Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 18 kwietnia 2017

Do majówki pogoda się poprawi?

Około 350 uczestników może wziąć udział w tegorocznej majówce rowerowej organizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Wszystko zależy jednak od pogody, która na razie nie jest sprzymierzeńcem organizatorów. Trasa tegorocznej wyprawy to niemal 30 kilometrów.

Rowerowe wyprawy w gminie Poniec mają już swoją historię i nigdy na żadnej z nich nie brakuje chętnych. Zdecydowanie największą z imprez jest doroczna majówka, którą w tym roku organizatorzy dopinają już na ostatni guzik.

- Zaplanowaliśmy trasę o długości 28 kilometrów, dostosowaną do umiejętności każdego rowerzysty. Zakończenie wyprawy przewidzieliśmy w Sowinach, w strzelnicy bractwa kurkowego. Planujemy tam odpoczynek połączony z poczęstunkiem, który tradycyjnie wieńczy nasze majówki. To świetna przygoda dla całych rodzin – przekonuje Maciej Malczyk, dyrektor GCK w Poniecu. Dodatkowym magnesem będzie losowanie nagród, w tym głównej – roweru.

Jedynym zmartwieniem organizatorów jest pogoda. W poprzednich latach bywała różna, ale obecna aura na razie nie zachęca do rowerowych eskapad.

- Jest duże zainteresowanie, co w naszej gminie nie jest zaskoczeniem. Pogoda oczywiście zdeterminuje pewnie ostatecznie frekwencję, ale nastawiamy się na około 350 uczestników. Jeśli zrobi się cieplej, to pewnie ta liczba jeszcze się zwiększy – dodaje Malczyk.

Zapisy do udziału w rajdzie będą przyjmowane do 27 kwietnia w centrum. Trasa tegorocznej majówki wiedzie przez Poniec, Dzięczynę, Szurkowo, Zakrzewo, Kawcze i Sowiny. Zbiórkę i start przewidziano na 1 maja na godzinę 10.00 spod ponieckiego Domu Strażaka.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Jaguar
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
Parapety
Szkło hartowane na kazdy telefon
10 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN