Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 13 lipca 2017

Droga dwa miesiące przed terminem

Jeszcze w tym tygodniu planowany jest odbiór wyremontowanej ulicy Świętego Ducha w Krobi. Prace miały trwać niemal do połowy września, ale wykonawca zrealizował je na dwa miesiące przed terminem. - Mieliśmy dobrą pogodę i sprzyjające warunki – mówi przedstawiciel Drogbudu.

Inwestycja na Świętego Ducha zapowiadała się na wielomiesięczną. Gdy ruszała na początku kwietnia, założenia wskazywały, że prace potrwają pięć miesięcy. Przetarg na roboty w centrum Krobi wygrał gostyński Drogbud. Ofertę wycenił na 615 tysięcy złotych, a więc o ponad 145 tysięcy więcej niż Krobia zamierzała wydać na ten remont. Kolejne oferty były jeszcze wyższe. Pruszkowski Strabag wyliczył wartość prac na 725 tys. zł, Brukpol ze Strzelec Wielkich na 763 tys. zł, a Infrakom z Kościana na 779 tys. zł. Radni miejscy musieli zgodzić się szybko na dołożenie ponad 155 tysięcy, by przetargu nie trzeba było powtarzać.

- Inwestycja została zakończona przed terminem. Droga jest skończona i odbiór techniczny planowany jest na najbliższe dni. Ekipy pracowały na budowie dynamicznie, pogoda była sprzyjająca i nie notowaliśmy większych przerw. Choć budowaliśmy w gęstej zabudowie, nie było żadnych dużych problemów - mówi Marcin Maciejewski z Drogbudu.

Przed Drogbudem jeszcze kilka bardzo pracowitych miesięcy. Firma wygrała przetargi na kilka dużych inwestycji w całym powiecie. W gminie Krobia ma zająć się przebudową drogi Pudliszki - Karzec wraz ze ścieżką rowerową i modernizacją dwóch mostów. Inwestycja ta wciąż czeka jednak na gwarancje finansowe, bo oferta Drogbudu choć najtańsza, to jest droższa o 600 tysięcy złotych od kwoty zabezpieczonej przez samorząd. Kolejne duże zadanie realizowane przez firmę z Gostynia to warte niemal milion złotych rondo w Pogorzeli.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Czapka Full Cap
Oprawa damska
Oprawa damska
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN