Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 19 maja 2017

Groźny wypadek i pożar lasu

Kolejny poważny wypadek na drogach powiatu gostyńskiego. Na rzadko uczęszczanej przez kierowców trasie rowerzysta wjechał pod koła osobówki, a ta w inny samochód. Auta zaczęły płonąć, a ogień przeniósł się na pobliski las... Na szczęście był to scenariusz ćwiczeń na wypadek realnego zagrożenia.

 

W piątek 19 maja rano rzeczywiście doszło do masowego wypadku w Gostyniu. Kilkanaście godzin później w lesie na granicy powiatów strażacy szkolili swoje umiejętności w podobnym zdarzeniu. Ćwiczenia rozpoczęły się kilka minut przed godz. 17:00 na trasie Karzec - Sarbinowo. Wzięły w nich udział zastępy strażaków KP PSP Gostyń, KP PSP Rawicz oraz jednostek Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego – OSP Krobia, OSP Pudliszki i OSP Poniec. - Te ćwiczenia miały zgrać działania wszystkich tych jednostek na wypadek, gdyby faktycznie coś tak poważnego miało miejsce - mówił mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń.

Scenariusz zakładał zderzenie się dwóch samochodów osobowych. Wcześniej jedno z aut uderzyło w rowerzystę. Co więcej, pojazdy zaczęły płonąć, a ogień przeniósł się na pobliski las. Poszkodowanych łącznie zostało osiem osób, w tym jedno dziecko. Zagrożenie zauważyli leśnicy, którzy patrolowali teren. To oni wezwali pomoc. Przez kilkanaście minut strażacy wydobywali rannych ze zmiażdżonych pojazdów. Osoby z mniejszymi obrażeniami były opatrywane na miejscu w tymczasowym punkcie medycznym. - Założyliśmy, że osoby te doznały licznych obrażeń. W ćwiczeniach nie biorą tym razem służby medyczne, ale mamy swoich koordynatorów z Rawicza, którzy dokonali pozoracji, by urealnić obrażenia, jakie występują w tego typu wypadkach komunikacyjnych - wyjaśniał mł. bryg. Michał Pohl z KP PSP Gostyń.

MiS

Ćwiczenia rozpoczęły się kilka minut przd godz. 17:00 na trasie Karzec-Sarbinowo. Wzięły w nich udział zastępy strażaków KP PSP Gostyń, KP PSP Rawicz oraz jednistek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczwgo – OSP Krobia, OSP Pudliszki i OSP Poniec. - Te ćwiczenia miały zgrać działąnia wszystkcih tych jednostek na wypdaek, gdyby faktycznie coś tak poważnego miało miejsce. - mówił mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń.  
Scebarisuz zakładał, że zderzyły się dwa samochody osobowe, wcześniej jendo z aut uderzyło w rowerzystę. Co wiecej pojazdy zaczęły płonąć, a ogień przenisół się na pobliski las. Poszkodowanych łącznie zostało osiem osób, w tym jedno dziecko. Zagrzenie zauważyli leśnicy, którzy patrolowali teren i wezwali pomoc. Przez kilkanaście minut strażacy wydobywali rannych ze zmiażdżonych pojazdów. Osoby z mniejszymi obrażeniami były opatrywane na miejscu przez strażaków. Na miejscu zdarzenia utworzono tzw. tymczasowy punkt medyczny. - Założyliśmy, że ososby te doznały licznych obrażeń. W ćwiczeniach nie biorą tym razem służby medyczne, ale mamay swoich koordynatorów z Rawicza, którzy dokonali pozoracji, by urealnić obrażenia jakie występują w tego typu wypadkach komunikacyjnych. - wyjaśniał mł. bryg. Michał Pohl z KP PSP Gostyń. Strażacy ćwiczyli w ten sposób reakcję na wypadek masowy. A taki już dziś miałą miesce na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Spokojnej

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez janusz, w dniu 2017-05-19 19:37:43

A czy soltys o tym wiedzial???

Dodane przez afafa, w dniu 2017-05-20 08:13:26

Zyta i Bebzol razem

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Torba rowerowa na telefon
19 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Organizer dla kosmetyczki
18 PLN