Dzisiaj jest 28 Maja 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 15 grudnia 2016

Gmina liczy na powiat

- Deklarujemy chęć udziału w inwestycji, ale decyzje należą do powiatu – tak burmistrz Pogorzeli odpowiada na pytanie dotyczące finalizacji prac przy małej obwodnicy. Wiosną samorząd powiatowy ma przedstawić swoją koncepcję na połączenie ulicy Zielonej z Armii Poznań.

Plany były ambitne. Nowa, tzw. mała obwodnica Pogorzeli miała usprawnić ruch dzięki wytyczeniu jej przebiegu przez zupełnie do tej pory dziewicze dla dróg tereny. Miała też według pierwotnych koncepcji kończyć się rondem. Dziś kilkusetmetrowa obwodnica daje możliwość ominięcia miasta, ale brak wpięcia się w ul. Armii Poznań czyni ten układ komunikacyjny mało czytelnym i jak twierdzi cześć mieszkańców, mało zasadnym. Gmina tłumaczy, że obecne rozwiązanie to jedynie wariant tymczasowy. Wszystko ma zmienić się w przyszłym roku. Ma powstać tam skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia.

Ul. Armii Poznań to jednak droga należąca do powiatu. - Samorząd Pogorzeli będzie w przyszłym roku gotowy do tej inwestycji. Gotowy, czyli jest w stanie dołożyć swój udział, ale liczymy na partnerstwo w powiatem gostyńskim. My chętnie pomożemy w stworzeniu połączenia z prawdziwego zdarzenia obwodnicy z drogą powiatową Armii Poznań, żeby ten objazd był prawidłowo oznakowany i wytyczony. Potrzebne jest albo rondo, albo najazd - dobudowa prawego zjazdu do Armii Poznań – mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.  

Czy będzie to rondo czy jednak klasyczne skrzyżowanie? Tego jeszcze nie wiadomo. Gmina i tutaj oddaje decyzje w ręce powiatu. - Grunty mamy wykupione i czekamy na decyzje. Z tego co wiem, to w powiecie mają one zapaść w czasie zimy i o realizacji tej inwestycji zdecydujemy już na wiosnę – dodaje włodarz Pogorzeli.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez niezadowolony, w dniu 2016-12-15 15:40:49

najlepiej to postawić bramki i pobierać myto,a kiedy już nazbieramy klasy do zbudujemy estakadę i po problemie.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Magiczna kula do prania
13 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Torebka damska
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN