Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 10 kwietnia 2017

Do końca maja nowa droga

Dwa miesiące mają potrwać prace związane z modernizacją drogi Ludwinowo – Kościuszkowo - Pępowo. Powiat wyłonił już wykonawcę. Prace zrealizuje pruszkowski Strabag, którego oferta była najtańsza. Modernizacja pochłonie niespełna 200 tysięcy złotych. To mniej niż pierwotnie zakładano.

Budowa drogi prowadzącej z Ludwinowa przez Kościuszkowo do Pępowa czekała na swoją kolej wiele miesięcy. Gmina kilka razy starała się o dofinansowanie jej modernizacji. Niestety bez sukcesu. Ostatecznie powiat zdecydował, że wyremontuje ten ważny ciąg na spółkę z samorządem gminy. Kosztorys zakładał, że inwestycja pochłonie 250 tysięcy złotych, które podzielono w taki sposób, że z kasy powiatu zostanie wyłożone 150 tys. zł, a resztę doda gmina. W przetargu wystartowało pięć firm. Najdroższą ofertę za prawie 300 tys. zł złożyła Eurovia z wrocławskich Bielan. 42 tysiące mniej chciał kościański Infrakom. Za 237 tys. zł był gotów gostyński Drogbud, a za 212 tys. zł leszczyńskie Drogi i Ulice. Wszystkich przebił jednak ceną Strabag spod Warszawy. Jego oferta to 199 341 złotych.  

- Dzięki takiemu rozstrzygnięciu i uzyskaniu ceny poniżej 200 tysięcy złotych uda się wykonać cały ciąg od Kościuszkowa aż do ulicy Chociszewickiej w Pępowie. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma to zostać wykonane – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

W ramach tych prac wykonawca ma przygotować łącznie 4,5 tysiąca m2 nowej nawierzchni. Będzie ona wykonana z tzw. betonu asfaltowego. Pobocza będą równane destruktem asfaltowym pochodzącym ze zdjętej z drogi warstwy obecnej nawierzchni. Inwestycja jest kontynuacją robót rozpoczętych w latach poprzednich.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez ja, w dniu 2017-04-10 22:14:39

Nie na tą drogę gmina starała się o dofinansowanie. W artykule jest wiele nieścisłości.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka damska
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN
UNICRAFT MH 10 TON, podnośnik maszynowy
933,00 PLN
Obuwie damskie Reebok
219 PLN