Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 24 lutego 2017

Jak pies z kotem

Minął rok od gorącej dyskusji podczas sesji Rady Gminy Piaski, kiedy to wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch "wygarnął" przewodniczącej Rady Gminy Piaski Irenie Różalskiej, co o niej myśli. Od tego momentu pomiędzy samorządowcami "iskrzy". Podczas ostatnich obrad znów można było wyczuć napięcie. 

Na początek trochę histroii. Podczas sesji Rady Gminy Piaski w lutym 2016 roku, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch miał ustosunkować się do zapytania jednego z sołtysów. Zanim jednak podjął się odpowiedzi, postanowił "wygarnąć" przewodniczącej, co o niej myśli. Jak mówił, chciałby bardziej uczestniczyć w życiu gminy, ale przewodnicząca nie zaprasza go na sesje Rady Gminy. Pomiędzy samorządowcami doszło do ostrej wymiany zdań. W kuluarach można było usłyszeć, że nie o zaproszenia tu chodziło, a raczej o wzajemną niechęć obu stron, której od jakiegoś czasu przypatrują się też sami mieszkańcy. Artykuł na ten temat można przeczytać -TUTAJ-
Minął nieco ponad rok od publicznej dyskusji prowadzsonej przez samorządowców Samorządowej Koalicji Współpacy (SKW). Na wczorajszej sesji to przewodncząca Irena Różalska próbowała dołożyć łyżkę dziegciu, co nie umknęło uwadze uczestników sesji. - Teraz się zacznie. - można było usłyszeć na sali. 
Co dokładnie się wydarzyło? Przewodnicząca wywołując radnego powiatowego Krzysztofa Deutscha do odpowiedzi zapytała. - Pan Deutsch będzie odpowiadał jako mieszkaniec czy jako radny? - zapytała przewodnicząca Irena Różalska. Wielu uczestników sesji patrzyło z lekkim zaskoczeniem, raz na przewodniczącą, raz na radnego Deutscha. Zapanowała grobowa cisza. W końcu, nieco zaskoczony tym pytaniem radny Krzysztof Deutsch odpowiedział. - Mnie to obojętne czy jako mieszkaniec czy jako radny... - odpowiedział. Przewodnicząca oczekiwała jednak precyzyjnej odpowiedzi, więc ciągnęła dalej. - Pytanie było skierowane do radnego, czyli nie może być obojętne (...). - stwierdziła przewodnicząca Różalska i poprosiła radnego Deutscha, by w końcu odniósł się do zapytań radnych gminnych. 
Tuż po sesji próbowaliśmy dociec, dlaczego przewodnicząca skierowała takie niefortunne zapytanie do radnego Deutscha. Przyznała, że doskonale wie jaką funkcję pełni Krzysztof Deutsch w Radzie Powiatu Gostyńskiego. Zatem czy była to próba prowokacji, a może to zwykła, ludzka niechęć do radnego Deutscha? Zaprzeczyła, aby miał żal do radnego Deutscha za zeszłoroczne wystąpienie. - Na liście uczestników sesji pan Deutsch nie podpisuje się jako wiceprzewodniczący Rady Powiatu czy radny... - stwierdziła Irena Różalska. - Radny Zenon Norman, zawsze wpisujue pełnioną funkcję, radny Deutsch nie...Jeśli pan Deutsch będzie uważał się za radnego powiatowego, to ja jestem czowiekiem i prosze mi wierzyć, z przyjemnością zwrócę się jako radnego powiatowego. Pytanie tylko, czy on potrafi oddzielić funkcję radnego od mieszkańca...Wszystko na temat. - podsumowała przewodnicząca Irena Różalska. 
   
Co o pytaniu przewodniczącej myśli radny Krzysztof Deutsch? - Zostałem obdarzony mandatem zaufania przez społeczeństwo. Moim obowiązkiem jest uczestnictwo w sesjach Rady Gminy, ponieważ interesuję się sprawami na terenie naszej gminy, co się przenosi w dalszej części na Powiat. Czy ważne jest dla mnie, aby przewodnicząca Różalska zwracała się do mnie radny? - zastanawaił sie radny Deutsch i dodał. - Już przyzwyczaiłem się do tego, ale nie o tytuowanie tu chodzi. To świadczy jedynie o kulturze pani przewodnczącej, która z gminy próbuje zrobić sobie prywatny folwark. Uważam, że moja obecność na sesji stanowi dla pani przewodniczącej jakis problem. Mimo to na sesję będe chodził. Wybrali mnie mieszkańcy...Niech społeczeństwo samo oceni zachowanie przewodniczącej. - podsumował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.   
Niestety, mimo wielu prób, nie udało nam się dowiedzieć, jak zrodził się ten nieoficjalny konflikt  pomiędzy przewodniczącą Ireną Różalską i radnym powiatowym Krzysztofem Deutschem. Jedno jest pewne sprawy prywatne nie powinny przenosić się na grunt samorządowy, a w tej konkretnej sytuacji pani przewodnicząca najwyraźniej próbowała coś "pokazać" radnemu.

Na początek trochę historii. Podczas sesji Rady Gminy Piaski w lutym 2016 roku wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch miał ustosunkować się do zapytania jednego z sołtysów. Zanim jednak podjął się odpowiedzi, postanowił "wygarnąć" Irenie Różalskiej, co o niej myśli. Jak mówił, chciałby bardziej uczestniczyć w życiu gminy, ale przewodnicząca nie zaprasza go na sesje. Pomiędzy samorządowcami doszło do ostrej wymiany zdań. - Robiła pani różne numery... Raz pani wysyłała zaproszenia, raz nie... Niekiedy każe je pani podrzeć... Sięgnęła pani dna! - powiedział wówczas radny Krzysztof Deutsch. W kuluarach można było usłyszeć, że nie o zaproszenia chodziło, a raczej o wzajemną niechęć obu stron, której od jakiegoś czasu przypatrują się też sami mieszkańcy. Artykuł na ten temat można przeczytać -TUTAJ-.

Minął nieco ponad rok od publicznej dyskusji prowadzonej przez radnych Samorządowej Koalicji Współpracy (SKW). Podczas czwartkowej sesji 23 lutego przewodnicząca Irena Różalska próbowała znów "dołożyć" wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofowi Deutschowi, co nie umknęło uwadze uczestników sesji.

Co dokładnie się wydarzyło? Przewodnicząca Różalska, wywołując do odpowiedzi Krzysztofa Deutscha, zapytała: - Pan Deutsch będzie odpowiadał jako mieszkaniec czy jako radny?  Wielu uczestników sesji po tych słowach nie kryło zaskoczenia. Na moment zapanowała nawet grobowa cisza. W końcu nieco zaskoczony pytaniem Deutsch odpowiedział: - Mnie to obojętne, czy jako mieszkaniec czy jako radny... Irena Różalska oczekiwała jednak precyzyjnej odpowiedzi, więc ciągnęła dalej. - Pytanie było skierowane do radnego, czyli nie może być obojętne (...) - stwierdziła i poprosiła Krzysztofa Deutscha, by w końcu odniósł się do zapytań radnych gminnych. 

Tuż po sesji próbowaliśmy dociec, dlaczego przewodnicząca Różalska w tak lekceważący sposób odnosi się do wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego. Ta przyznała, że doskonale wie, jaką funkcję pełni Krzysztof Deutsch. Zaprzeczyła jednak, aby miała żal do radnego Deutscha za zeszłoroczne wystąpienie. - Na liście uczestników sesji pan Deutsch nie podpisuje się jako wiceprzewodniczący Rady Powiatu czy radny... - stwierdziła Irena Różalska. - Radny Zenon Norman zawsze wpisuje pełnioną funkcję, radny Deutsch nie... Jeśli pan Deutsch będzie uważał się za radnego powiatowego, to ja jestem człowiekiem i proszę mi wierzyć, z przyjemnością zwrócę się do niego jako do radnego powiatowego. Pytanie tylko, czy on potrafi oddzielić funkcję radnego od mieszkańca... Wszystko na temat - podsumowała przewodnicząca Irena Różalska.    

Co o zachowaniu przewodniczącej myśli wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch? - Zostałem obdarzony mandatem zaufania przez społeczeństwo. Moim obowiązkiem jest uczestnictwo w sesjach Rady Gminy, ponieważ interesuję się sprawami na terenie naszej gminy, co się przenosi w dalszej części na powiat. Czy ważne jest dla mnie, aby przewodnicząca Różalska zwracała się do mnie "radny"? - zastanawia się radny Deutsch i dodaje: - Już przyzwyczaiłem się do tego, ale nie o tytułowanie tu chodzi. To świadczy jedynie o kulturze pani przewodniczącej, która z gminy próbuje zrobić sobie prywatny folwark. Uważam, że moja obecność na sesji stanowi dla pani przewodniczącej problem. Mimo to na sesję będę chodził. Wybrali mnie mieszkańcy... Niech społeczeństwo samo oceni zachowanie przewodniczącej - podsumował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.   

Niestety mimo wielu prób nie udało nam się ustalić, jak zrodził się konflikt  pomiędzy przewodniczącą Rady Gminy Piaski Ireną Różalską a wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem. Jedno jest pewne - sprawy prywatne nie powinny przenosić się na grunt samorządowy. W tej konkretnej sytuacji trudno nie odnieść wrażenia, że tak się właśnie stało.

MiS, fot. arch.G24

Czytaj również

Komentarze (63)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez mieszkaniec gminy, w dniu 2017-02-24 15:01:19

Panie radny tak sie interesujesz sprawami gminy i na tym koniec co zrobil pan dla spoleczenstwa gminy Piaski przez te wszystkie lata kiedy byl pan radnym powiatowym,Jako emeryt chodzilem czesto na sesje gminy bo mam czas ale od pewnego juz czasu nie chodze bo jest mi wstyd ze taki ktos jak Krzysztof D,czlowiek bez wyksztalcenia i przypuszczam ze bez zawodu nosi sie jak by ukonczyl wyzsze studia a tak pozatym jest to czlowiek bez kultury osobistej ale gdzie mial sie tej kultury uczyc?zal ze tacy ludzie sa przedstawicielami mieszkancow naszej gminy

Dodane przez piask, w dniu 2017-02-24 15:11:22

Oj panie Deutsch, oj panie Deutsch chyba trzeba by spuścić trochę powietrza z siebie i zejść na ziemię. A może by tak dla dobra gminy zacząć współpracować z drugim radnym w powiecie i wójtem, a nie sobie zagrywać na własne konto. Zachowujesz się pan jak wielki polityk w małej gminie. Czas wrócić na ziemię.

Dodane przez Piast , w dniu 2017-02-24 15:11:24

Panie D .Kończ pan - wstydu oszczęć

Dodane przez tom, w dniu 2017-02-24 15:38:16

P.Ireno wpuść chłopa do biura to atrament wypije

Dodane przez Wyborca , w dniu 2017-02-24 15:43:16

Ludzie widzą pana prace caly dzien komórka przy uchu .Dziwie sie współpracowniką bo muszą zapiepszac za pana ,a my podatnicy placimy takim nierobą .Mam nadzieje ze wybory coś zmienią Do mieszkańcow gminy i powiatu mam prośbe aby ruszyli cztery litery i poszli na najbliższe wybory bo czas już na zmiany oj czas

Dodane przez jan, w dniu 2017-02-24 15:51:46

Co ma wspólnego wykształcenie znałem magistrów którzy nie mieli kultury i znałem ludzi niewykształconych o wielkim intelekcie i kulturze osobistej. Znam p.Krzysztofa zawsze stara się ludziom pomóc.

Dodane przez Orzeł, w dniu 2017-02-24 16:01:52

Do jan masz racje kultura i intelekt niema nic wspolnego z wykształceniem ,no ale z panem Krzysztofem tez niema nic wspólnego

Dodane przez jan, w dniu 2017-02-24 16:29:22

Do orzeł nie lepiej pisać o kimś dobrze, jeśli doceniasz p.Irenę napisz o jej dobrych cechach a nie pisz na nikogo źle pozdrawiam.

Dodane przez Orzeł , w dniu 2017-02-24 16:43:59

Do jan p irene znam tylko z widzenia wiec sie niewypowiadam a p krzysztofa znam jak malo kto ale ok lepiej milczec niz mowic zle .No chyba ze sie spotkamy prywatnie kiedys to mozemy porozmawiac .Tyle z powazaniem

Dodane przez jan, w dniu 2017-02-24 16:50:42

Pozdrawiam

Dodane przez auć, w dniu 2017-02-24 17:12:10

Janie nie hejtuj gdyż może zapukać do Ciebie w najbliższym czasie policja hahahahahaha

Dodane przez kwiatak, w dniu 2017-02-24 17:27:46

Dodane przez ttt, w dniu 2017-02-24 17:54:40

A pisza ze pan D,ma zostac wojtem gminy piaski

Dodane przez tom, w dniu 2017-02-24 17:58:55

A policja nie widzi ze pan D trzyma komorke caly dzien przy uchu.

Dodane przez Jan, w dniu 2017-02-24 18:01:32

Do auc . Rozumiesz słowo hejtuj? Proszę udowodnij mi w którym momencie hejtuje moimi wypowiedziami. Zrozumiałeś czy obrazkami trzeba tłumaczyć?

Dodane przez smerf maruda, w dniu 2017-02-24 18:02:51

Został hejterem zanim stało się to modne

Dodane przez komisarz Alex, w dniu 2017-02-24 18:05:57

Rozumiem rozumiem

Dodane przez rada, w dniu 2017-02-24 18:14:57

uważaj na słóweczka jasiu w netku

Dodane przez Jan, w dniu 2017-02-24 18:20:56

Do rada. Na które konkretnie?

Dodane przez jjj, w dniu 2017-02-24 18:22:53

Ja mam pieska i kotka i razem spia a pan d z pania r.nie moga sobie porozmawiac jak za dawnych czasow.

Dodane przez real, w dniu 2017-02-24 18:32:47

konkretnie to wie Twoja kolegotka

Dodane przez Jan, w dniu 2017-02-24 18:58:41

Do real. Następny tluk, który nie czyta ze zrozumieniem. Przeanalizuj (wiem trudne słowo ) wczesniejsza rozmowę ale po kolei i jak na twoje możliwości spokojnie. Może Ci się uda jednak zrozumieć jej sens. Aczkolwiek gwarancji żadnej nie ma. Może odpocznij.

Dodane przez tłuk to Ty, w dniu 2017-02-24 19:00:36

Lepiej Ty odpocznij

Dodane przez xxx, w dniu 2017-02-24 19:04:42

Irka, nie daj się jesteśmy z Tobą !!

Dodane przez www, w dniu 2017-02-24 19:06:06

Krzysiek zachowujesz się jak Kaczyńskii

Dodane przez kkk, w dniu 2017-02-24 19:17:10

Dokladnie pan D typowy kaczynski trzyma palucha kataną

Dodane przez Jan, w dniu 2017-02-24 19:19:30

Dodane nadal do przez real: Odpoczywam- dziękuję. Po całym tygodniu pracy lubię odpocząć. Czytam właśnie pasjonującą książkę. Chcesz tytuł ? Pytanie retoryczne było. Nie czytasz.A i jak chcesz to się tu rozwijaj na swój sposób jeszcze z komentarzami bez sensu i merytorycznego uzasadnienia. Mi szkoda czasu na jalowa dyskusje z Tobą. Wolę książkę. Wszystkiego dobrego real, tluk to ty życzę.

Dodane przez :D, w dniu 2017-02-24 19:25:48

Oki :D skoro tak uważasz :D miłej lektury i samych miłych komentarzy

Dodane przez Jan, w dniu 2017-02-24 19:38:28

Do D: lektura naprawdę pasjonująca a komentarze można czytać. Ale warto je weryfikować i miec realny oglad sytacji. Jak nie wiesz nie pisz. To tyle w temacie.

Dodane przez vvvv, w dniu 2017-02-24 20:28:21

Rózia zawsze byla konfliktowa. Jak jej ktos na odcisk nadepnął to koniec.Dyrektora Musielaka też wykończyła razem z Wój......bo nie zechciał się podpisac pod ich pomysłem

Dodane przez mały, w dniu 2017-02-24 20:32:54

Wstyd dla Gminy taka przewodnicząca, Głosowałem na Glapke bo myślałem że da sobie z nią spokój no cóż pomyliłem się

Dodane przez wee, w dniu 2017-02-24 21:08:44

Do mały,to teraz glosuj na pana D.on oczysci zło jak kaczyński

Dodane przez zas, w dniu 2017-02-24 21:37:38

Nie pamiętam zebym widział Deutscha jadącego służbowym autem i wiozącego niepełnosprawne dzieci do szkoły bez komórki przy uchu. Może policja coś z tym zrobi. To stwarza zagrożenie dla dzieci i innych uczestników ruchu.

Dodane przez pokrzywa, w dniu 2017-02-25 07:23:29

Musisz się ostrożniej poruszać by kwistków nie deptać i konflikty znikną kwiatek sobieb jest i nikomu nie wadzi tylko chawsty się rozpleniły

Dodane przez Olo, w dniu 2017-02-25 09:32:58

Do wee ja też się zawiodłam głosując na pana Głapka i napewno zagłosuje na p Krzysztofa , który zapewne rozbije ta elitę , która ogarnęła gminę nie będą rządzić ludzie z Gostynia i odsunie Rozia z przewodniczacej.

Dodane przez Zz, w dniu 2017-02-25 10:07:07

Panie Krzysztofie jestem z panem miałem okazję widzieć jak p Rozalska prowadzi sesje to jest cyrk natomiast gdy pan prowadził , zrobił to pan perfekcyjnie szacunku dla Pana i tak trzymać nie dać się tej pani. Znam pana bardzo długo i twierdzę że takich samorządowców jak pan powinno być więcej po co do pana się ktoś zgłosi natychmiast pan reaguje . Posiada Pan duża wiedzę o samorządzie pozdrawiam.

Dodane przez fffff, w dniu 2017-02-25 11:58:46

Gdyby było tak dobrze to by nie było takich komentarzy

Dodane przez kabaret, w dniu 2017-02-25 12:05:23

Przestańcie się wszyscy ośmieszczać

Dodane przez yy, w dniu 2017-02-25 12:24:59

Do Zz kto ma wiedze pan D. Dokładnie taką jak ty

Dodane przez kargullo, w dniu 2017-02-25 12:48:42

kargule !!!!! podyjdż nło do plutu zaro ci wygarne cło o tobi mysle

Dodane przez Ucho Pana Prezesa, w dniu 2017-02-25 13:49:21

Chcecie znać przyczynę konfliktu - dopóki Krzysztof był na każde zawołania Pani Ireny i Zenona to było ok, ale jak zaczął odnosić sukcesy w wyborach i stał się rywalem to jest "be". Oboje się boją że ich może wykosić. Chociaż też ma swoje za uszami jak każdy z nas.

Dodane przez Rys, w dniu 2017-02-25 14:35:12

Pani Rozalska wraz z Normanem bardzo się boją żeby p Krzysztof nie zgłosił ich brudnych spraw również obecny p wójt gdyż wiedział o tych sprawach a wtedy koniec piaskowskiej elity. Córka Normana traci pracę w g oku a druga w Powiecie!

Dodane przez ss, w dniu 2017-02-25 20:25:16

Krzysztof taki święty nie jest jak się wszystkim wydaje pamiętacie jaki miał domu a jakim kolorem pomalowana jest szkoła? Teraz już przemalował i wielce zaczął krzyczeć że każdy kradnie

Dodane przez qq, w dniu 2017-02-26 02:12:37

Do ucho zeby nie pan norman to nigdy by pan D radnym nie zostal od kogo dostał glosy.

Dodane przez Up, w dniu 2017-02-26 08:31:49

Do gg nie pisz bzdur jeżeli nie znasz się na ordynacji wyborczej , wiesz co to jest metoda donata.? Głosy wszystkich kandydatów idą na jedno konto i wchodzą kandydaci którzy otrzymali największą ilość głosów. Widać że zazdrość Cię zżera , a wiedzę Masz żadna .

Dodane przez Krzysztof Deutsch, w dniu 2017-02-26 08:52:15

Do ss dom miałem zrobiony tera terabona a nie malowany i było to w roku 97 natomiast szkoła jest zrobiona kwarccoatem w 99 r i robiłem to wraz z kolegami. Łatwo pisać anonimowo ale teraz za to oszczerstwa będę wiedział kim jesteś i społeczeństwo tez .do zobaczenia u Prokuratora!

Dodane przez hipis, w dniu 2017-02-26 09:02:05

Panie Krzysztofie niech się pan tak nie denerwuje.Spokojnie

Dodane przez hipis, w dniu 2017-02-26 09:04:27

Stop hejt.Przytulmy się!

Dodane przez ANTONI, w dniu 2017-02-26 10:55:33

ZAORAC TE KŁÓTLIWE I ZAZDROSNE PIASKI....

Dodane przez ss, w dniu 2017-02-26 11:26:25

Dajcie sobie z R buziaka i bedzie ok

Dodane przez HIPIS, w dniu 2017-02-26 11:43:22

Buzi :* buzi :*

Dodane przez Do ss ja bym na twoim miejscu zaczela sie bac!!!, w dniu 2017-02-26 11:55:50

Alutka

Dodane przez gar, w dniu 2017-02-26 13:20:04

Panie D straszysz pan prokuratorem, a może się odniesiesz do ciągłego łamania przepisów drogowych kiedy korzystasz z komórki i narażasz dzieci, które wieziesz? Widzą to wszyscy w koło. Może w tym temacie porozmawiamy. Rodzice wożonych dzieci i twój pracodawca powinni się tym zainteresować

Dodane przez ryś, w dniu 2017-02-26 13:20:14

Brawo Krzysztof na kłamstwa trzeba reagować.

Dodane przez Jan, w dniu 2017-02-26 14:24:26

Do gar: lamanie przepisów to jedno i tylko pan tak twierdzi a oskarżenie o kradzież to już duży kaliber. Ja bym nie odpuscil. To poważna sprawa. Panie Krzysztofie walczyć. Pozdrawiam

Dodane przez iii, w dniu 2017-02-26 15:33:20

Panie D tez tak sadze ze za oskarzenia o jakoms farbe walcz ostro.co do przepisow to łamiesz ale jak sie udaje jest ok policjanci tez łamia.

Dodane przez XYZ P., w dniu 2017-02-26 18:51:50

Pan Krzystof jezdzi jak nie jeden lepszy kierowca. A co do przepsiów drogowych to łamią je wszyszczy nie tylko Pan Krzystof.

Dodane przez XYZ P., w dniu 2017-02-26 18:53:19

pomyłka Krzysztof

Dodane przez mdm, w dniu 2017-02-26 19:50:29

Panie D straszysz prokuratorem a jak sie ma pana dzialalnosc ktora pan prowadzi od ponad 20 lat,U Skarbowy moze by sie zainteresowal pana osoba ile i czy w ogole placil podatek z tej dzialalnosci.

Dodane przez Ak, w dniu 2017-02-27 06:39:55

P Krzysztofie nie głosowałem na pana ale teraz przekonał mnie ze jako jedyny człowiek przeciwwstawil się pan tej kobiecie , szacunek dla Pana .

Dodane przez xyz, w dniu 2017-02-27 13:10:21

Panie Krzysztofie ukrócić występy nieodpowiedzialnej przewodniczącej . Niech Pan też nie pozwoli na oszczerstwa wobec Pana. Pozdrawiam.

Dodane przez skromny katolik, w dniu 2017-03-01 18:12:45

szanowni zwolennicy pani Ireny i pana Krzysztofa dzis zaczal sie post , jesli jestescie katolikami prosilbym was powstrzymcie sie te 40 dni i nie hejtujcie nawzajem a pani Irena i pan Krzysztof prosze was zajmijcie sie na nastepnej sesji sprawami mieszkancow a nienawisc do siebie odlozcie na bok bo to do niczego dobrego nie prowadzi pozdrawiam

Dodane przez katolik1, w dniu 2017-03-01 20:48:18

No katolik. Wojnę zawiesić na 40 dni? Co to za pomysł. Zawiesić na zawsze, tak należy pisać.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV