Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Na temat, dodano: 29 listopada 2016

Czy teraz będzie bezpieczniej?

Jak bardzo niebezpieczne jest to skrzyżowanie, wiedzą wszyscy ci, którzy kiedykolwiek z niego korzystali. Liczba zdarzeń drogowych w tym miejscu zmusiła w końcu urzędników do działania. Niedawno zamontowano tam podświetlany znak "Stop" informujący kierowców, że zbliżają się do drogi z pierwszeństwem.

Średnio raz w tygodniu na skrzyżwowaniu dróg wojewódzkich 434 i 308 dochodzi do zdarzeń drogowych. Ostatnie miało miejsce w 24 listopada. Nieoznakowmany radiowóz uderzył w busa z lawetą. Za każdym razem scenariusz wyglądał bardzo podobnie - kierowcy jadący od strony Kościana wymuszali pierwszeństwo i uderzali w pojazdy jadące drogą wojewódzką 434 – Gostyń-Poznań. Sprawcy kolizji czy wypadków jechali "na czuja" albo z przekonaniem, że to oni mają pierwszeństwo, bo jak tumaczyli nie widzieli znaków. 
Jedni upatrywali winy w nieuwadze kierowców, inni w źle wykonanym oznakowaniu. Bez wględu na to, kto miał rację po wniosakch Komisji Bezpieczeństwa i Porządu w Gostyniu oraz mieszkańców, wojewódzcy urzędnicy postawnili dzałać. Jakiś czas temu na feralnym skrzyżownaiu ustawiono podświetlany, pulsujący znak "Stop". Czy teraz będzie bezpeczniej? Czas pokaże...

Średnio nawet kilka razy w miesiącu na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 434 i 308 w Kunowie dochodzi do zdarzeń drogowych. Ostatnie miało miejsce w czwartek 24 listopada. Nieoznakowany radiowóz uderzył w busa z lawetą. Tym razem nikomu nic się nie stało, ale sytuacja wyglądała groźnie. Przód osobówki został zmiażdżony.

Za każdym razem scenariusz wyglądał bardzo podobnie - kierowcy jadący od strony Kościana wymuszali pierwszeństwo, zderzając się z autami jadącymi drogą wojewódzką 434 Gostyń - Poznań. Sprawcy w większości jechali z przekonaniem, że to oni mają pierwszeństwo, bo jak tłumaczyli, nie widzieli znaków. Jedni upatrywali winy w nieuwadze kierowców, inni w źle wykonanym oznakowaniu.

Bez względu na to, kto miał rację, po wnioskach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Gostyniu oraz mieszkańców wojewódzcy urzędnicy postanowili działać. Jakiś czas temu na feralnym skrzyżowaniu ustawiono podświetlany, pulsujący znak "Stop". Czy teraz będzie bezpieczniej? Czas pokaże...

MiS, fot. czytelnik

Czytaj również

Komentarze (6)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Piast, w dniu 2016-11-29 10:34:03

Dopiero jak skasowali gliniarzy 'ale lepiej póżno niz wcale

Dodane przez kk, w dniu 2016-11-29 10:49:02

Ile razy wyjeżdżam wolne a tu nagle.... Wiara od Poznania popierdala jak szalona . Wylatują zza zakrętu . Nie mówiąc jak stoisz na środkowym pasie jadąc od Gostynia na Kościan. Ci od Poznania ścinają ostro..... Nieraz cisną po środkowym...

Dodane przez popieram kk, w dniu 2016-11-29 12:08:18

Jedynym rozwiązaniem są światła. Tir czy jak ostatnio bus z lawetą potrzebują trochę czasu żeby się włączyć do ruchu i opuścić skrzyżowanie. I nie ma to nic wspólnego z nie ustąpieniem pierwszeństwa.

Dodane przez ona , w dniu 2016-11-29 14:15:06

popieram kk, Otóż to. Teoretycznie wymuszenia, w praktyce czasem co innego ;)

Dodane przez Paweł., w dniu 2016-11-29 19:10:41

Tylko rondo to miejsce uratuje!!!Tanio i na długie lata.

Dodane przez Kostek, w dniu 2016-11-30 07:26:10

Popieram komentarz kk. Dodam, że jest tam dość wąsko na manewry zestawem ciągnik siodłowy z naczepą, co wydłuża czas przejazdu. Niestety, znając nasze realia, za zrobienie porządku w tym miejscu urzędnicy wezmą się dopiero wtedy, gdy dojdzie tam do wypadku śmiertelnego.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
PLUS, wąż ogrodowy 1/2
46,00 PLN
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
Torebka damska