Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 18 maja 2017

Integrowali się przez współzawodnictwo

Konkurs kaligraficzny i ortograficzny towarzyszyły tegorocznej edycji dnia integracji i rywalizacji w Szkole Podstawowej w Pogorzeli i filii w Bułakowie. Najpiękniej piszącym uczniem został Adam Marciniak, a wśród uzdolnionych plastycznie tryumfowała Maria Seraszek. Celem zmagań była integracja uczniów, którzy za pół roku spotkają się w jednej klasie.

Nad organizacją dnia integracji i rywalizacji czuwały w tym roku wychowawczynie klas pierwszych: Wiesława Bolewicka i Grażyna Kogut oraz nauczyciel bibliotekarz Dobrochna Błażejczak. Ich podopieczni wzięli udział w spotkaniu integracyjnym oraz w dwóch zorganizowanych specjalnie dla nich w pogorzelskiej podstawówce konkursach: kaligraficznym oraz plastycznym. Celem imprezy była integracja uczniów. W przyszłym roku szkolnym po likwidacji bułakowskiego oddziału szkolnego wszystkie dzieci będą uczęszczać wspólnie do jednej klasy w Szkole Podstawowej  w Pogorzeli.

Rywalizację podzielono na dwa etapy. Pierwszym był konkurs kaligrafii, który ma już sześcioletnią historię. Po raz pierwszy mieli jednak możliwość wziąć w nim udział wszyscy pierwszoklasiści. Zadanie uczestników tegorocznego konkursu polegało na pięknym przepisaniu krótkiego tekstu, mówiącego o tym, że pisać nie jest łatwo. - Jako juror konkursu postanowiłam z pełnym przekonaniem, że uhonoruję tytułem mistrza kaligrafii Adama Marciniaka z klasy IA ze Szkoły Filialnej w Bułakowie – mówi Dobrochna Błażejczak.

Uczniowie walczyli też o tytuł mistrza oraz wicemistrza kolorowej kredki. Ich zadaniem było zilustrowanie bajki muzycznej  Czerwony Kapturek. Mistrzem Kolorowej Kredki w tym roku została Maria Seraszek z klasy IA Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, wicemistrzem natomiast został Szymon Kędzia z klasy IA SP w Pogorzeli.

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, których fundatorem była rada rodziców. Otrzymali również podziękowania za udział w konkursach i drobne upominki.  

(m), zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Czytaj również

Komentarze (8)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Mama, w dniu 2017-05-18 08:45:39

Moje dziecko chodzi do pierwszej klasy, a ja nic nie wiedziałam o konkursie ortograficznym!!! Teraz tu czytam, że był taki. Dlaczego pani nauczycielka nic nie powiedziała? Dobrze, że jest G24, bo się dowiaduję różnych rzeczy, które nauczyciele ukrywają, żeby dzieci nie mogły wygrać:-(

Dodane przez Druga mama, w dniu 2017-05-18 12:36:12

Czemu nie było wice mistrza kaligrafiii, jak był wice mistrz kolorowej kredki? Nie rozumiem. Wie ktoś?

Dodane przez trzecia mama, w dniu 2017-05-18 13:01:01

przecież w tej szkole zawsze tak było

Dodane przez nauczycielka, w dniu 2017-05-18 13:47:21

Polecam czytanie ze zrozumieniem. Konkursy ortogarficzne będą jutro w klasach II i IIII. Pierwszaki nie miały żadnego konkursu ortogarficznego!!!

Dodane przez Do drugiej mamy, w dniu 2017-05-18 18:32:27

Najwidoczniej pani Dobrochna uznała, że nikt nie zasłużył na ten tytuł. Znam ją, to porządna firma, na jej uznanie trzeba zasłużyć:-))) Brawo Adam!

Dodane przez Edward, w dniu 2017-05-18 20:04:11

W tej szkole pracują tylko kobiety;-) Gdzie ci mężczyźni???

Dodane przez Czwarta mamma, w dniu 2017-05-19 22:20:39

Jakie pół roku? Za 3 miesiące!!!!!!!!!

Dodane przez Leser, w dniu 2017-05-19 22:59:12

Hurrra! Rok szkolny rozpoczyna się w grudniu!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
Jaguar
Torebka damska
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN