Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 11 lipca 2017

Drogi w tym roku, jak będą oszczędności

Zarząd Powiatu Gostyńskiego byłby skłonny rozważyć remont dróg Potarzyca-Chwałkowo i Chwałkowo-Krzyżanki - Skoraszewice jeszcze w tym roku. Warunkiem mają być oszczędności w przetargach na inwestycje realizowane w gminie Krobia. Tych jednak prawdopodobnie nie będzie.

O remont dróg powiatowych przebiegających przez Rogowo i Chwałkowo zawnioskował do powiatu radny Krobi Jan Mikołajczak. Wcześniej zarówno on, jak i sołtysi, radni oraz mieszkańcy wielokrotnie apelowali o pilny remont nawierzchni na tym terenie.

Wniosek złożony w imieniu mieszkańców dotyczył dokładnie dróg Potarzyca - Chwałkowo i drogi Chwałkowo - Krzyżanki - Skoraszewice. Zarząd Powiatu zorganizował jeszcze w maju specjalną wizję lokalną wskazanych dróg. Po niej ustalono, że jest szansa na ich remont jeszcze w tym roku, jednak pod jednym warunkiem. - W przypadku wygospodarowania środków po przeprowadzonych przetargach na zadania z terenu gminy Krobia remont dróg, o których mowa we wniosku, może rozpocząć się w roku bieżącym. W przeciwnym wypadku drogi te zostaną ujęte w planie budżetu na 2018 rok – czytamy w protokole Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Wiele jednak wskazuje na to, że w tym roku z oszczędnościami na przetargach może być spory problem. Ostatnie postępowanie przetargowe na wspólną inwestycję powiatu i Krobi, czyli modernizację drogi Pudliszki - Karzec, ma być o 600 tysięcy złotych droższe niż planowano.

(m)

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez modry, w dniu 2017-07-11 18:52:09

Koniec z tanim budownictwem.Przez kilka lat firmy pozwoliły sobie na pracę bez zysku,a nastąpiła chwila,że trzeba wymienić stary sprzęt na nowy i taniocha sie skończyła.

Dodane przez lojalny, w dniu 2017-07-12 08:54:02

I koniecznie należy pomyśleć o ścieżce rowerowej i dla pieszych Krobia-Chumiętki. Kiedy wreszcie powstanie? to niezbędna inwestycja !!!!

Dodane przez lojalny ze wsi, w dniu 2017-07-12 10:01:00

Przydałby się również sklep spożywczy w tej miejscowości. Nie każdy ma taką możliwość by pójść samodzielnie 2 km do innego najbliższego sklepu lub czekać kilka dni na większe zakupy. Niektóre produkty są potrzebne na już zaraz teraz.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN
Oprawa damska