Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 12 kwietnia 2017

Jajka grzali suszarkami

Kilkadziesiąt osób skorzystało z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie i wzięło udział w warsztatach rękodzielniczych. Tematyka świąteczna doskonale wpisała się w kalendarz, a uczestniczki zdobyte umiejętności wykorzystają już za kilka dni w czasie Świąt Wielkanocnych.

Warsztaty rękodzieła były organizowane w Pępowie już po raz drugi. Impreza jest całkowicie darmowa. W tym roku do udziału zgłosiła się rekordowa liczba aż siedemdziesięciu chętnych, głównie pań i dziewcząt. Wyjątek stanowiło dwóch reprezentantów płci przeciwnej. Wszystkie potrzebne materiały zagwarantował GOK, a uczestnicy musieli pojawić się na warsztatach jedynie z własnymi.... suszarkami do włosów. To sprzęt niezbędny do realizacji zdobnictwa w technice decoupage. Podobnie jak podczas warsztatów bożonarodzeniowych także teraz skupiono się właśnie na tej metodzie, w której niezbędnym elementem jest kilkukrotne podsuszanie kolejnych warstw.

Instruktaż i porady gwarantowała jak zwykle Monika Rolnik wraz z córką Olą. Panie mają spore doświadczenie w zdobnictwie. - Osoby, które uczestniczyły w poprzednich warsztatach, mniej więcej pamiętały, w jakiej kolejności powinny wykonywać dane czynności, jednak pani Monika mimo to dwoiła się i troiła, by każdemu sprawnie odpowiadać na pytania i podpowiadać kolejne etapy pracy. Pomagała także osobom, które były pierwszy raz na warsztatach i nigdy wcześniej nie pracowały w technice decoupage’u. To nad nimi sprawowała największą pieczę. Warsztaty przebiegły tak sprawnie, że po ich zakończeniu uczestniczki postanowiły jeszcze ozdabiać swoje wykonane jajka wstążkami, koralikami i cekinami. Powstałe w ten sposób dekoracje wyglądały niczym jajka Faberge - – wyjaśnia Leszek Żelazny z pępowskiego GOK.

(m), fot. GOK

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Jaguar
Blaty łazienkowe
Oprawa męska z nakładką
Oprawa damska
Blaty kuchenne
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV