Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 05 stycznia 2017

Kartą w urzędzie bez prowizji

Od początku stycznia wszyscy klienci Urzędu Miejskiego w Krobi mogą płacić podatki za pomocą karty płatniczej. Na razie urządzenie jest w fazie testów, ale ma być zamontowane na stałe. Kolejne pojawi się też w Urzędzie Stanu Cywilnego. To ukłon wobec tych, którzy nie mają w zwyczaju nosić w portfelu gotówki. Płatności nie są obciążone żadnymi prowizjami.

Zmiana została wprowadzona 2 stycznia i od tego dnia każdy, kto pojawi się w biurze podatkowym Urzędu Miejskiego w Krobi, może za pomocą terminala opłacić swoje zobowiązania. - W biurze podatkowym został zamontowany terminal płatniczy. Obecnie to rozwiązanie jest testowane w ratuszu, a w najbliższych dniach drugi z terminali zainstalowany zostanie w Urzędzie Stanu Cywilnego na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

Uruchomienie terminali związane jest z nową umową na obsługę bankową budżetu gminy Krobia. Umowa ta zawarta została pod koniec roku, a na jej podstawie przedłużona została współpraca z PKO BP SA na kolejne trzy lata. - W cenie obsługi bankowej otrzymaliśmy dwa terminale płatnicze. Istotne jest to, że uruchomienie terminali nie generuje kosztów, czyli prowizji, zarówno po stronie gminy Krobia, jak i osób, które za ich pośrednictwem uiszczać będą opłaty – dodaje Sarbinowski.

Zmiana będzie odczuwalnym udogodnieniem dla mieszkańców, zwłaszcza że urząd nie ma swojej kasy w ratuszu. Aby opłacić podatki, trzeba było wykonać kilka czynności, które teraz zastąpi jedna i to bez ponownego stania w kolejce.  - Do tej pory klienci uiszczali opłaty skarbowe i podatek bezpośrednio w placówce bankowej, na poczcie lub poprzez bankowość elektroniczną własnego rachunku bankowego. Takie rozwiązanie rodziło niekiedy konieczność dwukrotnego pojawienia się w urzędzie. Na przykład, by pobrać wniosek o wydanie jakiegoś dokumentu podlegającego opłacie skarbowej, a po jej uiszczeniu, aby wniosek ten złożyć wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty. Teraz skróci się czas załatwienia sprawy, bo ograniczy się on praktycznie do jednej wizyty - przyznaje Adam Sarbinowski.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Okulary damskie słoneczne - polaryzacja, filtr UV
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Avatary
Magiczna kula do prania
13 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN