Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 18 maja 2017

Do trzech razy sztuka?

Dwa lata z rzędu gmina Piaski starała się o dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację Gminnego Ośrodka Kultury. Wniosek ponownie oceniono bardzo wysoko, ale dotacji nie przyznano. Samorząd złożył odwołanie. Na razie bez odpowiedzi. 

Dokumenty do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie na remont Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach, samorząd złożył już w 2015 roku. Nie udało się. Kolejną próbę podjęto w istopadzie zeszłego roku. Lista placówek, które otrzymały dofinansowanie została opublikowana kilka tygodni temu. Niestety, zabrakło na niej gminy Piaski. 
- Uzyskaliśmy 80 punktów możliwych do zdobycia. Otrzymaliśmy też akceptację komisji, ale wniosek nie został wyznaczony do dofinansowania. - mówił Andrzej Konieczny, sekretarz gminy Piaski dodając, że kwota wnioskowana przez Gminę była dość wysoka w stosunku do innych wnisokodawców i wynosiła ponad 490 tys. złotych. - Nie ma co ukrywać dla ministerstwa ważna była wyskość wkładu własnego, który w naszym przypadku wynosił około 180 tys. złotych. - wyjaśniał sekretarz gminy Piaski. - Wpływ na taką decyzję miał też zapewne fakt, że Piaski to nie jest duża miejscowość. Byc może ministerstwio uznało, że to zbyt duży wydatek. - dodaje sekretarz Konieczny. Gmina złożyła osdwołanie, ale na razie nie otrzymała odpowiedzi.
Tymczasem modernizacja byłaby dla Gminnego Ośrodka Kultury, ale przede wszystkim dla mieszkańców gminy, ogromną szansą. W nowoczesnym, w pełni wyposażonym budynku mieszkańcy ci starsi i młodsi, mogliby rozwijać swoje pasje, ale przede wszystkim spędzać czas wolny. Zgodnie z planami pieniądze planowano przeznaczyć na remont głównej sali widowiskowej, sali do prób muzycznych wraz ze studiem nagrań. Planowano modernizację pomieszczeń piwnicznych z przeznaczeniem na salę taneczną, stworzenie sali multimedialnej oraz pracowni malarstwa. Wymieniony zostałby system ogrzewania, instalacja elektryczna czy posadzki. 

Dokumenty do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie na remont Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach samorząd złożył już w 2015 roku. Nie udało się. Kolejną próbę podjęto w listopadzie zeszłego roku. Lista placówek, które otrzymały dofinansowanie, została opublikowana kilka tygodni temu. Niestety znów zabrakło na niej gminy Piaski. 

- Uzyskaliśmy 80 punktów możliwych do zdobycia. Otrzymaliśmy też akceptację komisji, ale wniosek nie został wyznaczony do dofinansowania - mówił Andrzej Konieczny, sekretarz gminy Piaski, dodając, że kwota wnioskowana przez gminę była dość wysoka w stosunku do innych wnioskodawców i wynosiła ponad 490 tys. złotych. - Nie ma co ukrywać, dla ministerstwa ważna była wysokość wkładu własnego, który w naszym przypadku wynosił około 180 tys. złotych - wyjaśniał sekretarz gminy Piaski. - Wpływ na taką decyzję miał też zapewne fakt, że Piaski to nie jest duża miejscowość. Być może ministerstwo uznało, że to zbyt duży wydatek - dodaje sekretarz Konieczny. Gmina złożyła odwołanie, ale na razie nie otrzymała odpowiedzi, ale rezygnować nie zamierza i na pewno złoży kolejny wniosek.

Tymczasem modernizacja byłaby dla Gminnego Ośrodka Kultury ogromną szansą. W nowoczesnym i dobrze wyposażonym budynku zarówno ci starsi, jak i młodsi mogliby rozwijać swoje pasje i spędzać czas wolny. Zgodnie z planami pieniądze zamierzano przeznaczyć na remont głównej sali widowiskowej i sali do prób muzycznych wraz ze studiem nagrań. Planowano też modernizację pomieszczeń piwnicznych z przeznaczeniem na salę taneczną, stworzenie sali multimedialnej oraz pracowni malarstwa, zakup wyposażenia. Wymieniony zostałby system ogrzewania, instalacja elektryczna czy posadzki.

MiS

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Schreder, w dniu 2017-05-18 18:20:49

Gdyby Ci przyznający fundusze wiedzieli co się dzieje a raczej nie dzieje w GOK Piaski, to by im nic nie przyznali. Kiedyś Gok tętnił życiem popołudniami i wieczorami. Teraz nic. Zero. Aż dziw że sie nikt za to nie weźmie. Ale widocznie nikomu taki stan rzeczy nie przeszkadza. Smutek i żal.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Eva Minge
Obuwie damskie Reebok
219 PLN
Torebka damska
Oprawy dziecięce
Oprawa damska
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN