Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Wiadomości, dodano: 10 kwietnia 2017

Każdy powód jest dobry, aby pobiegać - film

Sposobów na uczczenie pamięci patrona szkoły jest wiele. W Szkole Podstawowej nr 5 formą wspomnienia o ks. Franciszku Olejniczaku jest Bieg Patrona Szkoły. Organizowana od trzynastu lat impreza co roku gromadzi setki młodych biegaczy z zaprzyjaźnionych placówek, a także zawodników z całego kraju.

Od czterech lat Bieg Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu im. ks. Franciszka Olejniczaka organizowany jest równolegle z "Naszą Dychą". Na gostyńskim stadionie rywalizowały dzieci i młodzież całego kraju. - To już 13. edycja tego biegu, ale szczęśliwa. Bieg udany, wszyscy bez problemu dotarli do mety. Zaczynaliśmy skromnym biegiem w parku za szkołą, gdzie zapraszaliśmy zaprzyjaźnione przedszkola i szkoły. Dziś jest to bieg, na który zjeżdżają zawodnicy z całego kraju. Na listach startowych są m. in. uczniowie z Poznania, Krotoszyna, Legnicy, Milicza – mówił Damian Kabała, nauczyciel W-F w SP 5 w Gostyniu. 
W tym roku na linii startu stanęło około 250 młodych biegaczy, którzy rywalizowali na dystansach od 200 metrów do 1,2 km. - Zdrowa rywalizacja jest bardzo potrzebna, ale najważniejsza jest dobra zabawa - mówi Damian Kabała. - Ale jest to przede wszystkim znakomita forma rozwijania kultury fizycznej , sportu, zdrowego trybu życia – to takie główne cele, które przeświecają tej imprezie – dodał. Po zakończeniu biegów zwycięzcom wręczono dyplomy, medale i nagrody. Współorganizatorami biegu był Rada Osiedla Pożegowo, Gostyńskie Towarzystwo Sportowe 
CITIUS, OSiR Gostyń.

Zaczęło się od skromnego biegu w parku za szkołą, na który zapraszano zaprzyjaźnione przedszkola i szkoły. Dziś jest to bieg, na który zjeżdżają zawodnicy z całego kraju. Dokładnie od czterech lat Bieg Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu im. ks. Franciszka Olejniczaka organizowany jest równolegle z "Naszą Dychą". Na gostyńskim stadionie rywalizowały dzieci i młodzież z całego kraju. - To już 13. edycja tego biegu, ale szczęśliwa. Bieg udany, wszyscy bez problemu dotarli do mety. Na listach startowych są m.in. uczniowie z Poznania, Krotoszyna, Legnicy, Milicza - mówił Damian Kabała, nauczyciel W-F w SP 5 w Gostyniu. 

W tym roku na linii startu stanęło około 250 młodych biegaczy, którzy rywalizowali na dystansach od 200 metrów do 1,2 km. - Zdrowa rywalizacja jest bardzo potrzebna, ale najważniejsza jest dobra zabawa - mówi Damian Kabała. - Ale jest to przede wszystkim znakomita forma rozwijania kultury fizycznej, sportu, zdrowego trybu życia – to takie główne cele, które przeświecają tej imprezie - dodał. Po zakończeniu biegów zwycięzcom wręczono dyplomy, medale i nagrody. Współorganizatorami imprezy była Rada Osiedla Pożegowo, Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS oraz OSiR Gostyń.

MiS

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez biegacz, w dniu 2017-04-11 08:32:26

Świetnie ujęte. Tak każdy powód jest dobry żeby biegać. Gdy nie ma powodu żeby biegać koniecznie należ go wymyślić.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Czapka Full Cap
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawy dziecięce
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN