Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 19 kwietnia 2017

Długi weekend na sportowo

Rajd rowerowy, mecze piłkarskie i biegi w Karcu – między innymi tak aktywnie zapowiada się majowy weekend dla mieszkańców Krobi, którzy skorzystają z oferty samorządu. Wcześniej zaplanowano też uroczystości patriotyczne. Dwa dni później odbędzie Dzień Strażaka z uroczystym przekazaniem nowego auta.

Majowy weekend w tym roku będzie wyjątkowo długi. W Krobi gminne uroczystości rozpoczną się 2 maja. Po południu na Orliku odbędzie się turniej biało-czerwonych dla dzieci. 3 maja od samego rana w kościele Świętego Mikołaja trwać będzie msza w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie planowanym na g. 9.00 odbędzie się doroczne spotkanie połączone z biesiadą przy cieście i kawie na Wyspie Kasztelańskiej.

Tych, którzy postanowią święto spędzić jednak aktywnie, organizatorzy już zapraszają na rajd rowerowy. - W tym roku jedziemy z krobskiego rynku od godziny 11.00. Ruszamy przez Chumiętki, Żytowiecko, Poniec i Dzięczynę aż do Karca. Mamy nadzieję, że w rajdzie weźmie udział kilkadziesiąt osób - mówi Andrzej Neumann ze Stowarzyszenia "Na Szlaku", organizator rajdu. Rowerzyści chcą dotrzeć do leśniczówki w Karcu na godzinę 15.00. Wtedy to zaplanowano największą z imprez, czyli Bieg Wiosny.

- Przedbieg w tym roku odbędzie się nie spod Pireusa, ale z cmentarza w Krobi, gdzie złożymy kwiaty na grobie pana Mirosława Walusia, zagorzałego propagatora biegów. Trasa przedbiegu to ponad 8 kilometrów i do udziału w nim zapraszamy już doświadczonych biegaczy. Główny bieg w Karcu to dystans 3,5 kilometra leśnymi duktami i tam zapewne wezmą udział już całe rodziny z dziećmi. Spodziewamy się około tysiąca osób - przyznaje Adam Sarbinowski z UM w Krobi.

Atrakcją muzyczną będzie występ Zbigniewa Brzozowskiego z programu Mam Talent oraz sióstr Kozłowskich. Dla dzieci przygotowane będą dmuchane place zabaw.

5 maja natomiast na swoje imprezy zapraszają krobscy strażacy. Tego dnia pod wieczór, po mszy świętej odbędzie się uroczyste poświęcenie i symboliczne przejęcie nowego pojazdu połączone z przekazaniem innego z aut ochotnikom z Gogolewa. Z kolei na 8 maja w południe zaplanowane zostały na krobskim rynku obchody 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Czapka Full Cap
Oprawa damska
Wózek warsztatowy WNRT-101.5
1999,00 PLN
Polerka kątowa CELMA PRAs125ES
666,00 PLN