Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 19 maja 2017

Groźny wypadek i pożar lasu

Kolejny poważny wypadek na drogach powiatu gostyńskiego. Na rzadko uczęszczanej przez kierowców trasie rowerzysta wjechał pod koła osobówki, a ta w inny samochód. Auta zaczęły płonąć, a ogień przeniósł się na pobliski las... Na szczęście był to scenariusz ćwiczeń na wypadek realnego zagrożenia.

 

W piątek 19 maja rano rzeczywiście doszło do masowego wypadku w Gostyniu. Kilkanaście godzin później w lesie na granicy powiatów strażacy szkolili swoje umiejętności w podobnym zdarzeniu. Ćwiczenia rozpoczęły się kilka minut przed godz. 17:00 na trasie Karzec - Sarbinowo. Wzięły w nich udział zastępy strażaków KP PSP Gostyń, KP PSP Rawicz oraz jednostek Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego – OSP Krobia, OSP Pudliszki i OSP Poniec. - Te ćwiczenia miały zgrać działania wszystkich tych jednostek na wypadek, gdyby faktycznie coś tak poważnego miało miejsce - mówił mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń.

Scenariusz zakładał zderzenie się dwóch samochodów osobowych. Wcześniej jedno z aut uderzyło w rowerzystę. Co więcej, pojazdy zaczęły płonąć, a ogień przeniósł się na pobliski las. Poszkodowanych łącznie zostało osiem osób, w tym jedno dziecko. Zagrożenie zauważyli leśnicy, którzy patrolowali teren. To oni wezwali pomoc. Przez kilkanaście minut strażacy wydobywali rannych ze zmiażdżonych pojazdów. Osoby z mniejszymi obrażeniami były opatrywane na miejscu w tymczasowym punkcie medycznym. - Założyliśmy, że osoby te doznały licznych obrażeń. W ćwiczeniach nie biorą tym razem służby medyczne, ale mamy swoich koordynatorów z Rawicza, którzy dokonali pozoracji, by urealnić obrażenia, jakie występują w tego typu wypadkach komunikacyjnych - wyjaśniał mł. bryg. Michał Pohl z KP PSP Gostyń.

MiS

Ćwiczenia rozpoczęły się kilka minut przd godz. 17:00 na trasie Karzec-Sarbinowo. Wzięły w nich udział zastępy strażaków KP PSP Gostyń, KP PSP Rawicz oraz jednistek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczwgo – OSP Krobia, OSP Pudliszki i OSP Poniec. - Te ćwiczenia miały zgrać działąnia wszystkcih tych jednostek na wypdaek, gdyby faktycznie coś tak poważnego miało miejsce. - mówił mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń.  
Scebarisuz zakładał, że zderzyły się dwa samochody osobowe, wcześniej jendo z aut uderzyło w rowerzystę. Co wiecej pojazdy zaczęły płonąć, a ogień przenisół się na pobliski las. Poszkodowanych łącznie zostało osiem osób, w tym jedno dziecko. Zagrzenie zauważyli leśnicy, którzy patrolowali teren i wezwali pomoc. Przez kilkanaście minut strażacy wydobywali rannych ze zmiażdżonych pojazdów. Osoby z mniejszymi obrażeniami były opatrywane na miejscu przez strażaków. Na miejscu zdarzenia utworzono tzw. tymczasowy punkt medyczny. - Założyliśmy, że ososby te doznały licznych obrażeń. W ćwiczeniach nie biorą tym razem służby medyczne, ale mamay swoich koordynatorów z Rawicza, którzy dokonali pozoracji, by urealnić obrażenia jakie występują w tego typu wypadkach komunikacyjnych. - wyjaśniał mł. bryg. Michał Pohl z KP PSP Gostyń. Strażacy ćwiczyli w ten sposób reakcję na wypadek masowy. A taki już dziś miałą miesce na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Spokojnej

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez janusz, w dniu 2017-05-19 19:37:43

A czy soltys o tym wiedzial???

Dodane przez afafa, w dniu 2017-05-20 08:13:26

Zyta i Bebzol razem

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Wąż ogrodowy Magic 30m
35 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
Oprawa damska