Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 18 kwietnia 2017

Do majówki pogoda się poprawi?

Około 350 uczestników może wziąć udział w tegorocznej majówce rowerowej organizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Wszystko zależy jednak od pogody, która na razie nie jest sprzymierzeńcem organizatorów. Trasa tegorocznej wyprawy to niemal 30 kilometrów.

Rowerowe wyprawy w gminie Poniec mają już swoją historię i nigdy na żadnej z nich nie brakuje chętnych. Zdecydowanie największą z imprez jest doroczna majówka, którą w tym roku organizatorzy dopinają już na ostatni guzik.

- Zaplanowaliśmy trasę o długości 28 kilometrów, dostosowaną do umiejętności każdego rowerzysty. Zakończenie wyprawy przewidzieliśmy w Sowinach, w strzelnicy bractwa kurkowego. Planujemy tam odpoczynek połączony z poczęstunkiem, który tradycyjnie wieńczy nasze majówki. To świetna przygoda dla całych rodzin – przekonuje Maciej Malczyk, dyrektor GCK w Poniecu. Dodatkowym magnesem będzie losowanie nagród, w tym głównej – roweru.

Jedynym zmartwieniem organizatorów jest pogoda. W poprzednich latach bywała różna, ale obecna aura na razie nie zachęca do rowerowych eskapad.

- Jest duże zainteresowanie, co w naszej gminie nie jest zaskoczeniem. Pogoda oczywiście zdeterminuje pewnie ostatecznie frekwencję, ale nastawiamy się na około 350 uczestników. Jeśli zrobi się cieplej, to pewnie ta liczba jeszcze się zwiększy – dodaje Malczyk.

Zapisy do udziału w rajdzie będą przyjmowane do 27 kwietnia w centrum. Trasa tegorocznej majówki wiedzie przez Poniec, Dzięczynę, Szurkowo, Zakrzewo, Kawcze i Sowiny. Zbiórkę i start przewidziano na 1 maja na godzinę 10.00 spod ponieckiego Domu Strażaka.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN
Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Eva Minge