Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 12 kwietnia 2017

Dyrektor zostaje na stanowisku

Ryszard Godziewski pozostanie dyrektorem Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sucharskiego w Poniecu. Wygrał konkurs, w którym, jak się okazuje, nie miał ani jednego kontrkandydata. Od września to on pokieruje więc szkołą w nowej formule, ale prawdopodobnie już z dwoma zastępcami.

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej  w Poniecu ogłoszono w marcu. W sierpniu kończy się bowiem kadencja obecnego dyrektora. Ryszard Godziewski przyznał nam w marcu, że planuje start w konkursie. Spodziewał się sporej rywalizacji o to stanowisko. Podobnie jak władze Ponieca. Tymczasem do konkursu zgłosiła się tylko jedna osoba, właśnie urzędujący dyrektor.

 - Też nie kryliśmy zaskoczenia. Byłem przekonany, że zmiany oświatowe związane z likwidacjami gimnazjów będą oznaczały prawdziwy wysyp chętnych z odpowiednimi kwalifikacjami. Tymczasem mieliśmy jedną kandydaturę. Oczywiście procedury odbyły się tak samo jak w konkursie z większą liczbą chętnych. Pan Godziewski przedstawił nam plan działania placówki na kolejne pięć lat. Ta koncepcja spodobała się burmistrzowi i  zdecydował o powierzeniu stanowiska obecnemu dyrektorowi na kolejne pięć lat – mówi Eugeniusz Nowak, wiceburmistrz Ponieca.

Dyrektor za kilka dni, po świętach, odbierze oficjalny akt powołania na stanowisko.   Nową kadencję rozpocznie od września. W otoczeniu dyrektora zajdzie jednak zmiana. Zgodnie z zasadami po wejściu w życie reformy stanowisko zastępcy dyrektora podstawówki zająć ma obecny dyrektor likwidowanego gimnazjum. Co zatem z obecnym zastępcą?  - To na razie wstępne ustalenia, ale wszystko wskazuje na to, że Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sucharskiego będzie miała od września dwóch wicedyrektorów. Będzie to duża placówka rozsiana w  trzech budynkach i taki skład osobowy będzie po prostu potrzebny – mówi wiceburmistrz.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa męska z nakładką
HITACHI MŁOTOWIERTARKA DH24PH
549,00 PLN
Oprawa damska
Zestaw startowy do soczewek kontaktowych
od 50 zł PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN