badaniu zajmował trzecie miejsce z 70% poparciem, a dziś jest na czele listy z 83% poparcia.

Drugim w rankingu jest Bernard Dorsz, sołtys Szelejewa II w gminie Piaski, który na swoim koncie zgromadził 67% wszystkich głosów z gminy Piaski. To mniej niż podczas ostatniego badania (70% głosów) i choć nadal utrzymuje on dużą przewagę nad drugim z listy Zenonem Słomińskim, sołtysem Drzęczewa I w gminie Piaski, to do końca Plebiscytu jeszcze daleko i wszystko może się tutaj wydarzyć.

Trzecie miejsce w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim zajmuje Zdzisław Figielek, sołtys Głuchowa w gminie Pogorzela, ubiegłoroczny zwycięzca rankingu. Podczas ostatniego sprawdzania głosów nie był nawet w pierwszej szóstce, a dziś ma na swoim koncie 67% poparcie. Dzierżący nadal tytuł najlepszego sołtysa Zdzisław Figielek ma jednak poważnego konkurenta. Jest nim Mirosław Wilczyński, sołtys Elżbietkowa. Podczas ostatniego sprawdzania głosów miał ich aż 77%. Dziś sytuacja się diametralnie zmieniła, ale nie można niczego przesądzać. Być może to pomiędzy tymi sołtysami rozegra się rywalizacja o tytuł zwycięzcy? Pozostali sołtysi z gminy Pogorzela mają tak niskie poparcie wśród czytelników portalu Gostyn24.pl i „Gazety Gostyńskiej”, że raczej nie powinni być dla nich zagrożeniem.

Kolejni dwaj liderzy Plebiscytu idą niemal łeb w łeb. To Łucja Markowska, sołtys Łęki Wielkiej z gminy Poniec (48% głosów) i Tomasz Wujek, sołtys Dąbrówki z gminy Borek Wlkp. (46% głosów). Podczas ostatniego badania ten włodarz w ogóle nie był w czołówce, a to świadczy, że sytuacja w Plebiscycie zmienia się jak w kalejdoskopie. Wystarczy bardziej się starać, a czytelnicy z pewnością to zauważą. To z kolei może przełożyć się szybko na wskaźniki poparcia, które jak w tym przypadku poszły ostro w górę. Zarówno Łucja Markowska, jak i Tomasz Wujek nie mogą jednak zapominać o rywalach, którzy depczą im po piętach. Rywalem Łucji Markowskiej jest Dominika Ferenc, sołtys Janiszewa, która ma już 40% wszystkich głosów z tego okręgu, a rywalem Tomasza Wujka Leszek Chałupniczak, sołtys Bruczkowa, który właśnie stracił pozycję lidera w okręgu, ale z pewnością nie odpuści. Podczas ostatniego badania miał na swoim koncie 47% głosów, a dziś poparcie spadło na 33%.


Kolejna duża zmiana dokonała się w gminie Pępowo. Dotychczasowy lider Stanisław Chudy, sołtys Czeluścina, stracił palmę pierwszeństwa w okręgu na rzecz Szymona Jakubowskiego, sołtysa Pasierb. Włodarz ten zgromadził na swoim koncie 48% wszystkich głosów z gminy Pępowo i jest nowym liderem w pępowskiej gminie.

Z kolei w gminie Gostyń liderem Plebiscytu na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim nadal jest Paweł Koncewicz, włodarz Krajewic, który ma na swoim koncie 35% wszystkich głosów z tego regionu. Od ostatniego badanie stracił jednak aż 6%. Drugi na liście jest Paweł Stachowiak, sołtys Goli, z poparciem 25% głosów.

Na sobotę 20 maja godz. 10:00 wszyscy wymienieni włodarze mają największe szanse na zwycięstwo w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Przypomnijmy, że w tym roku oprócz nagrody głównej dla siebie (wysokiej klasy telewizor 32 cale) sołtysi walczą też o markową lodówkę dla wsi, która reprezentują. Są też nagrody dla najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach. To wysokiej klasy sprzęt AGD (odkurzacze lub roboty kuchenne).

Partnerami tegorocznego Plebiscytu są czołowe firmy działające w obszarze rolnictwa, których przedstawiciele będą czuwać także nad przebiegiem głosowania. Głównym partnerem jest
Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, oferująca znane w całej Polsce produkty mleczne. Kolejny partner to firma Procam, oddział w Krobi, ul. Poniecka 3, oferująca najlepsze środki ochrony roślin, nasiona i nawozy, a także Alior Bank, placówka partnerska Gostyń, ul. św. Floriana 3, oferująca między innymi kredyt dla dwojga oraz firma ARIS Bartłomiej Smorowiński, Gostyń, ul. Powstańców Wlkp. 36, zajmująca się ubezpieczeniami i odszkodowaniami dla rolników.

Patronat nad Plebiscytem na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim objęła
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gostyniu oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Gostyniu. Honorowy patronat nad imprezą objął Jan Dziedziczak, poseł RP z okręgu kalisko-leszczyńskiego, wiceminister spraw zagranicznych.

Przypominamy, że w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim głosować można na dwa sposoby – za pomocą wiadomości tekstowych,
wysyłając SMS pod numer71160 o treści SOLTYSI.X - w miejsce X wpisując numer swojego faworyta (koszt 1,23 zł z VAT). Lista nazwisk dostępna jest online w portalu Gostyn24 przez całą dobę, a ilość oddanych głosów sumowana i przekazywana w czasie rzeczywistym. Głosować można również za pomocą specjalnych kuponów zamieszczanych w „Gazecie Gostyńskiej”, które następnie należy oddać w zamkniętej i podpisanej „G24” kopercie do placówki, w której kupiono gazetę lub w naszej redakcji przy ul. św. Floriana 3 w Gostyniu. Wszystkie głosy z gazety zostaną doliczone do głosów wysłanych drogą elektroniczną. Każdy SMS i każdy kupon to jeden głos.

MM

 


 

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez standart, w dniu 2017-05-20 11:17:23

żychlewo znowu na ostatnim miejscu

Dodane przez Fred, w dniu 2017-05-20 11:57:26

do standart , bo na ż

Dodane przez Jakooo, w dniu 2017-05-20 23:54:05

A gdzie soltysi ( przewodniczący rad OSIEDLA)????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ..???????.......???????

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179,99 PLN