Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 16 lipca 2017

Golce rozwaliły system...

Dni Ponieca to impreza, która co roku przyciąga prawdziwe tłumy. Tak było i w tym roku. Program obfitował w liczne atrakcje, lecz wszyscy z niecierpliwością oczekiwali występu gwiazdy wieczoru. Opłaciło się! Kiedy na scenie pojawili się górale z krwi i kości - zespół "Golec uOrkiestra", stadion dosłownie zatrząsł się w posadach. Tyle energii nie biło chyba nigdy z tego miejsca

 

XIII Dni Ziemi Ponieckiej przeszły już do historii, ale niewątpliwie na długo pozostaną w pamięci mieszkańców i odwiedzających. Świętowanie zaczęło się już w piątek zawodami wędkarskimi na strawach w Dzięczynie. Wszyscy jednak z zapartym techem czekali na sobotni "rozkład jazdy" o czym świadczy ogroma frekwencja. Było sporo atrakcji dla dzieci, które mogły szaleć zupełnie za darmo w wesołym miasteczku. Nieco starsi i dorośli mieszkańcy gminy rywalizowali w kolejnej edycji Sołtysiady.
Najbardziej oczekiwanymi punktami sobotniej zabawy były fanatastyczne koncerty znakomitych polskich artystów. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Majka Jeżowska. - Ja mam na imię Majka, a Wy jak macie na imię. - zwróciła się do tłumu Majka Jeżwoska. W odpowiedzi na ponieckim stadionie rozbrzmiały setki imion szczęśliwych maluchów. Śpiewali i tańczyli zarówno starsi, jak i młodsi. Niektórzy doczekali się za to nagrody - po każdym utworze piosenkarka wybierała osoby, które bawiły się najlepiej i obdarowywała je płytami i zdjęciami z autografem. Nie zabrakło hitów - "A ja wolę moją mamę", "Dłonie" czy "Marzenia się spełniają", niektóre wykonano w nowych aranżacjach. Nastepnie na scenie pojawił się miejscowy zespół "Humanistyczny Rap".
Tuż po godz. 21:00 na scenie pojawił się długo oczekiwany zespół "Golec uOrkiestra" – w skłądzie: Łukasz Golec, Paweł Golec, Edyta Golec, Jarosław Zawada, Robert Szewczuga, Zbigniew Michałek "Baja", Grzegorz Kapłka, Piotr Kalicki, Mirosław Hady, którzy swoimi największymi przebojami porwali tłum do wspólnej zabawy. - Witamy na ziemi ponieckiej! Trzy, cztery bęc! - witali tłum Łukasz i Paweł Golec dając początek prawdziwie góralskiemu show. Nic w tym dziwnego, ponieważ wszyscy członkowie zespołu są góralami z krwi i kości - doskonale śpiewaja i grają łącząc muzykę góralską z muzyką jazzową, popową i rock-and-roll'ową. Niesamowicie dynamicznie brzmiały instrumenty ludowe, z których korzystali. Oprócz trąbek, puzonu, rogów i innych dętych instrumentów pojawiły się także dudy. 
Liczna publiczność mogła wsyłuchać największych hitów zespołu. Nie mogło zabraknąć "Góralskiego tanga", "Ścierniska", a popularną "Lornetkę" śpiewała cała widownia, kołysząc się i falując uniesionymi rękami. Było też nader wiarygodne w wykonaniu obu braci "Crazy is my life"... i kilka nowości. Największą furorę zrobił utwór "Hop na Top". W niektórych utworach  pojawiły się lokalne akcenty, jak chociażby w piosence "Do Milówki wróć". - Do Ponieca wróć. Do Ponieca wróć. Ni ma piekniejsej krainy. Łod ponieckiej dziedziny. Do Ponieca, do Ponieca wróć. - śpiewał "Golec uOrkiestra". 
Golcowie zrobili sobie zdjęcie z całą widownią, które chcą umieścić na swojej stronie na Facebooku. Po występie obaj bracia długo podpisywali autografy na płytach i zdjęciach oraz fotografowali się z fanami. 
Koncertowy wieczór zakońcyzł pokaz laserowy Visual Sensation. Grupa zaprezentowała niezwykłe, multimedialne widowisko. Było to naprawdę duże wydarzenie, bo grupa Visual Sensation pochodzi z tak zwanej górnej półki, jeżeli chodzi o zakres nowych technologii. Jej członkowie są naprawdę świetni w tym, co robią. Pokaz w ich wykonaniu zapierał dech w piersiach.

XIII Dni Ziemi Ponieckiej przeszły już do historii, ale niewątpliwie na długo pozostaną w pamięci mieszkańców i gości. Świętowanie zaczęło się już w piątek zawodami wędkarskimi na strawach w Dzięczynie. Wszyscy z zapartym tchem czekali jednak na sobotni "rozkład jazdy" o czym świadczy ogromna frekwencja na stadionie w Poniecu.  Było sporo darmowych atrakcji dla dzieci i fantastyczne wesołe miasteczko. Dorośli rywalizowali w kolejnej edycji Sołtysiady.

Najbardziej oczekiwanymi punktami sobotniej imprezy były jednak energetyczne koncerty znakomitych polskich artystów. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Majka Jeżowska. - Ja mam na imię Majka, a Wy jak macie na imię. - rozpoczęła artystka, zwracając się do tłumu. W odpowiedzi na ponieckim stadionie rozbrzmiały setki imion szczęśliwych maluchów. Podczas występu śpiewali i tańczyli zarówno starsi, jak i młodsi. Niektórzy doczekali się nawet nagrody - po każdym utworze piosenkarka wybierała osoby, które bawiły się najlepiej i obdarowywała je płytami oraz zdjęciami ze swoim autografem. Nie zabrakło hitów takich jak  "A ja wolę moją mamę", "Dłonie" czy "Marzenia się spełniają", niektóre artystka wykonała w nowych aranżacjach. Następnie na scenie pojawił się miejscowy zespół "Humanistyczny Rap".

Tuż po godz. 21:00 na scenie pojawił się długo oczekiwany zespół "Golec uOrkiestra" – w składzie: Łukasz Golec, Paweł Golec, Edyta Golec, Jarosław Zawada, Robert Szewczuga, Zbigniew Michałek "Baja", Grzegorz Kapałka, Piotr Kalicki, Mirosław Hady, którzy swoimi największymi przebojami porwali tłum do wspólnej zabawy. - Witamy na ziemi ponieckiej! Trzy, cztery bęc! - witali tłum Łukasz i Paweł Golec dając początek prawdziwie góralskiemu show. Nic w tym dziwnego, gdyż wszyscy członkowie zespołu są góralami z krwi i kości - doskonale śpiewają i grają łącząc muzykę góralską z muzyką jazzową, popową i rock-and-roll'ową. Niesamowicie brzmiały też instrumenty ludowe, z których korzystali. Oprócz trąbek, puzonu, rogów i innych dętych instrumentów pojawiły się nawet dudy. 

Podczas koncertu  publiczność mogła wsłuchać największych hitów zespołu. Nie zabrakło "Góralskiego tanga", "Ścierniska", a popularną "Lornetkę" śpiewała cała widownia, kołysząc się i falując z uniesionymi rękoma. Było też nader wiarygodne w wykonaniu obu braci "Crazy is my life"... i kilka nowości, wśród których największą furorę zrobił utwór "Hop na Top". W niektórych wykonaniach pojawiły się lokalne akcenty, jak chociażby w piosence "Do Milówki wróć". - Do Ponieca wróć. Do Ponieca wróć. Ni ma piekniejsej krainy. Łod ponieckiej dziedziny. Do Ponieca, do Ponieca wróć - śpiewał "Golec uOrkiestra". 

Bracia Golcowie zrobili sobie zdjęcie z całą widownią, które chcą umieścić na swojej stronie. Po występie obaj długo podpisywali też autografy na płytach i zdjęciach oraz fotografowali się z fanami. 

Koncertowy wieczór zakończył perfekcyjnie przygotowany laserowy pokaz Visual Sensation. Grupa zaprezentowała widzom niezwykłe, multimedialne widowisko, a jej członkowie okazali się naprawdę świetni w tym, co robią. Pokaz zapierał dech w piersiach i idealnie wpisał w całość tej energetycznej imprezy ponieckiej

MiS

Czytaj również

Komentarze (11)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez piniec, w dniu 2017-07-16 13:42:58

impra je tu a ludzi w pizdu

Dodane przez ljjgb, w dniu 2017-07-16 14:35:13

Jak trzeba będzie to rozwali się ten system.... ba..... systemik....

Dodane przez ..............., w dniu 2017-07-16 16:07:50

ni ma jak u gostynioków disco polo

Dodane przez Fotopstryczek, w dniu 2017-07-16 21:04:17

Kiedy zainwestujecie w fotografa na takie imprezy? Oczy bolą od tych słabych zdjęć...

Dodane przez ble, w dniu 2017-07-17 05:50:50

to nie patrz zdjęcia. Nikt cie do tego nie zmusza. Lepszych byś nie zrobił. A jeżeli już to tym swoim marnym telefonikiem komórkowym w infantylnym pokrowcu

Dodane przez Kędziora, w dniu 2017-07-17 06:25:36

Ej przybyłki nie kozaczcie bo wam fotopstryczki pekną :)

Dodane przez do Kędziora, w dniu 2017-07-17 06:39:48

Ja nie jestem Przybyłka. Mylisz mnie z kimś innym :)

Dodane przez Pseudonim, w dniu 2017-07-17 07:11:40

Podpisać każdy się może jak chce w - dodane przez: Pamiętajcie jednak jedno że nie sztuka jest cokolwiek napisać lecz przyznać się do tego co się napisało. Krytykować jest łatwo ale zróbcie coś samemu. I tu już chętnych brak. Brawa dla gminy za organizację kolejnych dni Ponieca. Jednym się podoba innym nie. Chcesz pomóc w organizacji masz pomysły zgłoś się do nich i daj sugestie. Brawa dla wszystkich mediów bez żadnego podziału na lepsze i gorsze. Każdy ma swój styl pracy liczy się jednak relacja z imprezy która każdy z nich przekazuje. I tu tak samo chcesz pomóc zrobić fajna inna relację daj znać mediom że masz ciekawy pomysł na realizację fotograficzną lub filmową imprezy. Ludzie trochę chęci a nie tylko krytyki. Napisać jest łatwo a robić to nie ma komu.

Dodane przez Pseudonim, w dniu 2017-07-17 07:14:18

Ps. A fotki i filmy tak nawiasem to każdy zrobił dobre. Bo widać co się dzieje i ile się dzieje. Brawa dla wszystkich.

Dodane przez Beata, w dniu 2017-07-17 08:01:45

Impreza bardzo fajna, szkoda tylko że ochroniarze zaglądają do torebek, zakaz wnoszenia alkoholu bo trzeba kupić wodę z piwem na miejscu

Dodane przez Beatka, w dniu 2017-07-17 08:22:43

NAJBARDZIEJ TO MI SIĘ CHCE ŚMIAĆ JAK WIDZĘ JAK BARDZO CIESZY PONIŻANIE INNYCH I NIENAWIŚĆ. Popieram wszystkie wcześniej napisane komentarze. Brawo Rawicz !!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
Oprawa damska
Słuchawka BT Samsung
49 PLN
Oprawa damska