Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 15 maja 2017

Dokończą kanalizację Berlinka II

Do końca września ma być gotowa cała sieć wodociągowo-kanalizacyjna wzdłuż ulicy Lipowej na Berlinku II w Poniecu. Samorząd ogłasza właśnie przetarg i szuka wykonawcy robót. Postępowanie ma być rozstrzygnięte na początku czerwca.

Budowa infrastruktury na nowym osiedlu mieszkaniowym to jedno z głównych zadań inwestycyjnych gminy w tym roku. Samorząd ogłosił właśnie przetarg i szuka firmy, która wykona kompleksowo sieć wodno-kanalizacyjną w tej części osiedla. Niemal wszystkie ulice mają już podobne instalacje, teraz przyszedł czas na Lipową.

- Chodzi o dokończenie budowy sieci na fragmencie, gdzie gmina niedawno sprzedała działki. Pozostała część osiedla posiada już infrastrukturę wodno-kanalizacyjną – mówi Mariusz Bartz z Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który administruje siecią w gminie.

W ramach przetargu ma powstać ponad 300 metrów sieci wodociągowej. Wraz z nią planowane jest także ułożenie prawie 300 metrów kanalizacji grawitacyjnej wraz z przyłączami oraz dziewięcioma studniami na kolektorze głównym. Wzdłuż drogi przygotowana zostanie już także kanalizacja deszczowa, co znacznie ułatwi w przyszłości inwestycję polegającą na utwardzeniu osiedlowej drogi. Jednym z warunków, jakie gmina stawia przyszłemu wykonawcy, ma być kompleksowe wykonanie wszystkich tych prac. Termin odbioru inwestycji zaplanowany został na koniec września. Przyszły wykonawca będzie miał więc niespełna cztery miesiące na realizację robót. Przetarg ma być rozstrzygnięty na początku czerwca.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
Oprawa damska
Oprawa damska
Torebka dasmksa
ELEKTRODY RUTILEN 12
HITACHI MŁOTOWIERTARKA DH24PH
549,00 PLN
Oprawa damska