Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 10 kwietnia 2017

Do końca maja nowa droga

Dwa miesiące mają potrwać prace związane z modernizacją drogi Ludwinowo – Kościuszkowo - Pępowo. Powiat wyłonił już wykonawcę. Prace zrealizuje pruszkowski Strabag, którego oferta była najtańsza. Modernizacja pochłonie niespełna 200 tysięcy złotych. To mniej niż pierwotnie zakładano.

Budowa drogi prowadzącej z Ludwinowa przez Kościuszkowo do Pępowa czekała na swoją kolej wiele miesięcy. Gmina kilka razy starała się o dofinansowanie jej modernizacji. Niestety bez sukcesu. Ostatecznie powiat zdecydował, że wyremontuje ten ważny ciąg na spółkę z samorządem gminy. Kosztorys zakładał, że inwestycja pochłonie 250 tysięcy złotych, które podzielono w taki sposób, że z kasy powiatu zostanie wyłożone 150 tys. zł, a resztę doda gmina. W przetargu wystartowało pięć firm. Najdroższą ofertę za prawie 300 tys. zł złożyła Eurovia z wrocławskich Bielan. 42 tysiące mniej chciał kościański Infrakom. Za 237 tys. zł był gotów gostyński Drogbud, a za 212 tys. zł leszczyńskie Drogi i Ulice. Wszystkich przebił jednak ceną Strabag spod Warszawy. Jego oferta to 199 341 złotych.  

- Dzięki takiemu rozstrzygnięciu i uzyskaniu ceny poniżej 200 tysięcy złotych uda się wykonać cały ciąg od Kościuszkowa aż do ulicy Chociszewickiej w Pępowie. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy ma to zostać wykonane – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

W ramach tych prac wykonawca ma przygotować łącznie 4,5 tysiąca m2 nowej nawierzchni. Będzie ona wykonana z tzw. betonu asfaltowego. Pobocza będą równane destruktem asfaltowym pochodzącym ze zdjętej z drogi warstwy obecnej nawierzchni. Inwestycja jest kontynuacją robót rozpoczętych w latach poprzednich.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez ja, w dniu 2017-04-10 22:14:39

Nie na tą drogę gmina starała się o dofinansowanie. W artykule jest wiele nieścisłości.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
Polerka kątowa CELMA PRAs125ES
666,00 PLN
Blaty kuchenne
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Oprawy Vogue
Promocyjna cena PLN