Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 10 kwietnia 2017

Dzień sportu z biegaczem

Kościański biegacz Krzysztof Szymanowski był gościem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Spotkanie zorganizowano z okazji Światowego Dnia Sportu. Poza rozmową o biegach była to też możliwość do wykazania się w kilku konkursach, które zaproszony gość premiował gadżetami swojego sportowego teamu.

Kwietniowe obchody dnia sportu były okazją do odwiedzin kolejnego sportowca, co w szkole stało się już swego rodzaju tradycją.  Tym razem gościem placówki był zwycięzca wielu biegów ulicznych w regionie Krzysztof Szymanowski. - Sukcesy pochodzącego z Kościana biegacza to między innymi medale mistrzostw Polski zrzeszenia LZS, akademickich mistrzostw Polski czy reprezentowanie kraju na mistrzostwach Europy w biegach górskich. Krzysztof Szymanowski jest również żołnierzem zawodowym, dlatego osiąga wiele sukcesów na mistrzostwach wojska polskiego w przełajach, biegu patrolowym itp. Jest w czołówce większości biegów ulicznych w Wielkopolsce. W tej kategorii do największych jego sukcesów należy zaliczyć zwycięstwo w ubiegłorocznym półmaratonie w Lesznie czy dwukrotne wygranie Biegu Sokola w Bukówcu Górnym – mówi Agnieszka Gabryszak-Madzia z ZSOiZ w Pogorzeli.

W czasie spotkania z uczniami sportowiec zachęcał do uprawiania sportu, przybliżał uczniom swoją przygodę z bieganiem oraz odpowiadał na pytania uczniów. Wizytę w Pogorzeli podsumowała seria konkursów. Najaktywniejszych uczestników sportowiec obdarował gadżetami swojej grupy biegowej. Spotkanie zakończył tradycyjny wpis do księgi pamiątkowej.

(m)

Czytaj również

Komentarze (6)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Sympatyk, w dniu 2017-04-10 10:46:58

Ciągle coś robią - fajnie.

Dodane przez pmc2, w dniu 2017-04-10 10:51:30

Nowinki techniczne, sport są na czasie - byle uczniów nie zabrakło bo oferta ok.

Dodane przez Sporti, w dniu 2017-04-10 11:37:58

Trenerka Agnieszka to nie tylko fitness. Dobra robota. No pain no gain. To może jakiś festiwal FITPOGOrzela - ZSOiZ da radę ale to potrzebny byłby jakiś sponsor najlepiej sportowy. W Gostyniu mogą to u nas nie. Czekamy!!?

Dodane przez heh, w dniu 2017-04-10 12:13:25

A Lewandowscy - kiedy?

Dodane przez Biegacz, w dniu 2017-04-10 12:40:29

W czwartek w Pogorzeli a wczoraj szósty na 10km w Gostyniu i drugi wśród Polaków. Ładnie!!

Dodane przez zafascynowana układem, w dniu 2017-04-10 13:02:09

Super :) Krzysztof to dobry biegacz o ile nie jest najlepszy !

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka damska
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Torebka damska